SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

905
post-template-default,single,single-post,postid-905,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Okulary przeciwsłoneczne. Które wybrać?

okulary

Okulary przeciwsłoneczne. Które wybrać?

Oceń ten artykuł.

Jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać?

Powróciła do nas wiosna, a wraz z nią wzrasta liczba dni słonecznych. Warto zadbać o nasze oczy i ochronić je przed niebezpiecznymi promieniami ultrafioletowymi. Poza tym promienie słoneczne i refleksy mogą oślepić. Doskonale wiedzą o tym zwłaszcza żeglarze. Woda i zazwyczaj jasne pokłady jachtów dodatkowo odbijają promienie słoneczne i do zapalenia spojówek droga jest już prosta. Podobnie jest na stoku, gdzie śnieg dodatkowo odbija promienie słoneczne. Najlepszym sposobem jest zaopatrzyć się w dobre okulary przeciwsłoneczne.

Zwykłe okulary “z marketu” bez ochrony przed promieniami ultrafioletowymi mogą zrobić więcej szkody niż pożytku. Samo przyciemnienie powoduje, że źrenice się rozszerzają, a tym samym do oka dociera więcej szkodliwego promieniowania. Aby zabezpieczyć oczy przed szkodliwym promieniowaniem wybierajmy okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV 400. Dodatkowo, aby uchronić się przed refleksami powstającymi po odbiciu od innych powierzchni wybierajmy okulary z polaryzacją. Zwykłe okulary nie posiadają takiej ochrony.

Okulary z polaryzacją

Przeciwsłoneczne okulary sportowe muszą spełniać wysokie oczekiwania co do wytrzymałości na uderzenia czy zarysowania. Uprawiając sporty ekstremalne znajdujemy się w różnych, często zaskakujących sytuacjach i potrzebne są okulary, które nie zniszczą się od byle upadku. Warto w tym celu wybierać oprawki zbudowane z grilamidu czyli specjalne odmiany nylonu. Jest to materiał wytrzymały na uderzenia, elastyczny, przyjemny w dotyku, o właściwościach antyalergicznych.

okulary przeciwsłoneczne

Nie bez znaczenia jest też kolor soczewek. W zależności od ich barwy okulary przeciwsłoneczne przeznaczone są do określonej dyscypliny. Powodują one np. wzmocnienie obrazu, poprawę kontrastu i lepsze widzenie detali. Dobrym pomysłem jest wybór okularów przeciwsłonecznych z wymiennymi soczewkami na różne warunki pogodowe i nasłonecznienie.

Obecnie soczewki produkowane są w przeważającej większości z plastiku i poliwęglanu. Odchodzi się od soczewek szklanych, ponieważ są kruche i cięższe od plastikowych i poliwęglanowych.

Warto wybierać okulary przeciwsłoneczne renomowanych marek takich jak Uvex czy Arctica. Specjalizują się one od wielu lat w produkcji okularów i gogli stosując materiały najwyższej jakości.

okulary przeciwsłoneczne

No Comments

Post a Comment