SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

7060
post-template-default,single,single-post,postid-7060,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Okulary z polaryzacją – przegląd modeli

okulary z polaryzacją

Okulary z polaryzacją – przegląd modeli

Zimowe promienie słoneczne nie wydają się zbyt intensywne. Mimo tego w sezonie zimowym również należy dbać o ochronę wzroku przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Jest to szczególnie istotne w przypadku narciarzy oraz snowboardzistów, ponieważ śnieg leżący na stokach jedynie potęguje intensywność słońca. Właśnie dlatego tacy sportowcy powinni zakupić specjalne okulary z polaryzacją. Dlaczego są one tak przydatne i jakie modele można znaleźć w naszym sklepie?

Okulary z polaryzacją – właściwości i zalety

Stali bywalcy stoków narciarskich na pewno już nieraz zauważyli, że promienie słoneczne bardzo mocno odbijają się od śniegu. Taki efekt jest określany jako odblaski lub po prostu zjawisko odblasku. Powstaje ono w momencie, gdy promienie słoneczne odbijają się od jasnych oraz równych poziomych powierzchni. Dlatego można je zaobserwować np. na stoku narciarskim lub na brzegu akwenu wodnego.

 

Zjawisko odblasku powoduje rozproszenie fal świetlnych, które w takiej formie zaczynają działać drażniąco na nasz wzrok. Z tego powodu często mrużymy oczy, aby ograniczyć ekspozycję na ten szkodliwy rodzaj promieniowania. Niemniej dużo lepszym rozwiązaniem od mrużenia oczu będzie wyposażenie się we wspomniane okulary z polaryzacją.

okulary z polaryzacją

Polaryzacja wychwytuje wszystkie rozproszone fale świetle, przez co nie docierają one do oczu. Jednocześnie w pełni przepuszcza normalne światło, które pada bezpośrednio pod kątem prostym. Dzięki temu okulary z polaryzacją nie tylko chronią wzrok, ale także sprawiają, że ich użytkownik widzi wyraźniej i nie jest narażony na oślepienie. Oczywiście wszystkie wymienione czynniki są bardzo istotne podczas jazdy na nartach lub snowboardzie!

 

Okulary z polaryzacją w ofercie SnowSport!

 

Naszą pierwszą propozycją dla osób uprawiających sporty zimowe są okulary Uvex Lgl 33 Black Brown. Ich atutem jest nie tylko polaryzacja, ale również dobre soczewki o kategorii przepuszczalności S3. Zakres transmisji światła wynosi tutaj 8-18%, co stanowi zalecaną wartość dla osób uprawiających sport przy silnym nasłonecznieniu. Co więcej, model Uvex Lgl 33 Black Brown ma bardzo uniwersalny design. Toteż te okulary z polaryzacją można nosić na co dzień! Ich cena wynosi 229 złotych.

Okulary z polaryzacją Uvex Lgl 33 Black/Brown

Jeżeli jednak ktoś preferuje akcesoria o bardziej sportowym wyglądzie, warto polecić mu okulary Arctica S-285A. Jest to model stworzony dla osób mających naprawdę wysokie oczekiwania. Technologia polaryzacji idzie tutaj w parze z soczewkami o kategorii S3 oraz oprawą wykonaną z wytrzymałego poliwęglanu. Dzięki temu okulary Arctica S-285 A sprawdzą się nawet w trudnych warunkach! Dodatkowym atutem jest ich cena, która wynosi jedynie 89 złotych!

okulary z polaryzacją – Arctica S-285A

Firma Arctica stworzyła również świetne okulary z polaryzacją dla dzieci! Model Arctica Tropic S-1001C jest bardzo uniwersalny i można go stosować podczas jazdy na nartach, snowboardzie oraz rowerze! Jego budowa oraz właściwości są analogiczne do modelu S-285A. Różnica tkwi jednak w cenie, ponieważ okulary z polaryzacją Arctica Tropic S-1001C są jeszcze tańsze! Obecnie kosztują one zaledwie 59 złotych!

Okulary z polaryzacją dla dzieci

No Comments

Post a Comment