SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

5071
post-template-default,single,single-post,postid-5071,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Pokrowiec na buty narciarskie – jaki wybrać?

Pokrowiec na buty narciarskie – jaki wybrać?

Pokrowiec na buty narciarskie jest niezbędnym elementem wyposażenia dla narciarzy, którzy regularnie udają się na ośnieżone stoki. Taki pokrowiec zapewnia nie tylko bardzo wygodny transport sprzętu, ale również zabezpiecza inne pakunki przed ewentualnym zawilgotnieniem. Niemniej należy wiedzieć o tym, że nie każda torba będzie odpowiednia dla danego obuwia. Co więc trzeba wziąć pod uwagę? Jaka torba na buty narciarskie sprawdzi się najlepiej?

Rozmiar ma znaczenie – wybierz odpowiedni pokrowiec na buty narciarskie

Wiele różnych toreb i futerałów ma ściśle określone wymiary. Dzięki temu pokrowce stają się lepiej dopasowane do przechowywanego sprzętu. Z tej zasady skorzystali również producenci akcesoriów dla narciarzy. Torba na buty narciarskie może być bowiem dostępna w dwóch rozmiarach. Pierwszy z nich to rozmiar średni (M), w którym można przechowywać buty do rozmiaru 42 włącznie. Jeśli jednak narciarz ma buty o rozmiarze 43 lub większym, tutaj będzie już wskazana duża torba (L).

Powyższa reguła nie zawsze jest jednak stosowana. Droższe modele futerałów często zostają stworzone według uniwersalnego rozmiaru. Taki pokrowiec na buty narciarskie będzie więc odpowiedni w każdej sytuacji. W tej kategorii warto polecić choćby model HEAD Bootbag, który wyróżnia się właśnie ze względu na uniwersalny rozmiar.
pokrowiec na buty narciarskie

Jakie elementy dodatkowe powinna mieć torba na buty narciarskie?

Oczywiście głównym zadaniem torby jest zapewnienie komfortowego i bezpiecznego przechowywania butów. Niemniej wielu narciarzy zwraca również uwagę na to, czy dany pokrowiec posiada jakiekolwiek udogodnienia. Dobrym przykładem takiego elementu jest niewielka przegroda, która sprawia, że wnętrze torby zostaje podzielone na dwie części. Przegroda zabezpiecza buty przez ocieraniem się o siebie podczas transportu. Jest to bardzo istotne, gdyż takie tarcie często prowadzi do powstania zarysowań, a nawet uszkodzenia sprzętu.

Ponadto warto sprawdzić, czy torba na buty narciarskie ma dodatkowe kieszenie. Nie są one niezbędne, jednak z całą pewnością bywają przydatne. Pojemne kieszonki można bowiem wykorzystać do przechowywania rzeczy osobistych lub mniejszych akcesoriów narciarskich.

Nie wolno także zapominać o skontrolowaniu jakości materiału, z którego został wykonany pokrowiec. W tym aspekcie szczególnie ważne są dwa czynniki: wytrzymałość i wodoodporność. Trzeba bowiem pamiętać, iż buty narciarskie nie są wyjątkowo lekkie. Dlatego materiał podatny na ścieranie prawdopodobnie szybko okaże się zawodny. Ponadto trzeba pamiętać o tym, że torba na buty narciarskie bezwzględnie musi być wodoszczelna. W przeciwnym razie może dojść do sytuacji, w której śnieg zalegający na butach sprawi, że pokrowiec zacznie przeciekać. Jest to bardzo niebezpieczne w przypadku przewozu obuwia wraz z materiałami wrażliwymi na działanie wilgoci. Odpowiedni pokrowiec na buty narciarskie zapewni jednak ochronę przed takim ryzykiem.

pokrowiec na buty narciarskie

Sprawdzenie kilku wymienionych czynników będzie dobrym sposobem na określenie tego, czy wybrana torba na buty narciarskie spełni swoje zadanie. Niemniej na stoku dużo ważniejszą rolę odgrywa to, co znajduje się we wnętrzu pokrowca. Dlatego zapraszamy do zapoznania się z artykułem na temat najnowszych butów narciarskich z kolekcji na 2019 rok – ZOBACZ!

No Comments

Post a Comment