SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

13266
post-template-default,single,single-post,postid-13266,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Regulacja i montaż wiązań snowboardowych

Regulacja i montaż wiązań snowboardowych

Regulacja i montaż wiązań snowboardowych

Regulacja i montaż wiązań snowboardowych nie jest tak oczywistą czynnością. Przed przystąpieniem do prac serwisowych warto zapoznać się z tym jak należy przeprowadzić je we właściwy sposób. Dobrze ustawione wiązania pozwolą cieszyć się nam wygodną jazdą i właściwym przekazem energii na deskę. Właściwie uregulowane wiązania oznaczają również dobre czucie deski jak i zresztą całego zestawu.

Regulacja i montaż wiązań snowboardowych

Właściwe uregulowanie wiązań to nic trudnego. Każdy może to zrobić w domu. Wystarczy do tego tylko odpowiedni klucz snowboardowy i kilka podstawowych wiadomości w tym zakresie. U większości producentów proces regulacji przebiega tak samo. Właściwe uregulowanie wiązania w odniesienie do butów i deski snowboardowej zdecydowanie wpływają na jakość naszej jazdy.

Regulacja wiązań snowboardowych w stosunku do butów

Regulacja i montaż wiązań snowboardowych

Musimy w pierwszej kolejności przypiąć buty snowboardowe do wiązań snowboardowych. Kiedy but wystaje więcej na pięcie niż na palec to należy przesunąć highback wiązania snowboardowe ku przodowi za sprawą poluzowania bocznych śrub po jego obu stronach. Kiedy nie będziemy mogli właściwie przeprowadzić tej czynności dopasowania to sprawdźmy czy kupiliśmy odpowiedni rozmiar naszego sprzętu. Ważne jest aby pamiętać, że oś strapu powinna się zawsze zgadzać z środkiem sznurowania butów. W celu przeprowadzenia regulacji, najpierw rozluźnij bezpiecznik i kolejno przesuwaj strap po zębatym pasku, aż do osiągniecia pożądanej długości. Odpowiednim wysunięciem klinu na pięcie można kontrolować ustawienie jej wychylania.

Montaż wiązania snowboardowych do deski snowboardowej

Po pierwsze zwróć uwagę, czy Twoje wiązania są wyposażone w pokrywę podstawy. Wówczas przed montażem musisz naturalnie ją zdjąć. Szerokość rozstawu jest różna w zależności od posiadanego zestawu. Kiedy długość deski będzie odpowiednio dobrana do wysokości snowboardzisty to wiązania powinny pasować do środkowej pary insertów. Teraz przyłóż dysk wiązania i ustaw jego kąt. Jeżeli nie będziesz wiedzieć jaki kąt ustawić to spróbuj ustawić 15 stopni na przednim wiązaniu i 9 stopni na tylnym. Śruby wiązania zawsze dokręcaj jedną za drugim i na przemian krzyżowo. Chcąc zweryfikować to, czy wiązania są odpowiednio wyśrodkowane patrz na snowboard od dołu. But zapięty w wiązaniu nie powinien wychodzić poza krawędź deski. Jeżeli kąt ustawienia wiązań nie będzie Tobie odpowiadać to mień pozycję śrub w dysku i kolejno przesuń całe wiązanie.

Regulacja i montaż wiązań snowboardowych – Klucz snowboardowy Raven T-Pod Black

Klucz snowboardowy Raven T-Pod Black Regulacja i montaż wiązań snowboardowych
Regulacja i montaż wiązań snowboardowych

Ten klucz snowboardowy to niezbędny element każdego snowboardzisty. To uniwersalne narzędzie o niedużych rozmiarach. Zawsze możesz mieć go na stoku przy sobie. Zmieści się bowiem w każdej kieszeni. Wyposażony w najbardziej przydatne do serwisowania sprzętu snowboardowego elementy.

Znajdziemy w zestawie: klucz oczkowy, śrubokręt krzyżakowy typu Phillips, śrubokręt krzyżakowy typu Posi-drive, śrubokręt płaski – 1/4 cala, śrubokręt imbusowy – 4mm, praktyczny system wkręcania oraz odkręcania (grzechotka), wygodny i praktyczny uchwyt. Warto dodać, że jest to produkt polskiego producenta.

Regulacja i montaż wiązań snowboardowych – Klucz snowboardowy Toko Zestaw Narzędziowy 2022

Klucz snowboardowy Toko Zestaw Narzędziowy 2022
Regulacja i montaż wiązań snowboardowych

Klucz przyda się snowboardzistom oraz narciarzom. Jest niezwykle praktyczny i uniwersalny. Posiada zestaw bitów i kluczy. Jego kieszonkowy format pozwoli Tobie mieć go zawsze przy sobie kiedy będziesz jeździć na desce snowboardowej. Zawsze warto być wyposażonym w tak małe, a tak niezmiernie przydatne narzędzie.

Regulacja i montaż wiązań snowboardowych – Klucz snowboardowy Kurtz PISTOL

Regulacja i montaż wiązań snowboardowych

Ten klucz snowboardowy łączy w sobie wiele funkcji. Te narzędzie przyda się na stoku zawsze wtedy kiedy będziemy chcieć prędko zmienić ustawienia wiązań, czy też mocno związać but. Nadaje się także jak najbardziej poza stokiem.

Wyposażony w: 2 klucze płaskie oczkowe – 10 i 11, Śrubokręt krzyżakowy – 1#, 2# i 3#, Śrubokręt płaski – 2 szerokości, Praktyczny system wkręcania i odkręcania (grzechotka), Wygodny i pewny uchwyt.

Akcesoria serwisowe do snowboardu znajdziesz na SnowSport.pl!

Regulacja i montaż wiązań snowboardowych

Smary i narzędzia do serwisu znajdziesz na SnowSport.pl. Przeczytaj również nasz tekst –  Jakie Wiązania Snowboardowe Dla Zaawansowanych? Flow!

No Comments

Post a Comment