SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

1750
post-template-default,single,single-post,postid-1750,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Rękawice narciarskie – Wszystko co warto wiedzieć

rękawice narciarskie

Rękawice narciarskie – Wszystko co warto wiedzieć

Sezon zimowy jest najpiękniejszym okresem dla osób uprawiających  narciarstwo i snowboard, jak również wszystkich pasjonatów białego szaleństwa. W  czasie jazdy na stoku poza umiejętnościami i doświadczeniem, istotnym elementem jest właściwe ubranie. Rękawice narciarskie są nieodzownym elementem tego ubrania – co w takim razie należy wiedzieć?

Funkcjonalne rękawice narciarskie ponad wszystko

rękawice narciarskie

Rękawice narciarskie muszą w stu procentach chronić dłonie przed zimnem, śniegiem i wilgocią. Mają za zadanie również umożliwiać bardzo dobre trzymanie kijków w czasie zjeżdżania. Rękawice narciarskie posiadają coraz bardziej zaawansowane technologicznie innowacje, przez co cieszą się dużą dozą profesjonalizmu oraz funkcjonalności.

Powłoka zewnętrzna rękawic musi być wodoodporna, wytrzymała na uszkodzenia, perfekcyjnie chronić dłonie przed wiatrem oraz minusowymi temperaturami. Wewnętrzne warstwy muszą zaś być zaprojektowane z włókien odprowadzających wilgoć na zewnątrz i gwarantującą prawidłowy przepływ powietrza. Profesjonalne rękawice są wykonywane z poliestru, poliuretanu lub z połączenia tych materiałów z pianką EVA. Gwarantuje ona dobrą amortyzację w czasie upadków. Rękawice uszyte ze skóry naturalnej są alternatywą dla użytkowników, którym zależy na dobrym chwycie.

rękawice narciarskie

Kultowe rękawice narciarskie projektowane są z wykorzystaniem membrany GORE-TEX®. To jeden z najlepszych pod względem technicznym materiałów, charakteryzujący się wodoodpornością. Rękawice są uszczelnione dzięki czemu nie przepuszczają wiatru. Prezentowany materiał bardzo dobrze ochroni dłonie przed zimnem, a jednocześnie nie dopuszcza do przegrzania, gwarantując maksymalną cyrkulację powietrza wewnątrz rękawicy. Model GORE-TEX® odnajdzie swoje zastosowanie nawet w najbardziej wymagających warunkach pogodowych. Rękawice te pozwalają na maksymalne czucie trzymanych w rękach przedmiotów, a równocześnie wciąż są elastyczne i bardzo miękkie.

Model dla wszystkich

Rękawice narciarskie muszą być wybierane wedle płci oraz wieku narciarza.  Rękawice należy dobierać pod kątem rozmiaru – powinny być na tyle długie, by między ich brzegiem a rękawem kurtki nie było odstępu – a także indywidualnego kształtu dłoni, tak żeby do środka nie przedostał się śnieg.

Rękawice narciarskie dla najmłodszych bardzo często są posiadają tylko jeden palec, co wspomaga dobre trzymanie kijków. Dla dorosłych niezwykle przydatne są rękawice pięciopalczaste, gdyż zapewniają stuprocentową kontrolę uchwytu. Rękawice posiadają różne barwy (pojedyncze mają odblaskowe elementy, gwarantujące lepszą widoczność na stoku) – w tym przypadku kwestia wyboru jest zależna od naszych upodobań.

rękawice narciarskie

Jeżeli istotny jest dla nas wysoki standard i maksymalny współczynnik bezpieczeństwa należy szukać rękawic wyposażonych dodatkowo w: wewnętrzną powłokę antypoślizgową, elastyczną gumę w ściągaczu, właściwą technologię wentylacyjną, a także taśmę na nadgarstek i gumę do przecierania gogli narciarskich. Nie są to niezbędne elementy, bez których na stoku sobie nie poradzimy, ale z całą pewnością maksymalizują komfort jazdy.

Trzeba pamiętać

Najlepszej klasy rękawice narciarskie potrzebują wyjątkowej pielęgnacji. Jeżeli się ubrudzą, mamy możliwość wyprania ich używając delikatnych detergentów, np. właściwych dla odzieży sportowej. Stosowanie płynów do płukania oraz zmiękczających jest nieodpowiednie, gdyż mogą źle wpływać na właściwości danych tkanin. Rękawice trzeba suszyć z dala od źródeł ciepła, w przeciwnym razie spowoduje to nadmierne wysuszanie się tkanin, doprowadzając tym samym do pękania rękawic. Modele wykonane ze skóry należy impregnować specjalnymi preparatami.

No Comments

Post a Comment