SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

1974
post-template-default,single,single-post,postid-1974,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,smooth_scroll,no_animation_on_touch,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Ride Snowboards: Pionier na rynku zimowym

ride snowboards

Ride Snowboards: Pionier na rynku zimowym

Produkty marki Ride Snowboards są idealnym wyborem dla najbardziej progresywnych snowboarderów. Od lat jest utożsamiana z funkcjonalnymi i bezawaryjnymi produktami. Ride jako jedna z niewielu pierwszych firm sportowych wprowadziła do swej oferty najwyższą lekkość pod postacią buta RFL, który przez kolejne kilka sezonów stał się dla konkurencji nieprześcignionym wzorem na produkt snowboardowy, posiadający wagę typowego obuwia sportowego. Od zimy 2016 w ofercie tego producenta ukazują się buty, których podeszwy powstają w kolaboracji z, kojarzoną z rynku motoryzacyjnego, firmą Michelin co w znacznym stopniu wpłynęło nie tylko na żywotność obuwia, ale i na eliminację ślizgania na lodzie oraz wzmożoną stabilność pozycji podczas jazdy.

ride snowboards

Jak to się zaczęło?

Snowboard to życie w Ride Snowboards. Firma ta została założona w Redmond, USA pod koniec ’92 roku. Trafiła na rynek z jedynie czterema modelami desek. Celem jej założycieli było udostępnianie najświeższych rozwiązań technologicznych w osiągalnej dla każdego cenie. Silne produkty, wsparcie zawodowych snowboardzistów z całego świata, ciężka praca, oraz marketing prowadzony z rozmachem. To dzięki temu działania firmy możemy spokojnie określić mianem ogromnego sukcesu!

ride snowboards

Wiązania Ride Snowboards

W 1995 roku, Ride Snowboards zaczął produkcję wiązań snowboardowych pod nazwą Preston Bindings. Unikalna technologia wiązań Preston sprawiła, że błyskawicznie stały się jednymi z najlepiej cenionych na świecie. Ostatecznie Preston Bindings zostało przekształcone w linię produktów firmy Ride, która dzisiaj jest liderem numer jeden w sprzedaży wiązań – obsadzone na aluminiowej podstawie, zapewniającej małą wagę, sztywność i niesamowitą wytrzymałość.

Buty snowboardowe

Roku 1995 swoimi korzeniami sięga także linia butów snowboardowych. Początkowo, jeszcze w kooperacji z Preston Bindings, seria butów była raczej skromna i nie wstrząsnęła rynkiem tak jak dotychczasowe produkty. Jednak po kilku latach zmieniło się to za sprawą nowych, rewolucyjnych rozwiązań technologicznych.ride snowboards Obuwie Ride zostało zaopatrzone w technologię In2grated, dzięki której buty snowboardowe nie były już ogromnymi klocami, zachowując pożądaną sztywność. Niektóre buty zostały wyposażone we wkładki Intuition pozwalające na uformowanie się wnętrza buta pod wpływem wysokiej temperatury i idealnie dopasować się do stopy zawodnika. Na przestrzeni lat zaszło wiele zmian w projekcie butów. Między innymi doprowadzono do zbicia masy buta i zwiększenia jego sztywności. Aż do dnia dzisiejszego, kiedy ich buty są uznawane za jedne z najlżejszych i najsztywniejszych, a przy tym komfortowych butów na rynku (piszemy o tym w artykule: Obuwie snowboardowe najwyższej klasy i jak je znaleźć )

Nowoczesna produkcja

W 1995 roku, Ride Snowboards zdobyło tytuł najbardziej cenionego producenta desek snowboardowych na całym świecie, co zagwarantowało bardzo dynamiczny rozwój firmy. Można było sobie pozwolić na więcej. Czym jest więcej? To możliwość zastoswania technologii zarezerwowanych dotychczas dla przemysłu lotniczego, inżynierii komputerowej, a nawet inżynierii kosmicznej. Ride prowadzi produkcję swoich kosmicznych produktów w wysoce wyspecjalizowanym obiekcie, ulokowanym w Azji. Pozwoliło to na zwiększenie możliwości produkcyjnych i zaopatrzenie rynku w niemal doskonałe produkty, posiadającymi takie technologie jak: Cleave Edge ™, Slimewalls®, Carbon Array, Membrain ™, Pop Rods ™, Pop Stixs ™.

ride snowboards

No Comments

Post a Comment