SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

638
post-template-default,single,single-post,postid-638,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,smooth_scroll,no_animation_on_touch,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Rodzaje desek snowboardowych wg przeznaczenia

Rodzaje desek snowboardowych wg przeznaczenia

Rodzaje desek snowboardowych jakie występują na rynku powodują, że aby dobrać coś dla siebie potrzebna jest chociaż minimalna wiedza. Deska snowboardowa może być naszym najlepszym przyjacielem podczas uprawiania sportu. Trzeba jednak wiedzieć, w jaki sposób należy z niej korzystać oraz jak dopasować jej typ do warunków pogodowych oraz naszych ulubionych manewrów. Poniżej przedstawiamy listę rodzajów desek snowboardowych, wraz z przypisanym dla nich przeznaczeniem.

Rodzaje desek snowboardowych – wprowadzenie

Rozwój dyscypliny snowboardowej spowodował, że snowboard poszedł w kilku kierunkach. Tak jak w przypadku większości dyscyplin sportowych pojawiły się jej rożne odmiany. Wynikało to z potrzeb poszczególnych rajderów, z ich upodobań i nawyków. Część z nich jarała się nadal jazdą w puchu – Freeride i jest to korowa odmiana SnowBoardu, ponieważ pierwsi snowbordziści właśnie tak widzieli tą dyscyplinę. Cześć z rajderów wjechała na trasy “narciarskie” i zaczęła się jazda po przygotowanej trasie, szybka jazda oraz zawody. Duża grupa widziała snowboard jako dyscyplinę, w której czuli się wolni. Gdzie mogli realizować swoje kosmiczne pomysły i przełamywać kolejne bariery. Tak narodził się Freestyle ze swoimi odmianami jak Jibbing i Buttering. Inne potrzeby to również inne wymagania i sprzęt. Nadążając za tym pojawiły się na rynku różne rodzaje desek snowboardowych. Poniżej postaramy się choć trochę przybliżyć te zagadnienia.

Deski All Mountain

Deski All MountainJeżeli Twoja przygoda ze snowboardem dopiero się zaczyna, najlepszym wyborem mogą okazać się deski All Mountain, które zostały zaprojektowane z myślą o początkujących oraz średniozaawansowanych użytkownikach. W związku z tym, jest to taki rodzaj desek, który “wybacza” wiele osobom z nich korzystającym oraz umożliwia jazdę na stoku, jak i poza jego obrębem. Co więcej, są to bardzo uniwersalne deski: przy ich pomocy można szybko nauczyć się jazdy bez potrzeby opanowywania trudnej techniki.

Deski Freeride

Deski FreerideKolejny rodzaj desek z pewnością spodoba się tym osobom, które lubią uprawiać snowboard nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach, oraz – przede wszystkim – chcą poczuć prawdziwy smak wolności. Posiadając deskę Freeride, możesz bez obaw więc jeździć na przygotowanych do tego stokach, jak również na rozległych nieprzetartych, dziewiczych szlakach. Należy jednak pamiętać, że są to rodzaje desek snowboardowych przeznaczone dla zaawansowanych użytkowników, którzy opanowali już wcześniej odpowiednie techniki jazdy.

Deski Buttering

Deski ButteringChcąc wypróbować różnych zabaw na stoku, warto zainwestować w deski Buttering, które umożliwią wykonywanie ciekawych i szybkich obrotów na stoku nawet o ponad 360 stopni. Są to rodzaje desek snowboardowych, typu miękkiego oraz desek w kształcie Twin Tip, które zostały nieco skrócone. Wykorzystywane są one do stylu jazdy polegającego na odrywaniu tylko jednej ich strony od stoku, a momentami – na odrywaniu zupełnym. Podczas takiej jazdy można wykonywać rozmaite triki, rotacje, pressy i rolle, czyli to, co niektórzy z nas lubią najbardziej.

Deski Freestyle

Deski FreestyleMyśląc przede wszystkim o przyjemnej jeździe na switchu, warto wybrać (zwykle) miękkie i szerokie deski Freestyle, które charakteryzują się krótką i wciętą talią. Dzięki temu, że łatwo się one uginają, można wykonywać bez trudu rozmaite triki w trakcie jazdy. Deska freestyle umożliwia zatem swobodne skakanie po rampach oraz inne ciekawe akrobacje. Na tego typu desce można poruszać się zarówno przodem, jak i tyłem. Warto wykorzystywać ją zwłaszcza w snowparku oraz na specjalnych, przygotowanych do tego, miękkich trasach.

Deski Jibbing

Deski JibbingKolejnym rodzajem desek przeznaczonych głównie do zabawy, są deski Jibbing. Jest to typ desek freestyle’owych, z tym, że są one jeszcze bardziej miękkie, ich długość została odrobinę zredukowana, a krawędzie zostały podniesione o kilka stopni – dzięki temu slide po murkach, poręczach i innych przeszkodach jest łatwiejszy oraz przyjemniejszy. Trzeba jednak pamiętać, że przy szybkiej jeździe tego typu deski mogą się nie sprawdzić.

Dobra deska to gwarancja świetnej zabawy na stoku, dlatego warto zwracać uwagę – przede wszystkim – na jej właściwości oraz dobrą jakość.

No Comments

Post a Comment