SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

-1
archive,category,category-snowboard-deska-snowboardowa-snowboardowy,category-71,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,smooth_scroll,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Snowboarding

Jaka deska snowboardowa dla początkujących

Jaka deska snowboardowa dla początkujących?

Jaka deska snowboardowa dla początkujących? Snowboard to popularna dyscyplina sportów zimowych. Cieszy się coraz większą popularnością wśród osób w każdym wieku i o różnym stopniu umiejętności. Najbardziej istotnych elementem wyposażenia snowboardowego jest naturalnie deska. Wpływa na wygodę i bezpieczeństwo jazdy. W tym wpisie blogowym przedstawimy kilka wskazówek dotyczących wyboru właściwej deski snowboardowej dla początkujących.READ MORE

0
Jak wybrać buty snowboardowe

Jak wybrać buty snowboardowe?

Jak wybrać buty snowboardowe? Buty na snowboard stanowią jeden z najważniejszych elementów wyposażenia, który decyduje o jakości Twojej jazdy na stoku. Dobór właściwych butów pozwala na utrzymanie stabilności i wygodę podczas snowboardingu. Przekłada się to na dłuższe i bardziej intensywne jazdy. Z tego powodu, warto poświęcić nieco więcej czasu i pieniędzy na zakup butów, które zapewnią komfort Twoim stopom.READ MORE

0
Wiązania snowboardowe Nidecker Supermatic 2023

Wiązania snowboardowe Nidecker Supermatic 2023!

Wiązania snowboardowe Nidecker Supermatic 2023 to rewolucja, na którą czekali wszyscy riderzy. Warto zaznaczyć, że to pierwsze uniwersalne i automatyczne wiązania na deskę z możliwością klasycznego zapięcia. Wiele innych producentów próbowało to zrobić wcześniej, ale nie udało się im złamać kodu step-in. Podkreślmy, że większość z tych wcześniejszych rozwiązań wymagała specjalnych butów, a wiele z nich nie funkcjonowało prawidłowo przy jeździe w puchu i żadne z nich nie było tak komfortowe i niezawodne jak zwykłe wiązanie z dwoma paskami.

Intensywna praca przyniosła owoce

Wiązania snowboardowe Nidecker Supermatic 2023
Wiązania snowboardowe Nidecker Supermatic 2023

Marka snowboardowa Nidecker spędziła przeszło ponad cztery lata, aby opracować własną technologię, które rozwiąże wszystkie wcześniejsze wątpliwości. W rezultacie nastąpił prawdziwym przełom. Powstał w wyniku tego najlepszy system szybkiego wpinania, któremu możesz zaufać. Nieważne, czy masz już dość schylania się podczas zapinania wiązań, czy też chcesz podirytować swoich znajomych narciarzy z wyciągu. Przyszłość właśnie nadeszła i prezentuje ją Nidecker w wiązaniach Supermatic.

Jak działa Supermatic?

Wiązania snowboardowe Nidecker Supermatic 2023
Wiązania snowboardowe Nidecker Supermatic 2023

Supermatic funkcjonuje na zasadzie wyzwalanego hibaka, który nazywamy jest w tym przypadku Drop-In Tech. Wystarczy w rezultacie tego stanu rzeczy, że wciśniesz buta przez tylną część wiązania snowboard, a następnie nadepniesz, aby wiązanie automatycznie się zatrzasnęło. To wszystko – jesteś gotowy do jazdy. Prosta dźwignia zwalniająca powoduje, że wyjście z wiązania jest równie banalne oraz prędkie.

Strapy mają tę samą komfortową budowę AuxTech, którą można odnaleźć w wiązaniach highend. Jak przeprowadzić proces dopasowania? Wyreguluj je raz, a następnie zablokuj przy pomocy aluminiowych zatrzasków Locking Slap Ratchets. Może już cieszyć się precyzyjnym dopasowaniem za każdym razem kiedy wepniesz się w wiązania na desce.

Wiązania snowboardowe Nidecker Supermatic działają z butami wszystkich producentów!

Największą atutem rozwiązania “Step in Full Auto” jest to, że działa on z każdym butem snowboardowym dowolnej marki i nie posiada żadnego skomplikowanego mechanizmu, który mógłby się zablokować i ostatecznie nie funkcjonować. Jeśli wymagają tego warunki, możesz wpiąć się w nie jak w standardowe wiązania.

Wiązania snowboardowe znajdziesz na SnowSport.pl!

Wiązania snowboardowe znajdziesz na SnowSport.pl. Przeczytaj także nasz poprzedni tekst – Deska Snowboardowa Salomon 2023!

0
Deska snowboardowa Salomon 2023

Deska snowboardowa Salomon 2023!

Deska snowboardowa Salomon 2023 to na stokach temat wciąż nieco egzotyczny. Od kilku lat Salomon intensywnie inwestuje w snowboard. Wokół swojego brandu udało się marce zorganizować grupę dobrych riderów, którzy biorą aktywny udział przy projektowaniu i produkcji desek. Owocem tego jest świetnej jakości sprzęt, przede wszystkim do zabawy na stoku, swobodnej jazdy i akrobacji. Warto się może wyróżnić i pokazać z jakim luzem można jeździć na dobrej jakości blacie?READ MORE

0
Splitboard Capita NEO SLASHER na górskie wędrówki

Splitboard Capita NEO SLASHER na górskie wędrówki!

Splitboard Capita NEO SLASHER na górskie wędrówki! Uznaje się, że to dobra platforma dla wszystkich rządnych przygód, czy eksploratorów, którzy lubią samodzielnie podchodzić pod górę, czy przemierzać szlak, zanim z niego zjadą. Przecież ile frajdy może dać uczucie kiedy sami wejdziemy pod górę, z której kolejno zjedziemy. Dlatego Capita stworzyła na ten sezon wysokiej jakości splitboard. Dowiedź się o nim więcej.

Dla kogo Splitboard Capita NEO SLASHER?

Deska Capita NEO SLASHER SPLITBOARD
Splitboard Capita NEO SLASHER

To dzielona deska snowboardowa dla poszukiwaczy i eksploratorów. Nie ważne, czy wolisz zaawansowane przygody, czy tylko szybkie podejście i zjazd, ten splitboard Ciebie zadowoli przede wszystkim za sprawą genialnego spasowania elementów. Konstrukcja deski jest wydajna na zjazdach, ale sprawdzi się również podczas podejść. Capicie udało się rzeczywiście stworzenie deskę, która zapewnia kontrolę i stabilność podczas podejścia oraz klasyczne wrażenia w czasie jazdy w dół.

Warto podkreślić, że deskę Capita Neo Slasher wyposażono w wycinaną matrycowo wierzchnią warstwę Dura Tail. Skutecznie chroni ona tail w czasie wspinaczki. Gwarantuje dobrą kompatybilność z wiązaniami Union.

Sekret wydajności w tkwi w konstrukcji deski!

Pod względem konstrukcyjnym wyposażono ją w Camber ALPINE V1 Konstrukcja ALPINE V1 Profile. Dlatego odznacza się on camberem w centralnej części, płaskim tailem, a także odwróconym camberem na nosie. Do jazdy taka budowa wnosi przede wszystkim ogrom popu i stabilności na twardym śniegu, jednocześnie zwiększając moc noszenia i lądowania. Powiększa zatem możliwości ridera w głębokim śniegu. Camber tutaj jest dłuższy w tailu. Gwarantuje to dodatkowy zapas mocy w czasie podejścia lub dla większych riderów poszukujących szerszej deski.

Dowiedź się więcej, czym jest Splitboard

Splitboard Capita NEO SLASHER na górskie wędrówki
Splitboard Capita NEO SLASHER

Splitboarding to specjalna deska snowboardowa, którą daje się rozdzielić, czy też połączyć symetrycznie wzdłuż jej osi. Na samym dziobie takich desek snowboardowych po wcześniejszym rozdzieleniu jej, można założyć foki. Następnie przestawiamy również dedykowane do tego rodzaju wiązania z trybu zjazdu na tryb podejścia. Wtedy zupełnie tak samo jak na ski tourach możemy podchodzić pod usłane śniegiem zbocza. Kiedy już zdobędziemy szczyt i nacieszymy się ciszą i spokojem malowniczych, zimowych krajobrazów, należałoby rozpocząć zjazd.

Te dwie połówki deski snowboardowej po złączeniu specjalnym klipsem stanowią w całości deskę, po której zjedziemy w naturalnym, górskim otoczeniu. Należy jeszcze tylko wcześniej wówczas przestawić wiązania w tryb zjazdu i wszystko już gotowe. Z deską spliboardingową Twoje wyprawy w góry staną się czymś zupełnie innym. To dyscyplina wciąż rosnąca na popularności z powodu swoich oczywistych walorów. Ponadto nawet w najbardziej zatłoczonych kurortach, możesz teraz wybrać dowolny szlak, by rozpocząć samotnie, czy też w gronie bliskich znajomych zimową wędrówkę w nieznane.

Najlepsza deska snowboardowa Capita 2022

Capita deska snowboardowa Splitboard znajdziesz już w naszym zimowym sklepie. Przeczytaj także nasz poprzedni tekst o podobnej tematyce – Deska Snowboardowa Dla Kobiet Roxy 2022 Jaką Wybrać?

0
Wiązania snowboardowe damskie Roxy 2022

Wiązania snowboardowe damskie Roxy 2022

Wiązania snowboardowe damskie Roxy 2022 to sprzęt, który od założenia, projektu i finalnego efektu jakim jest gotowy produkt, został w pełni skonstruowany na potrzeby kobiety. Wiązania snowboardowe Roxy wyróżniają się swoimi aspektami wizualnymi i technicznymi. To jedna z najlepszych propozycji dla pań jeżdżących na desce.

Wiązania snowboardowe damskie Roxy Lola White 2022

Wiązania snowboardowe damskie Roxy Lola White 2022
Wiązania snowboardowe damskie Roxy Lola White 2022

Powstały rzecz jasna specjalnie dla kobiet. Charakteryzują się niesamowitym komfortem oddawanym podczas jazdy. Swoją uwagę zwracają również atrakcyjnym designem. Biel połączona z delikatnym, pudrowym różem dobrze się komponuje. W rezultacie będzie łatwo dobrać ten sprzęt do pozostałych elementów stokowej garderoby.

Jeżeli chcesz zawsze dobrze i w w pełni wygody bawić się na stoku, to sięgnij właśnie po ten model. To średnio elastyczne wiązania snowboardowe dla kobiet z wygodną regulacją. Paski są łatwe w regulowaniu. Natomiast podstawę wiązania wypełnia rewelacyjny materiał amortyzujący Eva Foam. To razem z regulacją pedału gazu, który tworzy idealne połączenia deski i snowboardzisty.

Komfortowa jazda

Wiązania Snowboardowe Damskie Roxy 2022

Wygoda i opcja dokładnej regulacji spajają się z zagwarantowaniem zrównoważonej jazdy. Chcąc wnieść do jazdy komfort, posiada średnio miękki flex, amortyzowaną kostkę i wspomniany dokładnie regulowany pasek. Prócz tego znajdziemy w wiązaniach w pełni wyściełany pokład i łyżki pianką Eva z wysokim oparciem, a także bez narzędziową regulacją. Za wydajną jazdę odpowiada ponadto pochylenie do przodu i piankowe wkładki na podstawie i pięcie do absorpcji wstrząsów, czy wibracji.

Wiązania snowboardowe damskie Roxy Viva White 2022

Wiązania snowboardowe damskie Roxy Viva White 2022
Wiązania snowboardowe damskie Roxy Viva White 2022

To równie świetne wiązania stworzone specjalnie dla riderek. Przeznaczone przede wszystkim dla początkujących i średniozaawansowanych. Te miękkie wiązania idealnie komponują się z właściwie każdą deską. Wyposażone w wygodne paski. W podstawie wiązań znajdziemy materiał amortyzujący Eva Foam, wraz regulacją pedału gazu. To idealne połączenia deski i snowboardzisty.

Poczuj się wolna i lekka

Wiązania snowboardowe damskie Roxy 2022

Wiązania snowboardowe damskie Roxy Viva charakteryzują się niesłychaną lekkością. Doskonale przekłada się ona na nasze osiągi. W tych wiązaniach będzie łatwiej wykonywać ewolucji. Lekkie komponenty obejmują rdzeniowy pasek na palce oraz unikalną płytkę bazową z otwartymi bocznymi dla większej elastyczności i łatwości wykonywania każdego ruchu.

Przeznaczenie All Mountain. High-back: RX-C zaprojektowany z myślą o kobiecej anatomii. Regulowany high-back z nieograniczoną możliwością ustawień. Obustronnie regulowane paski poprawiają komfort procesu dopasowania. Na uwagę zasługuje również wspomniana, nowa, ulepszona wkładka amortyzująca EVA na całej powierzchni wiązania. Sztywność tych wiązań to tylko 3/10.

Wiązania snowboardowe damskie Roxy 2022 znajdziesz na SnowSport.pl!

Te najlepsze damskie wiązania snowboardowe dla kobiet znajdziesz w naszym zimowym sklepie. Przeczytaj także nasz poprzedni wpis Deska Snowboardowa Dla Kobiet Roxy 2022 Jaką Wybrać? Dużo o tych produktach dowiesz się również na oficjalnej stronie producenta roxy.com.

0
Deska snowboardowa dla kobiet Roxy 2022 jaką wybrać

Deska snowboardowa dla kobiet Roxy 2022 jaką wybrać?

Deska snowboardowa dla kobiet Roxy 2022 jaką wybrać? Produkty Roxy to wybór wielu zaawansowanych snowboardzistek na świecie. Zwłaszcza tych, które zwracają uwagę nie tylko na korzystne parametry jezdne tych produktów, ale również na niepowtarzalny, szpanerski, a jednakże w dalszym ciągu jakże kobiecy styl tych jednych w swoim rodzaju platform. Mówi się w branży, że to perfekcyjnie zaprojektowane blaty.

Roxy

Wiele rozwiązań technologicznych zastosowanych w tych damskich deskach snowboardowych sprawia, że jazda w górach będzie zawsze najlepszą zabawą. Kilka propozycji z oferty tego producenta, zwróciło w sposób szczególny naszą uwagę, na tyle by przyjrzeć się im bliżej.

Deska snowboardowa dla kobiet Roxy Dawn 2022

Deska snowboardowa dla kobiet Roxy Dawn 2022
Deska snowboardowa dla kobiet Roxy Dawn 2022

To sprzęt typowo all-mountain. Odpowiednia dla początkujących oraz średnio zaawansowanych osób. Jest to możliwe dzięki skonstruowanej specjalnie dla kobiet hybrydowej konstrukcji bend rocker. Ulokowano ją bezpośrednio pod stopami, a kolejno unosi się do rockera i ogona. Za sprawą rozwiązania Easy Rise rocker ta deska snowboardowa damska jest wyjątkowo łatwa w prowadzeniu. W wyniku tego będzie to dobry do nauki lub też do dopracowania swojej techniki.

Indeks twardości tej deski to wartość 3, co wskazuje na to, że mamy do czynienia z miękką platformą. W rezultacie będzie wybaczać błędy w braku właściwiej techniki. Idealna partnerka do zabawy na stoku i to przez cały dzień. Jazda na niej będzie łatwa, a przez to przyjemna. Charakteryzuje się ponadto identycznym kształtem po obu stronach.

Taliowanie w Deska Roxy Dawn 2022
Taliowanie w Deska Roxy Dawn 2022

Jej olbrzymim atutem jest Magne-Traction®. To specjalna profilowana krawędź o 7 punktach kontaktowych. Efektem tego rozwiązania jest o wiele bardziej przewidywalna jazda na krawędziach, co odczujemy przede wszystkim na twardym i zlodowaciałym podłożu.

Deska snowboardowa dla kobiet Roxy Breeze 2022

Deska  snowboardowa dla kobiet  Roxy Breeze 2022
Deska snowboardowa dla kobiet Roxy Breeze 2022

Ta platforma stworzona przez Mervin. Swoje walory zawdzięcza dzięki oparciu się na żwawym i średnim flexie. Posiada kierunkowy kształt. Będziemy mogli na niej z lekkością pojeździć nawet w świeżym śniegu, To możliwe w rezultacie zastosowania w jej budowie calowego setback’u. Zatem jeżeli chcesz zawsze dobrze bawić się na stoku, niezależnie od warunków to wybierz właśnie ten model deski snowboardowej dla kobiet.

Jest to mimo wszystko dość szybka deska. Zaopatrzona w profil C2. Idealne rozwiązanie dla kobiet, które chcą rozwinąć swoje umiejętności, czy też nauczyć się poprawnej technicznie jazdy na desce. Nauka jazdy na snowboardzie z deską snowboardową Roxy Breeze przyjdzie z łatwością. Wspomniany wcześniej C2 Hybrid z Magne-Traction niezwykle sprawnie spaja precyzyjną kontrolę krawędzi z optymalną mieszkanką hybrydową rocker i camber dla wszystkich miłośników jazdy po stoku na desce.

Taliowanie Roxy Breeze 2022
Taliowanie Roxy Breeze 2022

Warto w tym modelu również zatrzymać się przy Kind Heart Core. To niebywale lekki rdzeń drewniany o nieco podwyższonej twardości dla lepszego popa. Pamiętajmy, że i tutaj znajdziemy również Magne-Traction®, czyli pofalowaną krawędź z 7 punktami kontaktowymi. 

Deska snowboardowa dla kobiet Roxy Raina 2022

Deska snowboardowa dla kobiet Roxy Raina 2022
Deska Roxy Raina 2022

Zabawny, bo średnio-miękki flex tej deski będzie właściwym wyborem przede wszystkim dla początkujących snowboardzistek. Odpowiedni wybór do jazdy allmountain. Stworzona przez Marvina, czyli fabrykę gdzie wytwarza się najlepszy sprzęt w kategorii desek snowboardowych. Producent zdecydował się również w tym modelu na zastosowanie technologii Magne-Traction, która gwarantuje niemożliwie dobrą przyczepność krawędzi jak i poczucie absolutnej kontroli nad platformą. Wszystko to niezależnie od terenu po jakim najczęściej jeździsz.

Taliowanie deska snowboardowa Roxy
Taliowanie w Deska snowboardowa dla kobiet Roxy Raina 2022

Charakteryzuje ją ceniony w branży profil C2. Wyposażona ponadto w rocker i eliptyczny camber. Godny wybór dla kobiet pragnących opanować nowe sztuczki i jeździć z radością przez stok. Za jej wyborem przemawia również C2 BTX hybrydowa technologia. Rocker ulokowano tutaj między wiązaniami, a poza nim camber promieniowy. W wyniku tego ta damska deska snowboardowa znakomicie trzyma krawędź. Odczujemy te walory zwłaszcza przy szybkiej jeździe.

Deska znakomita do częstych lądowań z impetem w puchu. Jednakże sprawdzi się także przy tych niskich prędkościach i wykonywaniu na niej ewolucji.

Deska snowboardowa dla kobiet Roxy 2022 do złapania na SnowSport.pl!

Te najlepsze na świecie deski snowboardowe dla kobiet znajdziesz w naszym zimowym sklepie. Przeczytaj także nasz poprzedni tekst Najlepsza Deska Snowboardowa Capita 2022! Dużo o tych produktach dowiesz się również na oficjalnej stronie producenta roxy.com.

0
jazda na snowboardzie

Jak przenieść jazdę na snowboardzie na następny poziom? Tips&Tricks

Jazda na snowboardzie jest jednym z najbardziej ekscytujących sportów zimowych. Nauka jazdy na snowboardzie jest również jedną z najbardziej frustrujących. Po nauczeniu się, jak korzystać z wyciągu krzesełkowego, wykonywać podstawowe zakręty i pokonywać każdy niebieski szlak na górze, wielu snowboardzistów zatrzymuje się w rozwoju. Nie musisz jednak na zawsze pozostawać średnim snowboardzistą, a postęp w umiejętnościach jest łatwiejszy niż myśli większość snowboardzistów. Poniższe wskazówki zawierają wiedzę, jaka jest potrzebna, aby wjechać na wyższy poziom.READ MORE

1
Jakie buty snowboardowe Nidecker wybrać

Jakie buty snowboardowe Nidecker wybrać?

Jakie buty snowboardowe Nidecker wybrać? Niewątpliwie to sprzęt, który posłuży nam co najmniej kilka sezonów. Dlatego warto wybrać takie buty snowboardowe, które zapewnią nam zawsze komfort na stoku i będą dopasowane do naszych umiejętności. Gwarantem spełnienia takich oczekiwań jest firma Nidecker. Prezentujemy kilka ciekawych propozycji od tego producenta. No to do lektury!

Buty snowboardowe Nidecker Ranger Boa Black

Buty snowboardowe Nidecker Ranger Boa Black 2022
Buty snowboardowe Nidecker Ranger Boa Black 2022

Jeżeli szukasz miękkich butów snowboardowych to zdecyduj się właśnie na ten model. Idealne do nauki i szybkiego robienia postępów. Zapięcie BOA® Closure System Powoduje, że buty są niezmiernie wygodne w zakładaniu, a także ich zdejmowaniu. Nauka jazdy na snowboardzie jest dzięki temu przyjemniejsza i mniej frustrująca.

Do tego asymetryczny kształt buta z N-Foam i panele J-Bars sprawiają, że but Wzorowo dopasowuje się do każdego kształtu stopy i poprawnie trzyma piętę. Technologia BFT FreeTrack wnosi do jazdy długotrwałą  na wysokim poziomie wytrzymałość buta. Te buty snowboardowe ponadto genialnie transmitują energię kierowaną bezpośrednio na deskę.

Buty snowboard Nidecker Tracer Boa Coffee Honey

Buty  snowboard  Nidecker Tracer Boa Coffee Honey
Jakie buty snowboardowe Nidecker wybrać?

Te buty snowboardowe Nidecker charakteryzują się użyciem najwyższej jakości materiałów i nowoczesnym designie. Za komfort jazdy i niwelację drgań odpowiada Podeszwa Vibram Contact B.F.T. Ona sprawia również to, że te buty są tak lekkie.

W tym modelu but wewnętrzny to Silver-Level Heat Moldable z asymetrycznie termoformowanym formowanym językiem 3D. W rezultacie obuwie zapewnia totalny komfort. Wyróżnia się ponadto genialnym dopasowaniem stopy i właściwym trzymaniem pięty w bucie. Zapewnia w rezultacie jeszcze lepsze przenoszenie energii na deskę niż dotychczas.

Asymetryczny system zapięcia BOA® z systemem szybkiego sznurowania Hybrid Heel-Lock pozwoli na niezwykle wygodne i bezproblemowe sznurowanie butów.

Buty Nidecker Lunar Women Tropical Black

Buty Nidecker Lunar Women Tropical Black
Jakie buty snowboardowe Nidecker wybrać?

Ten model to damskie buty snowboardowe. Z kobiecą anatomią stopy współpracuje asymetryczna budowa. W rezultacie udało się uniknąć sprawiających dyskomfort punktów nacisku. Szczególnie są one dokuczliwe podczas dłuższej jazdy. Za dodatkowe podbicie komfortu w tym obszarze odpowiada jeszcze formowalna wkładka Silver Level, która dopasowuje się do każdej stopy i utrzymuje piętę mocno zablokowaną za pomocą wewnętrznej uprzęży.

Swoje trzy grosze do wygody wnosi jeszcze technologia FlowFit™. W symbiozie z podeszwą Vibram z amortyzacją N-Gel i stworzoną specjalnie dla kobiet wkładką z polaru, decydując się na buty snowboardowe Lunar możesz być pewna, że to najbardziej mięciutkie dla Twoich stóp buty snowboardowe dostępne aktualnie na rynku.

Buty snowboardowe Nidecker, a także innych marek  znajdziesz na SnowSport.pl!

Jakie buty snowboardowe Nidecker wybrać
Jakie buty snowboardowe Nidecker wybrać

Sklep snowboardowy SnowSport.pl zapraza na zakupy tych butów snowboardowych. Przeczytaj również nasz tekst –  Jakie Buty Snowboardowe Dla Kobiet? Nidecker!

0
Regulacja i montaż wiązań snowboardowych

Regulacja i montaż wiązań snowboardowych

Regulacja i montaż wiązań snowboardowych nie jest tak oczywistą czynnością. Przed przystąpieniem do prac serwisowych warto zapoznać się z tym jak należy przeprowadzić je we właściwy sposób. Dobrze ustawione wiązania pozwolą cieszyć się nam wygodną jazdą i właściwym przekazem energii na deskę. Właściwie uregulowane wiązania oznaczają również dobre czucie deski jak i zresztą całego zestawu.

Regulacja i montaż wiązań snowboardowych

Właściwe uregulowanie wiązań to nic trudnego. Każdy może to zrobić w domu. Wystarczy do tego tylko odpowiedni klucz snowboardowy i kilka podstawowych wiadomości w tym zakresie. U większości producentów proces regulacji przebiega tak samo. Właściwe uregulowanie wiązania w odniesienie do butów i deski snowboardowej zdecydowanie wpływają na jakość naszej jazdy.

Regulacja wiązań snowboardowych w stosunku do butów

Regulacja i montaż wiązań snowboardowych

Musimy w pierwszej kolejności przypiąć buty snowboardowe do wiązań snowboardowych. Kiedy but wystaje więcej na pięcie niż na palec to należy przesunąć highback wiązania snowboardowe ku przodowi za sprawą poluzowania bocznych śrub po jego obu stronach. Kiedy nie będziemy mogli właściwie przeprowadzić tej czynności dopasowania to sprawdźmy czy kupiliśmy odpowiedni rozmiar naszego sprzętu. Ważne jest aby pamiętać, że oś strapu powinna się zawsze zgadzać z środkiem sznurowania butów. W celu przeprowadzenia regulacji, najpierw rozluźnij bezpiecznik i kolejno przesuwaj strap po zębatym pasku, aż do osiągniecia pożądanej długości. Odpowiednim wysunięciem klinu na pięcie można kontrolować ustawienie jej wychylania.

Montaż wiązania snowboardowych do deski snowboardowej

Po pierwsze zwróć uwagę, czy Twoje wiązania są wyposażone w pokrywę podstawy. Wówczas przed montażem musisz naturalnie ją zdjąć. Szerokość rozstawu jest różna w zależności od posiadanego zestawu. Kiedy długość deski będzie odpowiednio dobrana do wysokości snowboardzisty to wiązania powinny pasować do środkowej pary insertów. Teraz przyłóż dysk wiązania i ustaw jego kąt. Jeżeli nie będziesz wiedzieć jaki kąt ustawić to spróbuj ustawić 15 stopni na przednim wiązaniu i 9 stopni na tylnym. Śruby wiązania zawsze dokręcaj jedną za drugim i na przemian krzyżowo. Chcąc zweryfikować to, czy wiązania są odpowiednio wyśrodkowane patrz na snowboard od dołu. But zapięty w wiązaniu nie powinien wychodzić poza krawędź deski. Jeżeli kąt ustawienia wiązań nie będzie Tobie odpowiadać to mień pozycję śrub w dysku i kolejno przesuń całe wiązanie.

Regulacja i montaż wiązań snowboardowych – Klucz snowboardowy Raven T-Pod Black

Klucz snowboardowy Raven T-Pod Black Regulacja i montaż wiązań snowboardowych
Regulacja i montaż wiązań snowboardowych

Ten klucz snowboardowy to niezbędny element każdego snowboardzisty. To uniwersalne narzędzie o niedużych rozmiarach. Zawsze możesz mieć go na stoku przy sobie. Zmieści się bowiem w każdej kieszeni. Wyposażony w najbardziej przydatne do serwisowania sprzętu snowboardowego elementy.

Znajdziemy w zestawie: klucz oczkowy, śrubokręt krzyżakowy typu Phillips, śrubokręt krzyżakowy typu Posi-drive, śrubokręt płaski – 1/4 cala, śrubokręt imbusowy – 4mm, praktyczny system wkręcania oraz odkręcania (grzechotka), wygodny i praktyczny uchwyt. Warto dodać, że jest to produkt polskiego producenta.

Regulacja i montaż wiązań snowboardowych – Klucz snowboardowy Toko Zestaw Narzędziowy 2022

Klucz snowboardowy Toko Zestaw Narzędziowy 2022
Regulacja i montaż wiązań snowboardowych

Klucz przyda się snowboardzistom oraz narciarzom. Jest niezwykle praktyczny i uniwersalny. Posiada zestaw bitów i kluczy. Jego kieszonkowy format pozwoli Tobie mieć go zawsze przy sobie kiedy będziesz jeździć na desce snowboardowej. Zawsze warto być wyposażonym w tak małe, a tak niezmiernie przydatne narzędzie.

Regulacja i montaż wiązań snowboardowych – Klucz snowboardowy Kurtz PISTOL

Regulacja i montaż wiązań snowboardowych

Ten klucz snowboardowy łączy w sobie wiele funkcji. Te narzędzie przyda się na stoku zawsze wtedy kiedy będziemy chcieć prędko zmienić ustawienia wiązań, czy też mocno związać but. Nadaje się także jak najbardziej poza stokiem.

Wyposażony w: 2 klucze płaskie oczkowe – 10 i 11, Śrubokręt krzyżakowy – 1#, 2# i 3#, Śrubokręt płaski – 2 szerokości, Praktyczny system wkręcania i odkręcania (grzechotka), Wygodny i pewny uchwyt.

Akcesoria serwisowe do snowboardu znajdziesz na SnowSport.pl!

Regulacja i montaż wiązań snowboardowych

Smary i narzędzia do serwisu znajdziesz na SnowSport.pl. Przeczytaj również nasz tekst –  Jakie Wiązania Snowboardowe Dla Zaawansowanych? Flow!

0