SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

5656
post-template-default,single,single-post,postid-5656,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,smooth_scroll,no_animation_on_touch,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

System BOA w butach snowboardowych – poznaj tajemnice ich sukcesu

system boa w butach snowboardowych

System BOA w butach snowboardowych – poznaj tajemnice ich sukcesu

5/5 - (2 oceny)

Dobór odpowiednich butów snowboardowych jest niemal tak samo ważny jak dobór samej deski. But na snowboard musi być wygodny, dopasowany do naszej stopy, zapewniający komfort podczas całych dni na stoku. Na rynku można znaleźć snowboardowe buty o różnym typie wiązań. Do najpopularniejszych typów możemy zaliczyć system BOA w butach snowboardowych. Buty snowboardowe z systemem BOA są też ostatnio najchętniej wybierane przez snowboardzistów.
Dlaczego system BOA w butach snowboardowych jest tak popularny i czy warto go wybrać?

Nie da się ukryć, że system BOA to ukłon w stronę tych osób, które nie lubią tracić czasu na mozolne przygotowania do jazdy na desce: sznurowanie butów i mocowanie ich w wiązaniach. Skoro można ten proces skrócić, dlaczego nie ułatwić sobie życia? Właśnie temu służy system BOA w butach snowboardowych.

Na czym polega system BOA w butach snowboardowych ?

Snowboardowy BOA to system, w którym klasyczne sznurowadła zostają zastąpione linką ze stali nierdzewnej oraz pokrętłem/pokrętłami. Linka w bucie zostaje połączona z jednym lub dwoma kołami obrotowymi. Dokręcając pokrętło, ściągamy linki do siebie, dzięki czemu coraz ciaśniej oplatają naszego buta i dopasowują go do naszej stopy. Dokręcane linki automatycznie się blokują a ich obsługa jest praktycznie “bezwysiłkowa”. Ich poluzowanie (np. w celu ściągnięcia buta albo w celu poluzowania) jest błyskawiczne i dziecinnie proste.

system boa

Większość butów posiada jedno pokrętło zamieszczone w okolicy języka. Jest to tak zwany system BOA Coiler. Drugie pokrętło, jeśli występuje, pojawia się w okolicy kostki, dzięki czemu buta można lepiej dopasować w okolicach dolnej części buta. Podwójne BOA to system BOA Focus. To drugie rozwiązanie przyda się użytkownikom o wysokich wymaganiach, ale trzeba pamiętać, że zakładanie takiego buta nie jest już tak błyskawiczne, jak w przypadku modelu z jednym pokrętłem. Zdecydowanie lepiej natomiast przy podwójnym BOA jest napięta linki/linki i dzięki temu “trzymanie stopy” w bucie jest lepsze. Zdarza się również że podwójny BOA podzielony jest inaczej. Pierwsze pokrętło BOA napina linkę na całej długości buta. Drugie pokrętło jest natomiast odpowiedzialne za ściągnięcie buta wewnętrznego.

Zalety i wady systemu BOA w butach snowboardowych

Zaletą systemu BOA – oprócz szybkiego sznurowania – jest łatwość maksymalnego zaciśnięcia buta, przy użyciu niewielkiej siły. Ponadto buty z systemem BOA można dokręcać podczas jazdy nawet nie ściągając rękawic, co nie mogłoby się udać w butach ze sznurówkami. System szybkiego sznurowania BOA w butach snowboardowych kojarzy się przede wszystkim z wygodą.

Czytaj też: Buty snowboardowe – jak je wybrać?

Oczywiście wszystko ma swoje blaski i cienie. Jakie są więc wady systemu boa w butach snowboardowych? System BOA w butach snowboardowych również posiada swoich przeciwników. Wśród zarzutów pojawiają się takie argumenty, jak fakt, że buty z systemem BOA zaciskają się zbyt równomiernie i użytkownik nie posiada kontroli nad siłami docisku w różnych punktach stopy. Regulacja w poszczególnych strefach jest mocno ograniczona, szczególnie, gdy posiadamy buty tylko z jednym pokrętłem BOA. Poza tym, jeśli dojdzie do zerwania linki – co jednak nie zdarza się na co dzień – nie można jej wymienić na miejscu i trzeba zakończyć zabawę w górach lub przynajmniej przerwać ją na jakiś czas.

buty z systemem BOA

Dla kogo buty snowboardowe z systemem BOA ?

Dla kogo więc buty snowboardowe z systemem BOA pasować będą najbardziej? Przede wszystkim polecamy ten system osobom, które cenią sobie czas i wygodę. Buty z systemem BOA są zawsze gotowe do włożenia (bez rozsznurowywania) i można je równie szybko założyć i “zapiąć “jak i usunąć ze stopy. Sznurowanie jest proste, szybkie i można go dokonywać nawet podczas największych mrozów. Niezależnie od tego jaką siłą dysponuje snowboardzista, czy jest to drobna kobieta, czy dziecko, poradzenie sobie z tym systemem wiązania jest banalnie proste i łatwe. Z kolei odradzamy tego typu obuwie osobom, które chcą mieć stuprocentową kontrolę nad siłą docisku w każdym miejscu stopy. Szczególnie, kiedy mowa o butach tylko z jednym pokrętłem.

System BOA w butach snowboardowych – zobacz nasze propozycje w sklepie SnowSport.pl 

No Comments

Post a Comment