SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

2308
post-template-default,single,single-post,postid-2308,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

W dobrych rękach: Sztuka tworzenia deski snowboardowej | Część 2

Sztuka tworzenia deski snowboardowej

W dobrych rękach: Sztuka tworzenia deski snowboardowej | Część 2

Oceń ten artykuł.

Część 2 artykułu o procesie powstawania najlepszych, ręcznie wykonywanych desek snowboardowych – prawdziwa sztuka tworzenia deski.

Tkaniny z włókna szklanego stanowi dwie warstwy snowboardu, z drewnianym rdzeniem w pomiędzy nimi. Rodzaje użytego włókna szklanego są nieskończone, bo nawet rodzaj splotu włókien wpływa na jazdę. Dodajmy nici węgla i całośc zyskuje jeszcze więcej smaku, w zależności od tego, co lubisz. Jeśli sztuka tworzenia deski snowboardowej zakłada że rdzeń jest mięsem, szkło stanowi ser i przyprawy.

tworzenie deski snowboardowej

Między każdą warstwą znajduje się ręcznie rozprowadzana miarka epoksydu. W ciągu ostatnich kilku lat testowano trwałość bio-eko-epoksydów i wdrażano je do produkcji. To więcej niż tylko klej, przydaje desce jej siłę i charakter.

tworzenie deski snowboardowej

Rdzeń pokrywa się z formą przed layupem. Zostaje ukształtowany i wyprofilowany dla cieńszych i grubszych sekcji (np. Pro-Tip™, Squeezebox, Off-Axis, Filet-o-Flex). Tekstura drewna jest projektowana inżynieryjnie z ogromną precyzją – po prostu jeszcze jedna zmienna.

tworzenie deski snowboardowej

Po położeniu drugiej warstwy szkła (ledwo widoczna, po tym jak żywica epoksydowa zostaje rozprowadzona), górny arkusz jest gotowy. Choć nie jest to najbardziej elegancka i nowatorska część procesu, to jest to najważniejsze, kiedy nadchodzi czas wyboru. Nie da się temu zaprzeczyć.

tworzenie deski snowboardowej

Od początku do końca. Forma aluminiowa jest wyposażona w pokrywę do zamknięcia całości, zanim deska wjedzie pod prasę, gdzie temperatura i nacisk zadziałają jak grillowanie. Tam powstanie wygięcie deski.

Solidny wytwórca może złożyć 25 desek snowboardowych w ciągu jednego dnia. Czasem trochę mniej, lub więcej. Choć proces jest dość powtarzalny, zmienne odgrywają ważną rolę – i ludzie stojący za ich tworzeniem rozumieją, co trochę więcej przypraw może zrobić dla smaku deski.

W końcu tak naprawdę wszystko leży w ich rękach.

Aby zobaczyć ciąg dalszy procesu powstawania deski snowboardowej, sprawdź Część 1:

W dobrych rękach: Sztuka tworzenia deski snowboardowej | Część 1

No Comments

Post a Comment