SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

2306
post-template-default,single,single-post,postid-2306,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

W dobrych rękach: Sztuka tworzenia deski snowboardowej | Część 1

Sztuka tworzenia deski snowboardowej

W dobrych rękach: Sztuka tworzenia deski snowboardowej | Część 1

Oceń ten artykuł.

Faktem jest, że o ile deska snowboardowa nie jest kawałkiem wytłaczanego tworzywa sztucznego znalezionego powieszonego w sklepie w pobliżu rakiet tenisowych, mini-siatek do piłki nożnej i najnowszej wkrótce-zapomnianej gry sezonu, każdy snowboard produkuje się ręcznie. Sztuka tworzenia deski snowboardowej to piękny, precyzyjny proces.

Wszystkie deski snowboardowe wykonuje się ręcznie.

Nie jest to cecha jedynie firm ze ścisłej czołówki, takich jak np. Burton Snowboards, Flow Snowboards, czy wiodącego polskiego Pathron Snowboards; dotyczy to każdej przepisowej deski.

Sztuka tworzenia deski snowboardowej jest często przyrównywana przez cywilów do robienia kanapki… co wcale nie jest łatwe, jeśli zależy nam na jakości. W końcu prawie każdy człowiek bez nietolerancji glutenu ma ulubione miejsce z kanapkami, które odwiedza kiedy kończą się żarty. 😉

I tak jak to bywa z kanapkami, możesz odtwarzać je samodzielnie krok po kroku, używając identycznych składników, ale i tak nie przebiją oryginału. Ale sekretnym składnikiem niekoniecznie jest miłość, chociaż i jej nie brakuje. To się nazywa doświadczenie.

Sztuka tworzenia deski snowboardowej

Jeśli rdzeń deski to porcja protein w kanapce, różne rodzaje mogą zmienić smak jazdy. Przykładowo Burton ma pięć certyfikowanych rdzeni FSC™, których używają w swojej linii. Droższe nie znaczy lepsze, tak jak rostbef i szynka. Wszystko zależy od preferencji.

Sztuka tworzenia deski snowboardowej

Z aluminiowej formy wycina się kształt podstawy ślizgu, a następnie piłuje się krawędzie i utrzymuje się je w miejscu. Materiał rdzenia waha się od ‘’szybki i wściekły’’ do długodystansowej trwałości – pełni funkcję chleba.

Sztuka tworzenia deski snowboardowej

Paski gumy papierowej pomagają metalom się połączyć. W tym przypadku to krawędzie przygotowane na nadchodzące warstwy.

Sztuka tworzenia deski snowboardowej

Aby zobaczyć ciąg dalszy procesu powstawania deski snowboardowej, sprawdź Część 2:

W dobrych rękach: Sztuka tworzenia deski snowboardowej | Część 2

No Comments

Post a Comment