SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

3099
post-template-default,single,single-post,postid-3099,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Technologia VOLKL 2019 w nartach z kolekcji 2018/2019 – UVO.3D – cz.1

technologia voelkl volkl 2019 UVO.3D

Technologia VOLKL 2019 w nartach z kolekcji 2018/2019 – UVO.3D – cz.1

Co nowego pojawiło się w konstrukcji nart – technologia Volkl 2019?
Jakie nowe technologie zostały wprowadzone w konstrukcji nart Volkl 2019?
Czym różnią się poszczególne modele nart Volkl 2019 i 2018?
Co to jest UVO.3D ? Jaka jest różnica w porównaniu do starego UVO?

Technologia Volkl – tradycja, pasja i nowoczesność

VOLKL od wielu już lat słynie z innowacyjnych rozwiązań które powstają w głowach niemieckich konstruktorów. Pomysły które często rodzą się podczas jazdy na nartach przenoszone są na deski kreślarskie a następnie na prototypy nart. Następna jest faza testowa podczas której wprowadzane są zmiany, poprawki i usprawnienia. To wszystko odbywa się z wielką pasją i miłością do narciarstwa ale też przy użyciu najnowszego sprzętu pomiarowego, konstruktorskiego i produkcyjnego. Jeśli narty są perfekcyjne to trafiają do masowej produkcji a następnie na ekspozycje sklepowe i stojaki w wypożyczalniach na całym świecie. Volkl łączy w sobie tradycje i nowoczesność. Tak samo jak narty Volkl łącza w sobie tradycyjne materiały jakim jest drewno wykorzystywane w rdzeniu nart Volkl z “kosmicznymi” wręcz technologiami i materiałami które niejednokrotnie wyprzedzają swoją epokę… no i konkurencję.
Tak mniej więcej wygląda proces podczas którego rodzą się kolejne modele nart tej lubianej i bardzo cenionej wśród narciarzy na całym świecie marki.

Technologia Volkl 2019 – co nowego?

Opisując nowości w technologi kolekcji Volkl 2019 skupimy się poniżej na 2 najważniejszych technologiach, które weszły w tym sezonie “do masowego” zastosowania w nartach Volkl.
Jedna z nich (UVO.3D)jest kontynuacją, rozwinięciem koncepcji rewelacyjnego tłumika drgań stosowanego już w poprzednich modelach nart Volkl.
Kolejna (3D.GLASS) pojawiła się już “testowo” jako dodatkowe usztywnienie w kilku modelach nart All Moutain w sezonie 2018 ale dopiero teraz w sezonie 2019 trafia do wszystkich najlepszych nart Volkl 2019. Choć i ona uległa pewnym modyfikacjom w sezonie 2019.

Technologia UVO. 3D czyli Ultimate Vibration Object 3D

Technologia UVO (klasyczna) stosowana była w nartach Volkl już od kilku sezonów, oczywiście z dużym powodzeniem. Klasyczne UVO to specyficzny tłumik drgań umieszczony w przedniej części nart, który gwarantuje lepszą stabilność oraz kontrolę nart podczas jazdy. Jego działanie obejmuje zakres 360 stopni. Tłumi on drgania boczne podczas skrętów ale również drgania wzdłuż pionowej osi nart podczas jazdy z dużą prędkością. Podczas szybkiej, slalomowej jazdy i szybkich przejść z krawędzi na krawędź UVO świetnie sobie radzi również z wszelkimi wibracjami. Zastosowanie UVO w konstrukcji nart Volkl spowodowało że narty te stały się niezwykle stabilne i spokojne przy jednoczesnym zachowaniu dużej dynamiki.
Co w takim razie zmienia się przy technologii UVO.3D?

UVO.3D technologia Volkl 2019

UVO.3D technologia Volkl 2019

Tłumienie poziome – powoduje że dzioby nart, podczas jazdy, są lepiej dociskane do podłoża co umożliwia szybszą i bardziej precyzyjną jazdę

Tłumienie pionowe – które zostało znacząco wzmocnione w nowym UVO.3D, odpowiada za znaczącą redukcje wibracji. Narty jadąc na krawędzi stają się jeszcze bardziej niezawodne.

Same stabilizatory UVO różnią się między sobą  również kształtem i wyglądem zewnętrznym. Poniżej widoczne są oba modele – czyli UVO 2018 i UVO.3D 2019. Miejsce mocowania nie zmieniło się ale jak widać Uvo.3D ma trochę bardziej kompaktowy i opływowy kształt.

technologia Volkl UVO 2018 vs Volkl UVO.3D 2019

technologia Volkl UVO 2018 vs Volkl UVO.3D 2019

Narty w których zastosowano technologię Volkl 2019 – UVo.3D to wybrane modele z linii RACE oraz wszystkie modele w nowej linii piste/all moutain Volkl 2019 – czyli Deacon:
Racetiger GS PRO
Racetiger GS
Racetiger SL PRO
Racetiger SL
Deacon 76 PRO
Deacon 76
Deacon 74 PRO
Deacon 74
Deacon 76 PRO Black
Deacon 76 Black
Deacon 74 PRO Black
Deacon 74 Black

W kolejnej części przedstawimy opis kolejnej ważnej technologii Volkl 2019 – Technologia 3D.Glass – Narty VOLKL 2019 – Cz.2

No Comments

Post a Comment