SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

3826
post-template-default,single,single-post,postid-3826,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,smooth_scroll,no_animation_on_touch,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Trickboard – zabawa i trening

Trickboard – zabawa i trening

Jeździsz na nartach lub snowboardzie? A może pływasz na windsurfingu lub kitesurfingu? A może trenujesz sztuki walki lub grasz w tenisa? Trickboard jest narzędziem, które wykorzystywać mogą praktycznie wszyscy, trenujący i nie trenujący. Może być świetnym uzupełnieniem treningów lub sposobem na spędzanie wolnego czasu. Obecnie jest już osobną dyscypliną, w której odbywają się Mistrzostwa Polski.

Czym jest trickboard?

Jest to deska, pod którą znajduje się wałek, który przesuwa się z jednego końca deski na drugi w zależności od balansu naszego ciała. Trickboard to przyrząd do ćwiczeń, który znakomicie poprawia koordynację i rozwija zmysł orientacji, a do tego wzmacnia wszystkie mięśnie. Na obu końcach deski znajduje się hamulec, który nie pozwala żeby wałek uciekł nam spod deski (poza wersją rocker, która nie posiada hamulców). Deski są płaskie z wyjątkiem Trickboardów Rocker, które są wygięte w łuk przez co opanowanie deski jest dużo trudniejsze. Wyróżniamy kilka rodzajów trickboardów: Classic, Pro, Rocker i Junior.

Trickboard It Rocker

Rodzaje trickboardów

Trickboard Junior

Są to najmniejsze i najlżejsze deski. Łatwe do opanowania dla dzieci, ponieważ nie muszą stać w dużym rozkroku żeby przesunąć wałek z jednego końca na drugi. Deska posiada hamulce z dwóch stron deski. Dzieciom łatwiej jest nauczyć się na niej tricków.

Trickboard Classic

Deska o wymiarach ~ 87 / 27 cm. Posiada wcięcie w talii przez co łatwiej wykonywać tricki. Z dwóch stron zaopatrzona w hamulce.

Trickboard Pro

Najbardziej zbliżony do desek od Kite’a i Wakeboard’u. Kilka centymetrów większy od wersji Classic.

Trickboard Rocker

To najbardziej wymagająca deska. W odróżnieniu od powyższych jest wygięta i nie posiada hamulców. Polecana jest przede wszystkim dla zaawansowanych użytkowników, którzy mieli już do czynienia z trickboardem.

trickboard rocker

wałek trickboard

trickboard

Zalety

  • nieograniczona liczba ćwiczeń, pracują prawie wszystkie mięśnie
  • ćwiczysz balans, koordynację, równowagę
  • deska jest wytrzymała
  • występuje w kilku wersjach w zależności od poziomu zaawansowania
  • nie zabiera dużo miejsca
  • można ćwiczyć prawie wszędzie, na bardzo niewielkiej powierzchni
  • ciekawe i oryginalne grafiki
  • przystępna cena

nauka trickboard

Jak rozpocząć zabawę z Trickboardem?

No Comments

Post a Comment