SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

15647
post-template-default,single,single-post,postid-15647,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Wiązania Head Protector Nowy Wymiar Ochrony!

WIĄZANIA PROTECTOR HEAD

Wiązania Head Protector Nowy Wymiar Ochrony!

5/5 - (1 ocena)

Wiązania PROTECTOR HEAD TYROLIA oznaczają zmniejszenie o ponad 50% sił działających na więzadła krzyżowe przednie podczas upadku. Efekt? Znaczne ograniczenie obrażeń kolan!

WIĄZANIA PROTECTOR HEAD
WIĄZANIA PROTECTOR HEAD TYROLIA

Kontuzje kolan na stoku zajmują niestety 1. miejsce z wynikiem 34%. Ich przyczyną są najczęściej upadki do tyłu ze skręceniem ciała. Niestety tradycyjne wiązania nie są w stanie zapobiec nieuchronnej kontuzji i wykluczamy się z jazdy przynajmniej na jeden lub dwa sezony…. W rezultacie wymyślono zupełnie nowe wiązania, które redukują możliwość wystąpienia kontuzji.

Dzięki innowacyjnej funkcji FULL HEEL RELEASE nowe wiązania PROTECTOR mogą ograniczyć urazy więzadła krzyżowego przedniego o ponad 50%.

WIĄZANIA PROTECTOR HEAD
WIĄZANIA PROTECTOR HEAD TYROLIA

W sezonie 2022/23 TYROLIA dokonuje rewolucji na rynku wiązań narciarskich – WIĄZANIA PROTECTOR HEAD TYROLIA

INNOWACYJNA TECHNOLOGIA FULL HEEL RELEASE (FHR)

Niskie i krótkotrwałe siły kompensuje ruch tylnej części wiązań w płaszczyźnie poziomej (obustronny ruch na boki w zakresie 7 mm). Jeśli podczas upadku do tyłu ze skręceniem ciała siły oddziałujące przekraczają wartość siły wypięcia, piętka wiązań przesuwa się w pełnym zakresie 7 mm, po czym następuje jej obrót o 30° i wypięcie buta.

Upadek do tyłu ze skręceniem ciała
Skuteczność technologii FHR

Skuteczność technologii została również potwierdzona przez badania naukowe przeprowadzone na Uniwersytecie w Innsbrucku, z którym TYROLIA ściśle współpracowała podczas prac nad wiązaniami PROTECTOR. Inteligentne wypięcie 180°, czyli połączenie wypięcia części tylnej w płaszczyźnie pionowej i poziomej, gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo w razie upadku do przodu oraz — w szczególności — do tyłu ze skręceniem ciała. Funkcja FHR może zmniejszyć o ponad 50% siły działające na więzadło krzyżowe przednie podczas upadku.

„Do czasu powstania wiązań PROTECTOR nie
prowadzono tak intensywnych naukowych badań przy wsparciu środowisk medycznych i nauk o sporcie podczas
długoterminowego projektu. Przede wszystkim nie było tak szczegółowych oraz ukierunkowanych testów
prowadzonych przez uznane na świecie instytucje naukowe. Jesteśmy wdzięczni Uniwersytetowi w Innsbrucku za
ogromne zaangażowanie i stałe wsparcie w zidentyfikowaniu problemów i testowaniu rozwiązań na kolejnych
etapach rozwoju prac inżynierskich”.

– Robert Stanzl, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży firmy TYROLIA

JEDNO ROZWIĄZANIE DLA WSZYSTKICH

Linia PROTECTOR oferuje dobrze znane i sprawdzone rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa i osiągów marki TYROLIA. Jednak technologia FHR zapewnia dodatkowo niespotykany poziom bezpieczeństwa oraz mniejsze obciążenie kolana- stawu. Jest on wyjątkowo podatny na obrażenia podczas jazdy na nartach.

WIĄZANIA PROTECTOR zostały stworzone dla wszystkich narciarzy, którzy oczekują wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Od początkujących do zaawansowanych, od alpejczyków po freeriderów, dla kobiet i mężczyzn, dla seniorów i juniorów- dla każdego.

Jako że wiązania oparto na systemie szynowym PowerRail, są kompatybilne ze wszystkimi nartami z zamontowaną fabrycznie szyną PowerRail. W przypadku nart bez szyny, TYROLIA oferuje wersje PROTECTOR Set oraz model PROTECTOR Attack. Nadają się również do sprzedaży detalicznej i wypożyczalni. Jeśli chodzi o kompatybilność nart i butów, wiązania PROTECTOR odpowiadają standardowi alpejskiemu i GripWalk. Dzięki standardowi MN model PROTECTOR Attack jest kompatybilny z butami o podeszwach alpejskich, skitourowych i GripWalk. Wiązania łączą najlepsze cechy „dwóch światów”. Optymalną wytrzymałość i stabilność części przedniej modelu Attack oraz zastosowaną w części tylnej technologię Full Heel Release gwarantującą maksymalne bezpieczeństwo. Dzięki temu PROTECTOR to idealne wiązania dla narciarzy All-Mountain oraz freeskiingowców.

Protercot wyprodukoway w Austrii

ZATWIERDZONE
PRZEZ UNIWERSYTET
W INNSBRUCKU

Narty Head znajdziesz na SnowSport.pl. Przeczytaj także nasz poprzedni tekst – Narty Dla Dzieci Head 2023

No Comments

Post a Comment