SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

1428
post-template-default,single,single-post,postid-1428,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Wybór odpowiednich nart, o czym należy pamiętać?

Wybór odpowiednich nart

Wybór odpowiednich nart, o czym należy pamiętać?

Dynamiczne narty dla zaawansowanych, czy jazda rekreacyjna? Wybór odpowiednich nart nie jest prostą sprawą a w tym poradniku zwracamy uwagę na jakie elementy należy zwrócić szczególną uwagę.

Aby odpowiednio dobrać narty należy ocenić swoje umiejętności, albowiem producenci oferują rozmaite typy nart dopasowane do techniki naszej jazdy. Tak więc możemy sobie podzielić narty na dwie grupy: allround oraz race.

Narty w grupie allround

Narty do jazdy rekreacyjnej dla średniozaawansowanych i tych co dobrze jeżdżą na nartach. Są sztywniejsze od nart dla początkujących, łatwo utrzymują się w skręcie. Można na nich bezpiecznie i bez większego wysiłku zjeżdżać po stoku. W grupie allround znajdują się również narty freeride, czyli narty do jazdy poza trasą w trudnych warunkach oraz w głębokim śniegu.

Narty w grupie race

Dynamiczne narty dla tych, co lubią szybką jazdę, ale na dobrze ubitym stoku. Są szybkie pod warunkiem, że dołożymy w to sporo siły. Wśród tego typu wyróżniamy narty slalomowe oraz gigantowe. Slalomowe są mocno taliowane, nadają się do wykonywania krótkich i ciasnych skrętów, jednak by na nich jeździć należy być zaawansowanym narciarzem. Gigantowe mają dłuższy promień skrętu, osiągają duże prędkości podczas jazdy, dlatego również zalecane są dla bardziej doświadczonych narciarzy. W wersji race mamy także Crosscarver, które są mniej twarde i dzięki temu wymagają mniejszego nakładu siły do uzyskania większej prędkości.

Następnie możemy wyróżnić kolejne typy nart, czyli narty biegowe i narty skiturowe (skituour).

Narty biegowe

Narty biegowe mają wiele zalet, po pierwsze mogą na nich jeździć wszyscy niezależnie od wieku, po drugie istnieje małe prawdopodobieństwo urazów oraz ta forma ruchu korzystnie wpływa na nasz organizm.

Narty biegowe dla dzieci.

Już wcześniej wspomnieliśmy o zaletach nart biegowych, a nie ma nic lepszego od spędzania czasu z dzieckiem na świeżym powietrzu. Jednak wybierając narty biegowe dla dzieci pamiętajmy aby w wieku dziecka 3-6 lat była ona jak najkrótsza, natomiast dla dziecka w wieku 7-13 lat powinna być 5-10 cm krótsza od jego wzrostu.

Narty skiturowe (skituour)

Umożliwiają przemieszczanie się po terenach górskich z płaskimi odcinkami, stromymi podejściami i zjazdami. Narty skiturowe są lekkie i posiadają wiązania turowe, które sztywno mocują piętę buta do narty lub sam przód buta.

No Comments

Post a Comment