SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

1476
post-template-default,single,single-post,postid-1476,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Buty snowboardowe – jak je wybrać?

buty snowboardowe

Buty snowboardowe – jak je wybrać?

Buty snowboardowe powinny być twoim pierwszym nabytkiem przy dobieraniu wyposażenia deski snowboardowej. Przy butach, bardziej niż przy desce, należy trochę popuścić pasa, jeśli tylko można sobie na to pozwolić, aby zapewnić właściwe dopasowanie. Buty snowboardowe powinny dobrze pasować, a ich właściciel powinien czuć się w nich komfortowo, dzięki czemu przechodząc do wyboru wiązań można utworzyć świetne połączenie.

Buty snowboardowe, które wybierzesz, powinny być dobrze dopasowane do zwykłego stylu jazdy i warunków śniegowych, z którymi najczęściej masz do czynienia. Czynnikami w wyborze butów powinny być:

  1. Elastyczność buta (boot flex) i styl jazdy
  2. Systemy sznurowania butów
  3. Wkładki i but wewnętrzny
  4. Komfort i dopasowanie

buty snowboardowe

Buty snowboardowe – elastyczność i styl jazdy

Twój cel: Znajdź buty zaprojektowane do użytku w miejscach i dla stylu, którym zwykle jeździsz.

Buty snowboardowe są często prezentowane w spektrum elastyczności, począwszy od miękkiego do sztywnego. Boot flex jest często preferencją osobistą, ale zazwyczaj dopasowuje się mniej więcej do preferowanego rodzaju snowboardingu.

Boot Flex

Określenie elastyczności buta jest w znacznej mierze subiektywną oceną każdej marki. Nie wszystkie “miękkie” buty, na przykład, wykazują taki sam stopień miękkości.

Jeśli jest to możliwe, zbadaj buty i wypróbuj kilka par, aby ocenić, co Ci odpowiada. Jeśli nie, skonsultuj się z jednym z naszych ekspertów (Snowsport.pl kontakt)

Styl jazdy

Jaki jest twój styl jazdy? All-mountain? Freeride? Freestyle? Na przykład fan all-mountain lub freeride z manią prędkości prawdopodobnie będzie preferować bardziej wrażliwe buty, do których zazwyczaj należą sztywniejsze modele. Fani snowparków i snowboardu rekreacyjnego wolą zazwyczaj coś bardziej miękkiego i łatwiejszego w manewrowaniu.

Do której grupy należysz? Oto czym charakteryzuje się każda z nich.

  • All-mountain: Odnosi się do każdego terenu nadającego się do snowboardu – wyratrakowanego stoku, dziewiczego puchu, a nawet  miejsc typu park&pipe. Większość snowboardzistów należy do grupy all-mountain, a większość snowboardzistów all-mountain będzie skłaniać się w kierunku bardziej elastycznych butów. Nowicjusze powinni zawsze wybierać delikatne buty snowboardowe. W przypadku szybkiej jazdy wybierz sztywniejszą parę.
  • Freeride: Obejmuje tereny poza trasą (niewytyczone szlaki) niektóre pratrakowane trasy, ale nie tereny parkowe. Freeride jest czasami określany nazwą “big mountain riding”. Freerider przywiązuje dużą wagę do szybkości i precyzji, dlatego preferowane są buty sztywniejsze. Ta sztywność pomaga wygenerować siłę krawędzi w celu nakreślania wyraźnej linii w lodowatym (twardym) śniegu.
  • Freestyle: tereny przeznaczone do zabawy (poręcze, szyny, skoki, rampy i sztuczki). Zwrotność, czujność i szybka reakcja są kluczowe dla użytkowania snowparku, więc zwykle wybierane są bardziej miękkie buty.

Dopasowanie elastyczności do stylu jazdy

Styl jazdy

Elastyczność buta

All-mountain (rekreacyjnie)

Miękkie lub średnie

All-mountain (zawodowo)

Sztywne

Freeride

Sztywne

Freestyle

Miękkie

Dopasowanie buta

Dobre dopasowanie zaczyna się od zakupu odpowiedniego rozmiaru buta.

Buty snowboardowe odpowiadają standardowym rozmiarom obuwia. Pamiętaj jednak, że rozmiar 9 w jednej marce może różnić się od rozmiaru 9 innej marki. Dlatego warto zawsze sprawdzić metrykę buta.

buty snowboardowe

Buty snowboardowe – jak dopasować

Buty powinny być dobrze dopasowane, ale nie do punktu w którym ciasne sznurowadła tamują przepływ krwi. W miarę upływu czasu, wkładki robią się delikatniejsze i sprężyste. Nie wolno kupować butów, które wydają się luźne lub słabo przylegające do stopy. Palce powinny lekko dotykać czubka buta.

Upewnij się, że szerokość buta jest odpowiednia. Dzięki śródstopiu nogi podniosą deskę na jej krawędzi. Podnoszenie krawędzi piętami jest wrogiem początkujących snowboardzistów; Kiedy pochylasz się do przodu, chcesz, aby to twoja deska, a nie pięta, się podniosła.

Buty snowboardowe dla kobiet: te style są dostosowane do konkretnych potrzeb anatomicznych kobiet, takich jak wąskie pięty. Większość pozycji dla kobiet to miękkie i średnie buty snowboardowe.

Buty snowboardowe dla dzieci: Niektóre buty dziecięce oferują podeszwy z warstwami regulowanymi, aby dostosować się do szybkiego wzrostu stóp. Unikaj kupna za dużych rozmiarów butów ‘’na wyrost’’. Przygotuj dziecko do następnego sezonu z prawidłowo dobranymi butami .

buty snowboardowe dziecięce

No Comments

Post a Comment