SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

5453
post-template-default,single,single-post,postid-5453,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Wyjazd na snowboard w Alpy francuskie

wyjazd na snowboard w Alpy francuskie

Wyjazd na snowboard w Alpy francuskie

Od wielu lat wyjazdy na narty lub snowboard za granicę nie stanowią problemu. Ceny przejazdu do Szwajcarii czy Włoch i koszty pobytu w ośrodkach na zachodzie Europy nie są o wiele wyższe od kwoty, jaką musimy zapłacić w Polsce. Zwłaszcza gdy porównamy jakość infrastruktury i … długość kolejek do wyciągu, może się okazać, że ośrodki zagraniczne nie mają sobie równych. Na przykład wyjazd na snowboard w Alpy francuskie warto rozważyć jako alternatywę do wypadu w Tatry.

Chamonix — Mont Blanc

Chamonix to dolina położona we francuskiej części Alp na południowym wschodzie Francji. Jest najstarszym centrum sportów zimowych w tej części Europy. Znajduje się na wysokości 1050 m n.p.m. u podnóża Mont Blanc, najwyższego szczytu Francji (4808 m n.p.m.) Ukształtowanie terenu — liczne wzniesienia, stoki i lodowce — gwarantują nie tylko piękne widoki, ale przede wszystkim wymarzone warunki dla narciarzy i snowboardzistów. W dolinie Chamonix można wybierać spośród blisko 1000 km tras. Coś dla siebie znajdą zarówno początkujący narciarze, jak i zawodowcy, a satysfakcję będą mieli i miłośnicy wyciągów, i fani jazdy freestyle na snowboardowych deskach. Francuski ośrodek zaprasza również zwolenników wspinaczki i amatorów wyścigów psich zaprzęgów, a także turystów stawiających na górskie wędrówki. Podczas długiej historii Chamonix rozwinęła się tam również sieć hoteli, pensjonatów i restauracji. Pobyt u stóp Mont Blanc jest atrakcyjną propozycją nie tylko dla samotnych zawodników, ale również dla rodzin.

wyjazd na snowboard w Alpy francuskie

Wyjazd na snowboard w Alpy francuskie — Chamrousse

Około 150 km od Chamonix, a zaledwie 35 km od centrum Grenoble znajduje się Chamrousse — znakomicie zagospodarowany region narciarski. Początkującym możemy polecić Casserousse na wysokości 1400 m n.p.m., bardziej doświadczeni mogą zmierzyć się z la Croix de Chamrousse, szczytem o wysokości 2250 m n.p.m. Zmęczeni białym szaleństwem mogą wjechać na górę gondolą, podziwiając po drodze niepowtarzalne widoki. Bywalcy polecają zwłaszcza niezapomniane zachody słońca z wyjątkowymi refleksami gasnących na śniegu promieni. Chamrousse to oprócz nart i snowboardu także możliwość nurkowania w górskich jeziorach — pływanie pod zamarzniętą taflą dostarcza naprawdę mocnych wrażeń. Coś dla siebie znajdą tam także miłośnicy zjazdów saneczkowych. Główna atrakcja przygotowana specjalnie dla nich to trasa prowadząca z samego szczytu la Croix de Chamrousse. Region zaprasza również paralotniarzy i amatorów skuterów śnieżnych, a także łyżwiarzy.

Grenoble

Widać je ze stoków otaczających Chamrousse. To malownicze ponadstutysięczne alpejskie miasto jest najważniejszym francuskim centrum naukowym i jednocześnie słynnym ośrodkiem sportowym. Wokół Grenoble znajduje się wiele tras dla doświadczonych, ale także dla początkujących narciarzy i snowboardzistów. Infrastruktura jest przystosowana do pobytu rodzin z małymi dziećmi. Jadąc na narty czy na snowboard w Alpy francuskie, warto odwiedzić okolice Grenoble. Oprócz tras region proponuje znakomitą bazę noclegową o zróżnicowanym standardzie. Zaletą tej lokalizacji są również niedrogie przeloty samolotami z wielu miejsc w Europie.

Francja to kierunek, który warto rozważyć, planując najbliższe ferie zimowe. Wyjazd na snowboard w Alpy francuskie może stać się okazją do spróbowania swoich sił w zupełnie nowej dyscyplinie.

Zobacz wyjazdy w Alpy z naszym partnerem!

No Comments

Post a Comment