SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

6903
post-template-default,single,single-post,postid-6903,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Aktywność fizyczna – 5 sposobów jak się zmotywować

Aktywność fizyczna motywacja sport ćwiczenia

Aktywność fizyczna – 5 sposobów jak się zmotywować

5/5 - (3 oceny)

Jakie korzyści przynosi aktywność fizyczna dla naszego zdrowia i samopoczucia wie chyba każdy. Uprawianie sportu pomaga nam utrzymać naszą wagę na optymalnym poziomie, zapobiega rozwojowi wielu chorób, wzmacnia mięśnie, sprawia, że czujemy się po prostu szczęśliwsi, bardziej skoncentrowani i spełnieni. Wszyscy to wiemy, w teorii. Tylko jak zabrać się za ten cały sport?
Jak skutecznie zmotywować się do ćwiczeń?


Przed Wami poradnik, dzięki któremu poznacie 5 sposobów na to, jak zmotywować się do aktywności fizycznej!

jak zmotywować się do aktywności fizycznej

1. Ustal cel i zrób plan.

W kwestii motywacji do czegokolwiek najważniejszym elementem jest cel i odpowiednio ułożony plan. Zastanów się, co pragniesz osiągnąć poprzez uprawianie sportu. Utrata wagi, zadbanie o zdrowie, odnalezienie pasji, a może wszystko na raz? Kiedy wiesz, czego chcesz łatwiej do tego dążyć. Ułożenie planu działania i umieszczenie je w widocznym miejscu również pomoże Ci się zmotywować się do ćwiczeń. Dzięki temu, twoje marzenia i myśli zostaną przelane na papier, a przez to staną się o wiele bardziej realne!

2. Działaj.

Kiedy przyjdzie Ci do głowy myśl, o tym, aby w końcu zacząć uprawiać jakiś sport- nie zwlekaj! Najgorszym zabójcą motywacji jest prokrastynacja, czyli odkładanie rzeczy “na potem”. Zacznij działać od razu, zrób cokolwiek. Poszukaj informacji w internecie o Twojej wymarzonej aktywności, poćwicz z trenerem na YouTube, zapisz się na zajęcia albo po prostu kup potrzebny Ci sprzęt! Zrób cokolwiek, co sprawi, że poczujesz się zobowiązany do tego, aby JUTRO rzeczywiście zacząć coś robić.

3. Inspiruj się.

Zamiast wymówek- inspiracja! Zaobserwuj na instagramie i facebooku swoich ulubionych sportowców, kup inspirującą książkę, do której będziesz mógł zajrzeć w chwili zwątpienia. Mamy dla Ciebie jeszcze jedną metodę, którą możesz wykorzystać, kiedy tylko poczujesz, że Twoja motywacja do aktywności fizycznej jest za słaba. Psychologowie odkryli, że o wiele bardziej motywuje nas strata niż zysk, dlatego wyobraź sobie najczarniejszy scenariusz, który może wydarzyć się jeśli sobie odpuścisz i nie daj się! Teraz już wiesz jak radzić sobie z wymówkami! Aktywność fizyczna pozwoli Ci więc nie zyskać coś lecz nie stracić czegoś.

4. Doceń progres.

Doceniaj każde swoje małe zwycięstwo. Nie katuj się! Podziel swój cel na małe kroczki i za każdym razem, gdy uda Ci się coś osiągnąć okaż sobie wdzięczność. Możesz zacząć prowadzić dziennik osiągnięć, który pomoże Ci zaobserwować Twój rozwój. I pamiętaj: najważniejsza w tym wszystkim jest przecież zabawa! Aktywność fizyczna ma być przyjemnością, kolejną rzeczą która sprawia Ci radość a coraz lepsze wyniki tylko nagrodą za włożony w nią wysiłek.

5. Znajdź ludzi.

W grupie weselej! Poszukaj wśród znajomych lub na grupach internetowych ludzi, którzy mają taką samą zajawkę jak ty! Razem możecie się wspierać, rywalizować, motywować i organizować wyjazdy! Niezależnie od pory roku i pogody każdy może sobie wyszukać odpowiedni sport. Sporty wodne Kajaki, SUP latem nad wodą.  Windsurfing i kite kiedy wieje na ulubionym spocie. Rolki, deskorolki i hulajnogi nawet w mieście w drodze do do mu czy do szkoły.  Wypad z kumplami na narty czy snowboard w zimie? Lodowisko na osiedlu w mroźne dni.
Czy to wszystko nie brzmi jak świetna zabawa?

Aktywność fizyczna motywacja

Jak widać metod na to, aby zmotywować się oraz utrzymać swoją motywację do aktywności fizycznej jest wiele.

Teraz kiedy już je znasz możesz bez przeszkód zacząć działać! 

No Comments

Post a Comment