SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

-1
archive,category,category-informacje,category-77,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Informacje

Narty Atomic VANTAGE 79 C 2022

Narty Atomic VANTAGE 79 C 2022!

Narty Atomic VANTAGE 79 C 2022 to deski, które na stoku w tym sezonie w końcu zapewnią tak potrzebną wszystkim narciarzom rozrywkę. Stworzone do płynnego szusowania. Sprawdzą się we wszystkich warunkach atmosferycznych. Z racji umiarkowanej talii ich naturalnym środowiskiem będą jednak przygotowane ścieżki z ubitym śniegiem. Lekko się prowadzą i skutecznie neutralizują niedoskonałości trasy. Odpowiednie dla początkujących oraz średnio zaawansowanych. Co jeszcze skrywają nowe Vantage? READ MORE

0
Narty Atomic Cloud 7 2022 - najlepsze dla początkujących

Narty Atomic Cloud 7 2022 – dla początkujących

Narty Atomic Cloud 7 2022 otwierają stawkę legendarnej damskiej serii nart. Na sezon 21/22 to wyjątkowo dopracowane narty zjazdowe. Niezależnie od swojego poziomu zaawansowanie odnajdziesz z nimi swój najlepszy styl przemieszczenia się przez stok, choć to deski dedykowane dla początkujących kobiet jak i tych nawet średnio zaawansowanych.READ MORE

0
ODPOWIEDNIE GOGLE NARCIARSKIE - jak wybrać

ODPOWIEDNIE GOGLE NARCIARSKIE – jak wybrać?

Oprócz obowiązkowego kasku narciarskiego, gogle narciarskie lub snowboardowe według nas warto używać podczas jazdy. Nie tylko wyglądają dobrze, ale także zapewnią doskonałą widoczność. Które gogle narciarskie są dla ciebie odpowiednie ? Jasno ustaliliśmy wszystko, co powinieneś brać pod uwagę przy wyborze gogli.

Dlaczego odpowiednie gogle narciarskie są takie ważne?

Jeśli uważasz, że lepiej widzisz jeżdżąc bez gogli, to jesteś w błędzie. Jeżdżenie na nartach bez gogli może być nawet niebezpieczne. Odpowiednie gogle narciarskie chronią one nie tylko przed bezpośrednim i pośrednim światłem słonecznym, ale także przed wiatrem. Ponadto wiatr może powodować powstawanie łez, które zaciemniają wizję. Jednak nawet w warunkach słabej widoczności spowodowanej mgłą i opadami śniegu, odpowiednie soczewki mogą znacząco poprawić jakość widzenia. Wreszcie, odpowiednie gogle narciarskie chronią twarz przed urazami, jeśli kiedykolwiek położysz się na nosie.

gogle narciarskie
Gogle narciarskie

Odpowiednie gogle narciarskie- właściwości

Wysokiej jakości gogle narciarskie produkowane są odpornych na temperaturę materiałów. Znani producenci gogli narciarskich, tacy jak Julbo,Head czy Atomic wybierają na przykład solidne, elastyczne mieszanki termoplastyczne (z poliuretanem lub poliwęglanem). W przypadku uderzenia gogle narciarskie pozostają nienaruszone i zachowują swój pierwotny kształt. Materiał ten jest odporny nawet na szczególnie niskie temperatury i niekorzystne warunki atmosferyczne. Innym ważnym pytaniem jest, które gogle narciarskie są odpowiednie dla danej twarzy. Istnieją różne rodzaje dopasowania, do twarzy szerokiej wąskiej, ale jest również standardowe dopasowanie, które jest odpowiednie dla różnych kształtów twarzy. Niektóre modele Uvex oferują gogle narciarskie o bardzo szerokim polu widzenia.

Odpowiednie gogle narciarskie- kolor soczewek a światło

Słońce czy mgła, chmury czy zmienne warunki pogodowe – tu znajdziesz gogle narciarskie odpowiednie na każdą pogodę. Transmisja światła przez soczewki, czyli ich kolor są odpowiedzialne za dobre widzenie.

Ze względu na przepuszczalność gogle można podzielić na 5 kategorii, a każda z nich charakteryzuje się innym kolorem szyby.

 • Białe (S0) – mają 100% przepuszczalności i są idealne do jazdy nocnej przy sztucznym świetle.
 • Bursztynowe i złote (S1) – (43–80%) doskonałe w czasie ograniczonej widoczności, o zmierzchu i w bardzo pochmurny dzień.
 • Żółte i pomarańczowe (S2) – najbardziej uniwersalne (18–43%), sprawdzają się w pochmurny dzień.
 • Brązowe, szare, niebieskie i czerwone (S3) – (8–18%) najlepsze do jazdy w pogodny, słoneczny dzień.
 • Czarne (S4) – przepuszczają do 8% światła, idealne do jazdy w wysokich górach i na lodowcach.

Podczas śniegu lub mgły, przy złej pogodzie, przy słabym oświetleniu lub na przykład podczas jazdy na nartach w nocy…..Które soczewki wybrać? Przeźroczyste jasnoszare lub żółte. Zwiększają one kontrast, ponieważ nie filtrują światła, lecz je intensyfikują, gwarantując tym samym lepsze widzenie.
Gdy światło jest raczej słabe, np. gdy niebo jest pochmurne, pomarańczowe, żółte lub niebieskie soczewki zapewniają optymalne widzenie.
Kiedy słońce świeci latem/wiosną, należy używać ciemnych soczewek lub lustrzanych, które optymalnie filtrują silne światło słoneczne.
Jeśli pogoda jest zmienna (słońce i chmury), soczewki zielone, brązowe lub lekko lustrzane zapewniają niezbędną widoczność.

Odpowiednie gogle narciarskie maja również dobrze dobrane szkło. Na przykład, szkło lustrzane blokuje światło słoneczne lepiej niż jakiekolwiek ciemne szkło. Soczewki z filtrami polaryzacyjnymi zmniejszają irytujące olśnienie, jednocześnie chroniąc oko przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB. Tym samym umożliwiają wyraźne widzenie dzięki wzmocnieniu kontrastu. Soczewki fotochromowe w okularach narciarskich Salomona i Oakleya, na przykład, dostosowują się do natężenia światła. Oznacza to, że stają się one stopniowo jaśniejsze lub ciemniejsze. Wiele okularów narciarskich oferuje również możliwość zmiany soczewek, aby dostosować się do warunków pogodowych panujących w danym momencie. Gogle te są wyposażone w system wymiany, który sprawia, że każdy dzień na nartach jest super, bez względu na warunki.

gogle narciarskie

OCHRONA PRZED ZARYSOWANIAMI I MGŁĄ

Narciarze, którzy chcą aby ich odpowiednie gogle narciarskie spełniały swoją rolę przez dłuższy czas, szczególną wagę przykładają do powłoki przeciwmgielnej. Nakłada się ją na wewnętrzną stronę soczewek podczas produkcji gogli narciarskich i w ten sposób zapobiega ich zaparowaniu. Ponadto, podwójne soczewki oferują lepszą wentylację niż soczewki pojedyncze. Niektóre soczewki posiadają również powłokę anty-odpryskową, która chroni je przed zarysowaniami.

Specjalne gogle narciarskie dla noszących okulary

Osoby z wadami wzroku mogą zakupić modele, które można nosić razem z okularami. Jest ich coraz więcej na rynku. Te gogle narciarskie znane są jako okulary OTG (Over the Glass) i produkuje je nie tylko UVEX.
Wybór marek i samych modeli gogli na okulary jest naprawdę duży.

gogle narciarskie
Gogle narciarskie

IDEALNE DOPASOWANIE I INDYWIDUALNA REGULACJA

Odpowiednia oprawa zapewnia nie tylko komfortowe dopasowanie. Ważna jest także pianka lub podkładka , która chroni twarz przed punktami ucisku, jest również niezbędna dla optymalnego dopasowania. I na koniec kwestia dopasowania gogli narciarskich. Odpowiednie gogle narciarskie muszą przylegać do twarzy. Do tego potrzebny jest elastyczna opaska z silikonowymi paskami lub bez oraz z regulowanymi klamrami.

Nowości sprzętowe na sezon 20/21 sprawdź na snowsport.pl.
Przeczytaj także nasz artykuł o nartach goglach Atmomic: “Gogle narciarskie Atomic Count 2021 – chcesz widzieć więcej?” do przeczytania tutaj blog.snowsport.pl.

0
Jaki zestaw do narciarstwa biegowego wybrać

Jaki zestaw do narciarstwa biegowego wybrać?

Jaki zestaw do narciarstwa biegowego wybrać by móc cieszyć się tą dyscypliną? Sprzęt biegowy musi nam przede wszystkim umożliwić szybkie i niemęczące poruszania się na tych dwóch wąskich deskach. Narty, buty, a nawet i kijki biegowe powinny być możliwie jak najlżejsze. Nie tylko zapewnia to efektywny ślizg, ale przede wszystkim także po wielogodzinnej przejażdżce nie będzie powodować u nas zmęczenia, które mogłoby zaburzyć przyjemność z tej wyjątkowej aktywności zimowej jaką jest narciarstwo biegowe.

Jaki zestaw do narciarstwa biegowego wybrać

Dlaczego spróbować narciarstwa biegowego?

Narty biegowe to jeden z najlepszych sposób aktywności zimowej. Świeże, górskie powietrze połączone wraz z aktywnością fizyczną to znakomity sposób na dobre samopoczucie i wyrobienie dobrej kondycji, która przekłada się na dobry stan naszego zdrowia. Jest to przecież naturalna wypadkowa uprawiania sportów wysiłkowych.

Kiedy zdołasz już osiągnąć harmonijny rytm i płynny ślizg to wtedy narty biegowe odwdzięczą się dostarczeniem masy radości z ruchu i podziwiania zimowych krajobrazów. Bieg stanie się wówczas przyjemnością, którą ciężko będzie Tobie przerwać.

Narty biegowe Fischer Fibre Crown EF

Narty biegowe Fischer Fibre Crown EF
Biegówki Fischer Fibre Crown EF

Na rozpoczęcie przygody z narciarstwem biegowym najlepiej dobrać sprzęt, który będzie jak najbardziej wszechstronny. Narty Fischer Fibre Crown EF z łuską naniesioną na ślizgu sprawdzą się najlepiej na leśnych, parkowych trasach, a także naturalnie na typowych szlakach biegowych.

Sekretem tych nart jest niesamowicie lekka konstrukcja rdzenia stworzonego w technologii Air Channel. Uniwersalność tych nart podnosi ślizg wyprodukowany w technologii Sintec. Sam rdzeń zresztą jest wykonany z włókna szklanego i drewnianego. Wyposażony jest w zintegrowane kanały powietrza. Pozwoliło to zmniejszyć wagę aż o 250 g. Dodatkowo zastosowanie włókien bazaltowych odchudziło te narty o dodatkowe 40 g.

W narciarstwie biegowym bardzo ważne jest mocne i płynne odbijanie się podczas biegu. Tutaj gwarantem tego procesu jest strefa łuku Vario Ctown. W rezultacie na tych nartach będziesz mógł poruszać się niezwykle sprawnie.

Narty biegowe
Jaki zestaw do narciarstwa biegowego wybrać?

Narty biegowe Fischer Fibre Crown EF to deski dla narciarzy na praktycznie każdym etapie zaawansowania. Wypróbowany od lat sprzęt i nieustannie doskonalony. Konstrukcja Efficient Forward zapewnia również wspomniane już wcześniej płynne prowadzenie i bardzo wydajne odbicia. W wyniku tego nawet początkują szybko złapią jak robić to poprawnie i efektywnie. Warto również dodać, że w torach te narty prowadzą się perfekcyjnie.

Buty Fischer XC XC Control

Buty Fischer XC XC Control
Biegowe buty Fischer XC XC Control

Obuwie do narciarstwa biegowego to równie istotny element całego zestawu jak nart. Mówi się niekiedy, że same buty są ważniejsze nawet w tym przypadku od nart.

Fischer XC Control dostarczają biegaczowi nieskończone pokłady stabilności. W rezultacie bieg staje się czystą przyjemnością. Możesz się niczym nie przejmować, a tylko cieszyć się otoczeniem majestatycznej, zimowej aury. Ten sprzęt będzie dobry dla kogoś kto traktuje narciarstwo biegowe na poważnie i zależy mu na wynikach i jednocześnie na jak największym komforcie.

Austriacy w tym modelu zdecydowali się na zastosowanie membrany Triple-F. Ta wierzchnia warstwa butów skutecznie powstrzymuje wodę i śnieg przed przedostawaniem się tych czynników zewnętrznych do wnętrza obuwia. Membrana wyprowadza również ciepło i pot z wnętrza buta. W rezultacie możemy cieszyć się suchą i ciepłą stopą nawet po kilku długich godzinach na torach biegowych.

Wysoki komfort termiczny w tym obuwiu to przede wszystkim zasługa technologii Comfort Guard. Zlokalizowana wewnątrz buta ta cienka warstwa izolacji w wodoodpornego materiału wnosi dodatkową cieplną tarczę dla zwłaszcza dla naszego śródstopia i palców. Niezależnie od tego jak będzie zimno na zewnątrz, Ty możesz cieszyć się ciepłem swoich stóp. Jest to fundamentalna sprawa jeśli chodzi o odczucie komfortu podczas biegania z nartami.

Buty do nart biegowych w przecenie znajdziesz tutaj https://snowsport.pl/tag/buty_do_nart_biegowych-144.html.

Kijki biegowe Fischer RC6 – jaki zestaw do narciarstwa biegowego wybrać?

Kijki biegowe Fischer RC6
Biegowe kijki Fischer RC6

Tyczki, które w odróżnieniu do narciarstwa zjazdowego, w biegówkach są używane przy właściwie każdym naszym ruchu powinny być możliwie jak najbardziej lekkie, abyśmy nie przeciążali dłoni, rąk jak i całej klatki piersiowej.

Dlatego z tego właśnie powodu aluminium ustępuje w tym przypadku lekkiemu jak piórko carbonowi. Kijki biegowe Fischer RC6 to sprzęt, dzięki któremu będziesz mógł poczuć siłę zawodowca. W sposób imponujący transmitując energię. Carbon zwiększa odporność tej niebywałej konstrukcji na pęknięcia. Włokna węglowe AIR CARBON HM SHAFT gwarantują optymalną sztywność i wagę. Podwyższają również odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Kijki do narciarstwa biegowego powinny być możliwie jak najbardziej komfortowe. Kwesta ta tyczy się m.in. przede wszystkim rękojeści. Dlatego w tym modelu zastosowano RACECORK GRIP. Jest tego szczególnie wygodny uchwyt głównie za sprawę ergonomicznego kształtu rękojeści, która jest wykonana z najwyższej jakości korka. W wyniku tego zawsze pewnie chwycisz kijki, które nie będą wyślizgiwać się z zawilgoconej, czy mokrej od śniegu rękawiczki.

Jaki zestaw do narciarstwa biegowego wybrać? Najlepszy dla siebie znajdziesz na SnowSport.pl!

Jaki zestaw do narciarstwa biegowego wybrać
Narciarstwo biegowe

Narty biegowe oraz pozostałe akcesoria jak buty i kijki do kupienia w naszym zimowym sklepie na snowsport.pl. Zapraszamy również do przeczytania naszego wpisu o nartach zjazdowych Rossignol dla kobiet “Narty Dla Kobiet Rossignol Nova 2021!” do przeczytania tutaj blog.snowsport.pl.

0
Deska Splitboarding - jak zacząć przygodę?

Deska Splitboarding – jak zacząć przygodę?

Deska Splitboarding zdobywa pośród snowboarderów coraz to większe uznanie i ma w tym nic zaskakującego. Dzięki swoim niepowtarzalnym właściwością umożliwia snowboardzistą obcowanie w rejonach górskich niedostępnych dla uprawiających w sposób konwencjonalny te śnieżną dyscyplinę. Jeżeli jednak nigdy nie miałeś styczności ze splitem to zastanawiasz się, czym tak naprawdę są te dwa szerokie tury, które można ze sobą połączyć… Zapraszamy zatem do lektury by rozwiać te wszelkie wątpliwości!

Deska-Splitboarding-jak-zaczac-cytat

Czym jest deska splitboardingowa?

Deska Split

Splitboarding to specjalna platforma, którą daje się rozdzielić, czy też połączyć symetrycznie wzdłuż własnej osi. Na dziobie desek po uprzednim rozdzieleniu jej, można założyć foki. Kolejno przestawiamy również dedykowane do tego rodzaju wiązania z trybu zjazdu na pozycję wejście. Wówczas niemalże tak samo jak na ski tourach możemy podchodzić pod usłane śniegiem wzniesienia. Kiedy już zdobędziemy szczyt i nacieszymy się ciszą i spokojem malowniczych, zimowych krajobrazów, należałoby rozpocząć zjazd…

Te dwie połówki po złączeniu specjalnym klipsem stanowią w całości deskę, po której zjedziemy w dziewiczym otoczeniu. Należy jeszcze tylko wcześniej przestawić wiązania w tryb zjazdu i wszystko już gotowe. Ekstremalne wrażenia gwarantowane! Z deską spliboardingową Twoje wyprawy w góry staną się czymś majestatycznym… To dyscyplina wciąż dostępna dla nielicznych. Prócz tego nawet w najbardziej zatłoczonych kurortach, możesz teraz wybrać dowolny szlak, by rozpocząć samotnie, czy też w gronie bliskich znajomych zimową wędrówkę w nieznane…

By zdobywać góry nie musisz porzucać deski…

Deska Splitboarding
Deska Splitboarding

Podejścia pod góry są potrafią dostarczyć tyle samo wrażeń, o ile nie więcej niż sam zjazd po stoku. Jeżeli jesteś zapalonym snowboardzistą i nie chcesz za nic w świecie wpiąć się w narty ski turowe, to już nie musisz mieć takowych dylematów. Coraz popularniejszy splitboarding wraz z dostępnością i różnorodnością tego rodzaju sprzętu pozwoli Tobie odkryć zupełnie nową stronę snowboardu.

Deski splitobardingowe charakteryzują się bowiem niemalże tymi samymi parametrami zjazdowymi jak klasyczne blaty. To prawda, mogą wykazywać się niekiedy mniejszą sztywnością, ale coś za coś… Dzięki wspomnianej już możliwości symetrycznego przedzielenia jej zyskujesz dostęp do świata dostępnego dla nielicznych. W ten sposób jeżeli zapragniesz uciec od zatłoczonych kurortów, możesz wybrać dowolne miejsce i rozpocząć swoją wspinaczkę. Warto jednak tutaj wspomnieć, że nie będzie to tak doskonały sprzęt do wejścia jak narty skiturowe. Wejście na splitboardzie będzie po prostu wolniejsze z powodu większej szerokości tych desek od nart skiturowych. Deski splitoboardingowe z racji swojego przeznaczenia dość dobrze spisują się w trakcie zjazdów poza trasą. Puch, czy świeży śnieg, poradzą tam sobie bez problemu. Kiedy już zjedziesz do niższych partii i dotrzesz do przygotowanego szlaku nie powinieneś odczuć gorszych parametrów zjazdowych w porównaniu do zwykłej deski.

Deska splitboarding odsłoni przed Tobą zupełnie nowe horyzonty zimowego świata. To powiew zupełnie czegoś nowego i smak wolności!

Deska Splitboarding – jakie buty do niej kupić?

Split
Deska Splitboardingowa

Bardzo istotnym elementem zestawu typu split są buty. Wybierając je musimy zdecydować, czy zależy nam bardziej na komfortowym podchodzeniu, czy raczej na zjazdach. Jeżeli chcemy wygodnie podchodzić to musimy wybrać obuwie z miękkim flexem. Pamiętajmy jednak, że wejście zawsze będą stanowić mniejszość w trakcie naszego obcowania z deską. Zatem kiedy wyprawy w niedostępne szlaki będziemy traktować incydentalnie to wybierzmy obuwie, w którym będzie się nam wygodniej zjeżdżać. Wówczas należy naturalnie wybrać takie z twardszym flexem. Odpowiednio dobrany sprzęt niewątpliwie uprzyjemni nam to co serwuje ta dzielona deska.

Kto powinien wybrać deskę splitboardingową?

Splitboarding
Wyprawa Splitboardingowa

Z takiego sprzętu będą najbardziej zadowoleni jeźdźcy poszukujący przygód i ekstremalnych doznań. Jeżeli pragniesz dawek adrenaliny w swoich żyłach to powinieneś wybrać właśnie ten sprzęt. To właśnie adrenalinę wyzwala jazda poza trasą we wciąż dziewiczych zakątkach gór. Wyobraź sobie samotne podejście pod szlak o własnych siłach i zjazd na desce z miejsca gdzie być może nikt jeszcze tego nie robił wcześniej! Możesz być pewien, że deska splitboarding wciągnie Ciebie na całego, już od pierwszego podejścia i zjazdu w świeżym puchu!

Co kupić do zestawu splitboarding?

Do zestawu należy jeszcze dokupić również naturalnie specjalne wiązania, które posiadają przełącznik do blokowania i zwalniania piętki. Jak już wspomnieliśmy nieodzownym elementem takiego zestawu są foki. Przydadzą się w trakcie podchodzenia. Jednak do zdobywania górskich szczytów z butami wpiętymi w dwie połówki deski niezbędne będą rzecz jasna specjalne kijki. Najlepsze będą teleskopowe. Nie będą nam przeszkadzać w trakcie zjazdów. Po zdobyciu szczytu możemy je złożyć i podpiąć do plecaka. Uzupełnieniem wypraw w góry powinien być również plecak. Najbardziej praktycznym będzie ten, który jest dedykowany do tej dyscypliny.

Deska Splitboarding do kupienia na SnowSport.pl!

Split
Split

Deski splitboardingowe na sezon 2021 dostępne na snowsport.pl. Zapraszamy także do lektury naszego poprzedniego artykułu jeżeli interesują Ciebie również damskie Wiązania Burton “Wiązania snowboardowe damskie Burton – sezon 2021!” do przeczytania tutaj blog.snowsport.pl.

0
Buty snowboardowe dla dzieci - z kolekcji Burton 2021!

Buty snowboardowe dla dzieci – z kolekcji Burton 2021!

Buty snowboardowe dla dzieci powinny być możliwie jak najbardziej wygodne. Dlaczego? Dziecko, które będzie dopiero stawiać swoje pierwsze kroki na desce to w przypadku początkowych niepowodzeń, a te przecież w tym przypadku są nieodzowne, może szybko się zniechęcić do dalszej nauki. Rolą rodziców, którzy pragną wykształcić u swoich dzieci nawyk i miłość do sportu od młodych lat jest jak największe uprzyjemnienie tego startu do świata snowboardu. Sprzęt musi być spersonalizowany skrzętnie pod potrzeby najmłodszych riderów.

Buty-snowbordowe-dla-dzieci-z-kolekcji-Burton-2021-cytat

Burton jako lider sprzętu dla snowboardzistów również w swojej serii przeznaczonej dla dzieci kładzie wielki nacisk na jak najwyższą jakość swoich produktów. Do tego amerykanie zdążyli nas już przywyknąć od lat. Jakie zatem wybrać buty na deskę snowboardową dla dzieci? Naszym zdaniem odpowiedź jest tylko jedna! Należy wybrać obuwie Burton!

Buty Burton Mini Grom 2021

Buty Burton Mini Grom Black 2021
Buty Burton Mini Grom Black 2021

Dla dzieci jeżdżących na snowboardzie najlepsze będą według nas Buty Burton Mini Grom 2021. To najlepszy wybór dla tych najmłodszych snowboardzistów. Amerykański producent tworząc ten produkt, pozwolił na w pełni komfortowe przemierzanie stoku o desce przez młodziutkich riderów.

Warto podkreślić, że to jedne z najmniejszych butów snowboardowych dla dzieci dostępnych w sprzedaży. Istnieje możliwość w pewnym zakresie dopasować go do rosnącej stopy dziecka.

Rzepy butów są nieco poszerzone. W rezultacie pozwala to na sprawniejsze dopasowanie butów i łatwą obsługę nawet przez dziecięce małe dłonie. Będzie to dla nich szczególnie wygodne przede wszystkim w trakcie obsługi w dwupalcowych rękawicach. Rozwiązanie to nazywa się Shred Ready.

Komfort termiczny…

Buty snowbordowe dla dzieci
Buty snowbordowe dla dzieci

Buty na deskę dla dzieci Mini Grom Burton 2021 gwarantują również najwyższy komfort cieplny. Otoczą odpowiednią temperaturą małą, dziecięcą stopę. W wyniku zastosowania izolacji termicznej 3M ™ Thinsulate ™ ciepło wewnątrz buta pozostanie na dłużej.

Za sprawą specjalnego klina do wnętrza butów nie przedostanie się śnieg. W wyniku tego buty pozostaną ciepłe i suche nawet po całodziennej jeździe.

Buty snowbordowe dla dzieci oznaczają wygodę chodzenia…

Buty Burton Mini Grom White 2020
Buty Burton Mini Grom White 2020

Wyjazd na snowboard nie wiąże się wyłącznie z samą jazdą. To również wędrówki i odpoczynek od zjazdów. Chcąc jeszcze bardziej ułatwić przemieszczanie się bez deski w dziecięcych butach Mini Grom producent wyposażył je w podeszwę DynoLITE. To właśnie ona zapewnia lepsze poczucie równowagi, przyczepności i ogólne wrażenie komfortu w trakcie chodzenia po śnieżnym podłożu. Podkreślmy, że dzięki wkładce Room-To-Grow można regulować długość wkładki do jednego rozmiaru. Tym samym obuwie będzie odpowiednie nawet wtedy kiedy Twój brząc już sobie podrośnie.

Buty snowboardowe dla dzieci Burton 2021 dostępne na SnowSport.pl!

Burton

Te najlepsze według nas buty snowboardowe dla dzieci na sezon 2021 dostępne na snowsport.pl. Zachęcamy także do przeczytania naszej poprzednią publikacji jeżeli ciekawią Ciebie również Wiązania Burton dla dzieci “Wiązania snowboardowe dla dzieci Burton 2021 – jakie wybrać?” do przeczytania tutaj blog.snowsport.pl.

0
Dlaczego Nie Warto Kupować Nart Używanych? – Poradnik Kupującego!

Dlaczego nie warto kupować nart używanych? – poradnik kupującego!

Dlaczego nie warto kupować nart używanych? Wnikliwie wyjaśnimy! Narty nowe, czy używane? – to już wręcz wyświechtany dylemat miłośników śnieżnych stoków, którzy dywagują nad wyborem sprzętu przed nadciągnięciem nowego sezonu zimowego. Jak przy większości naszych decyzji zakupowych staramy się być racjonalni, nie inaczej jest z nartami. Wspomniana racjonalność wynika również bardzo często z zasobności portfela… Balansujemy zatem nad tym co nam się opłaca najbardziej, a tym co jest niezaprzeczalnie dla nas najlepsze wiedząc, że nie kupimy przysłowiowego kota w worku. Zarówno zakupy nart używanych jak i nowych mają swoje plusy? Przy której pozycji jednak jest ich więcej? Przedstawimy odpowiedź na to pytanie w dalszej części naszego artykułu po uprzedniej obszernej analizie zagadnienia.

Czy narty się zużywają?

Odpowiedź na to pytanie jest oczywista. Tak, narty jak każdy eksploatowany przedmiot zużywa się. Narty są szczególnie narażone na intensywne użytkowanie. Dynamiczna jazda generuje spore przeciążenia, które są zazwyczaj sprzężne w rdzeniu jak i na ich krawędziach.

Zużycie nart zależy również od powierzchni po, której szusowały. Jeżeli trafimy na egzemplarze, które były wykorzystywane przede wszystkim na perfekcyjnie przygotowanych alpejskich stokach możemy mniej przejmować się jakością ślizgu jak i stopniem zużycia krawędzi. Krawędź eksploatowana w takich warunkach da się spokojnie zaostrzyć jeszcze kilkanaście razy, a sam ślizg nie powinien mieć różnorakich zaprawek, które będą tuszować większe ubytki właśnie w powierzchni ślizgu. Dobrych jakościowo nart możemy oczekiwać kupując je od osoby prywatnej.

Narty podobnie jak samochody posiadają swoją założoną żywotność. Na stan używanych nart wpływa wiele czynników. Najważniejszymi jednak są: ilość przejechanych godzin, jakość tras i sposób ich pielęgnacji. Kupując używany sprzęt nigdy nie możemy mieć pewności co do tych czynników. Możemy względnie wizualnie ocenić stan i przebieg nart, ale handlarze takim sprzętem tak jak właściciele komisów samochodowych potrafią skrzętnie ukryć wszelkie mankamenty swoich produktów.

Szybkość zużywania się nart zależy naturalnie również od ich jakości oraz przeznaczenia. Przyjazne do nauki jazdy narty z rdzeniem kompozytowym z założenia są stworzone do przejeżdżenia jednego roku i przeskoczenia na lepszy sprzęt. Są one szczególnie miękkie. Taki sprzęt jest zatem szczególnie narażony na prędkie zużycie. Jeżeli trafimy nawet na zeszłoroczny egzemplarz pochodzący z wypożyczalni to możemy z całą pewnością założyć, że te narty będą zwyczajnie do niczego. Będą one mianowicie pozbawione elastyczności oraz sztywności. Narta będzie oklapła, nie będzie odbijać na zakrętach, nie będzie nas się słuchać… Takie cechy jezdne mogą zniechęcić do uprawiania tego pięknego sportu zwłaszcza osoby początkujące.

Zużywające się krawędzie…

Krawędzie nart wymagają prac serwisowych wiążących się z ich ostrzeniem. Zużycie nart możemy zatem ocenić po analizie grubości właśnie krawędzi. W trackie ostrzenia krawędź jest szlifowana przede wszystkim w części centralnej, a im dalej w kierunku dziobów i pięt procesy cierne pilników są mniejsze. Jeżeli dostrzeżemy asymetrię w grubości krawędzi to znaczy, że nasze narty były często ostrzone, a zatem ich faktyczny przebieg jest duży…

Ślizg po przejściach…

Ocena zużycia ślizgu będzie dla nas zdecydowanie najłatwiejsza. Sprawne oko wychwycie rysy w jego powierzchni. Jednak i tutaj bądźmy czujni. Serwisy, które sprzedają jednocześnie sprzęt potrafią dobrze zamaskować nawet największe ubytki w powierzchni. Proces naprawy ślizgu polega na zaklejaniu i zaszpachlowaniu ubytków, a kolejno na szlifowaniu ślizgu. W rezultacie takich prac ślizg traci stopniowo swoją pierwotną grubość. Im więcej napraw struktury ślizgu tym jest on słabszy i odsłania wewnętrzne elementy konstrukcyjne desek.

Przetarty ślizg

Nie kupujmy więc nart, które mają przebarwienia ślizgu. Jeżeli w niektórych rejonach będzie on blady to znaczy, że narty były wielokrotnie szpachlowane i ścierane. Kiedy będziemy chcieli oddać je do serwisu po sezonie to niekiedy jedno przeszlifowanie takiego ślizgu może spowodować odsłonięcie się nawet i rdzenia nart. Możemy być wtedy pewni, że na takich deskach długo nie pojeździmy… Może do kilku razy i to wszytko. Zmarnujemy w ten sposób sporo gotówki.

Warto jednak zaznaczyć, że większość dostępnych produktów z tego zakresu tematycznego pochodzi przede wszystkim z wypożyczalni narciarskich. Jak dobrze wiemy, taki sprzęt – jako że jest nie swój – jest najczęściej traktowany oschle, bez ostrożności.

Odkształcenia w obszarze cambera

Wada ta dotyczy przede wszystkim nart z rdzeniem kompozytowym. Spotkamy go w zwłaszcza w nartach dla mniej zaawansowanych, czy w tych przeznaczonych dla kobiet. Takie deski mają dość krótką żywotność właśnie ze względu na podatność na szybkie odkształcenia i utratę sprężystości. Jeżeli trafi się nam egzemplarz, który przyjechał do Polski z wypożyczalni możemy wtedy być pewnie, że taka deska będzie już po prostu mdła. Szusowanie nawet w obliczach najpiękniejszych okolicznościach śnieżnego krajobrazu na niej będzie wtedy trudem i nie dostarczy nam radości…

dlaczego nie warto kupowac nart uzywanych

Narty używane kupimy najłatwiej przez internet i w serwisie…

Na forach narciarskich przy tematach poruszających przewodni temat tego artykułu eksperci twierdzą, że narty używane kupimy najłatwiej przez internet. W wyszukiwarce portalu ogłoszeniowego możemy wpisać interesujące nas najbardziej modele nart. Szukanie skonkretyzowanego sprzętu od sklepu do sklepu jest mozolne. Nawet jeżeli znajdziemy wytypowane przez nas modele, to nie zawsze muszą być w odpowiednim stanie by zdecydować się na ich zakup.

Przez internet łatwo znajdziemy to czego szukamy. Teraz pozostaje już tylko szczegółowe przyjrzenie się fotografią. Największą uwagę zawracamy naturalnie na grubość ich krawędzi i porównujemy ten obszar z grubością narty nowej. Jeżeli będzie ona odpowiednio wysoka, oznacza to, że spokojnie zaostrzymy ją jeszcze co najmniej kilkanaście razy. Jeżeli jeździmy intensywnie i zależy nam na efektywnym, wydajnym szusowaniu to konieczność kilkukrotnego ostrzenia przypada tylko w trakcie jednego sezonu! Warunkuje to o tym, że nie zawsze narta używana będzie mieć odpowiednio dużo krawędzi, by taka deska posłużyła nam choćby na kilka sezonów.

Niezmiernie istotnym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest ślizg. Nawet jednokrotne najechanie na kamienie, czy wystające spod śniegu gałęzie może go trwale uszkodzić. Najgroźniejsze są ubytki znajdujące się tuż przy krawędzi. Takich deficytów w strukturze ślizgu nie będą w stanie zalepić nawet najlepsi serwisanci. Należy w tym momencie zaznaczyć, że nawet jeżeli na zdjęciach ślizg będzie prezentować się co najmniej poprawnie, to oglądając ślizg na żywo może okazać się, że posiada on wady, które zostały skrzętnie ukryte i zaszpachlowane przez serwis, bądź sprzedającego.

Wady ukryte nart używanych…

Czego nigdy nie zauważymy i możemy liczyć już tylko na ślepy los? Nigdy do końca nie możemy być pewni jak narty były eksploatowane. Jeżeli poprzedni właściciel preferował dynamiczną jazdę, to istnieje całkiem duże prawdopodobieństwo, że we wnętrzu nart doszło do mikropęknięć rdzenia. Wówczas taka narta będzie mniej odporna na większe przeciążenia, a te to przecież nieodłączny towarzysz śnieżnych wiraży. Wspomniane mikropęknięcia rdzenia wpływają na utratę przez nartę jej pierwotnych właściwości. Narta z uszkodzonym rdzeniem traci jednocześnie sztywność oraz elastyczność. To przecież podstawowe cechy determinujące charakterystykę jazdy danego modelu. Co z tego, że kupimy np. Atomic S9, kiedy “wymęczona” używana narta będzie po prostu mdła i nigdy nie wyciśniemy z niej swojego maska. Będziemy wówczas mieć sportowe deski już tylko z wyglądu… a taki sprzęt nawet używany, kosztuje niemałe pieniądze.

Złamany rdzeń…

Dlaczego nie warto kupować nart używanych? M.in ze względu na możliwość trafienie sztuk z uszkodzonym sercem nart jakim jest niewątpliwie rdzeń… Przełamanie rdzenia następuje zazwyczaj wtedy kiedy narciarz z impetem wjedzie w nartę. Narta w takiej sytuacji nagle się zatrzymuje, a generowana przez pęd energia musi gdzieś ujść i jest to zazwyczaj właśnie sam rdzeń narty. Powierzchownie wróci ona do swojego pierwotnego stanu, jednak jej wnętrze będzie nosić niewidzialne, całkowite ślady całkowitego uszkodzenia. Samochód z taką szkodą nadaje się już tylko do zezłomowania… tam samo powinno być z nartami. Jednak bardzo często to narty z wadami, których nie zauważymy gołym okiem trafiają do sprzedaży. Właściciel zwyczajnie chce nieuczciwie pozbyć się trefnego produktu…

Jak sprawdzić, czy rdzeń nie jest walnięty?

Czy narta ma “walnięty” rdzeń sprawdzimy przykładając je ślizgiem do siebie i ściskając je w obszarze wiązań. Camber nart powinien się sprężyście odkształcać, a także dzioby powinny wówczas się równolegle rozchodzić. Możemy także wpiąć się do leżących na podłodze nart i poczuć, ich sprężystość. Poprośmy kogoś by złapał wtedy deski za dzioby i wpuścił je w rezonans. Jeżeli drgania dziobów będą mieć taką samą częstotliwość to i równolegle wygasać znaczy to, że wszystko z nartami jest ok. Nie kupujmy nart, które nie będą rezonować tak samo. Jeżeli jedna z nart przy takim teście będzie klapać, oznacza to, że najprawdopodobniej ma złamany rdzeń.

Jak zatem można zauważyć, zakup używanych nart nie jest łatwy. Nierozczarowujący nas proces zakupowy jest tym bardziej utrudniony, kiedy nie mamy doświadczenia i odpowiedniej wiedzy na temat takiego sprzętu. Dla laika najtrudniejsze do wychwycenia będą wady ukryte.

Uszkodzona krawędź i spęczniałe drewno…

Kilkakrotnie w tekście podkreślamy, żeby bacznie przyglądać się krawędzią nart. Dlaczego? Z dwóch niesamowicie istotnych powodów! Po pierwsze, krawędź która jest nierówna, np. uderzona, będzie przysparzać na kłopotów przy jeździe od krawędzi do krawędzi. Odczujemy to również na mocniejszych wirażach. Narty z uszkodzoną krawędzią będą nam uciekać, nie da się nimi precyzyjnie operować. Ucierpi w takim przypadku przede wszystkim nasza wydajność i jazda szybkościowa.

Po drugie. Uderzona krawędź bardzo często odkrywa wewnętrzne struktury desek, które nie mają już wówczas miejscowo zewnętrznej warstwy. Najgorsze w takim przypadku jest odsłonienie drewnianego rdzenia. Kiedy dostanie się do niego woda to drewno będzie tam pęcznieć. W procesie chłonięcia wody, zamarzania i rozmarzania drewno zacznie puchnąć… Straci swoją sprężystość i proces destrukcji narty jest już wówczas głęboko posunięty. Poza utratą swoich właściwości taki rdzeń jest szczególnie narażony na uszkodzenia mechaniczne i przeciążenia.

Uszkodzenia laminatu drogą do destrukcji rdzenia

Do spęcznienia rdzenia może dojść równie wskutek uszkodzenia w strukturze laminatu. Dzieje się tak w przypadku najechania nart na siebie, zwłaszcza tych z titanalem. Titanal działa wtedy jak nóż, który przekroi laminat zewnętrzny i odsłoni pozostałe elementy konstrukcyjne.

Uszkodzone wiązania

Wiązania w trakcie jazdy po stoku pełnią rolę nie tylko łącznika pomiędzy nami, butem, a deskami. Wiązania to przede wszystkim nasze bezpieczeństwo. W kryzysowej sytuacji jakimi są upadek, czy kraksa odpięcie z wiązań i uwolnienie od nart potrafi uchronić nas przed złamaniami. Proces uwalniania z wiązań musi przebiegać zatem bezbłędnie. W nartach używanych metalowe elementy wiązań są często skorodowane od wody oraz soli. Mogąc wobec tego przejawiać tendencję do blokowania się i przekłamywania rzeczywistej siły wypinania.

Wiązania
Dlaczego nie warto kupować nart używanych?Warto sprawdzić stan wiązań na zrywarce

Test wiązań na zrywarce

Kupując używane narty z zamontowanymi wiązaniami powinniśmy przetestować je na zrywarce. Nie jest to jednak tanie. Warto wspomnieć, że firmy ubezpieczeniowe w przypadku naszego dochodzenia odszkodowania w przypadku wypadku na stoku i uszkodzenia naszego działa, wymagają okazania dokumentu potwierdzającego sprawność działania wiązań na zrywarce. Jeżeli wyjdą wtedy nieprawidłowości w działaniu uwalniania buta, asymetria siły DIN to nasze szanse na dostanie odszkodowania mocno się kurczą…

Nierzadką praktyką jest oddawanie przez osoby prywatne przed sprzedażą narty do serwisu dla “podpicowania”, albo odsprzedaży w serwisie. Spece nawet najbardziej wymęczone deski potrafią tak odświeżyć, że wyglądają i tylko wyglądają jak nowe. Właściwości trakcyjne takich desek są bardzo często wręcz opłakane...

Dlaczego nie warto kupować nart używanych?

Narty nowe czy używane
Dlaczego nie warto kupować nart używanych?

Ryzykujemy zakup nart z najczęstszymi defektami:

 • Rozwarstwienia między krawędzią, a boczną częścią nart
 • Mocne, głębokie rysy wraz z mocnymi ubytkami ślizgu
 • Wszelkie mikropęknięcia w rdzeniu
 • Przełamany rdzeń
 • Klejenie rdzenia
 • Spęczniałe wewnątrz drewno
 • Deficyt w elastyczności i sztywności
 • Uszkodzona krawędź
 • Płytka, wielokrotnie ostrzona krawędź
 • Nadmierna eksploatacja i przeszłość w wypożyczalni
 • Przetarty ślizg
 • “Bąblowanie” ślizgu powstające wskutek jego odklejania

Na co zwrócić uwagę kupując narty z drugiej ręki?

Narty nowe, czy używane?
 • Zwracajmy uwagę na rok produkcji. Im nowszy rocznik tym mniejsza szansa, że kupimy sfatygowany egzemplarz. Im nowsza narta tym ma na pokładzie praktyczniejsze rozwiązania technologiczne, zwiększające komfort jazdy
 • Nie kupujmy nart z odkształceniami. Jeżeli mamy taką możliwość to przyłóżmy narty do siebie ślizgiem i przytrzymajmy mocniej w rejonie wiązań. Narty w tej części nie powinny do siebie przylegać
 • Bacznie przyjrzyjmy się krawędzią. Dopuszczalne jest, aby te metalowe okucia były w niewielkim stopniu pokryte rdzą. Natomiast jeżeli tej rdzy jest za dużo, a samej metalicznej warstwy jest już niewiele to bezwzględnie nie powinniśmy kupować takiego produktu
 • Patrzmy na ślizg. Nie da się ustrzec tego, by narty używane nie posiadały drobnych rys. Natomiast jeżeli dostrzeżemy mocne wgłębienia, wybrzuszenia i głębokie rysy to nie powinniśmy nigdy kupić takich nart. Nie da się na takich nartach poprawnie jeździć.
 • Wiązania powinny być wolne od uszkodzeń. Ten element spajający narty z jeźdźcom nie powinien nie powinien mieć śladów reparacji, czy pęknięć. Ten ważny element musi być pewny i na tyle solidny, by można go było mocno przykręcić. To właśnie sprawne wiązania w ogromnym stopniu determinują o naszym bezpieczeństwie na stoku.

Dlaczego nie warto kupować nart używanych? Ponieważ pochodzą one najczęściej z wypożyczalni…

90% nart z rynku wtórnego pochodzi z alpejskich wypożyczalni
Dlaczego nie warto kupować nart używanych? 90% nart z rynku wtórnego pochodzi z alpejskich wypożyczalni

Warto o tym wspomnieć – bo nie każdy jest tego świadomy – że aż 90% nart dostępnych na rynku wtórnym pochodzi z wypożyczalni alpejskich. W takich miejscach ten sprzęt jest niezwykle intensywnie eksploatowany. Deski tam jeżdżą zazwyczaj tam od 20 do 25 dni w miesiącu, przez co najmniej przez 8 h na dzień.

Dlaczego nie warto kupować nart używanych

Sezon alpejski trwa najczęściej około 5 miesięcy. Narty są zatem tylko w jednym sezonie mieć przebieg rzędu 1000 godzin! Przeciętny narciarz w ciągu sezonu ma za sobą tylko kilka wyjazdów. Kupując takie narty z przeszłością z wypożyczalnie, jest trochę tak jakbyśmy kupowali co prawda świeży rocznikowo samochód, ale służbowy. Zaniedbany, traktowany nieostrożnie i z ogromnym przebiegiem.

Czy warto kupić zatem narty nowe?

Hmm… uważamy, że zdecydowanie tak! Kupując nowy sprzęt nie musimy się świetnie znać na wszystkich powyższych tematach. Możemy skonsultować się ze sprzedawcą przedstawić mu nasze oczekiwania, porozmawiać o naszych umiejętnościach. Nie musimy obawiać się, że kupimy sprzęt, który posiada wady ukryte i inne wynikające z nadmiernej eksploatacji desek.

Kupując nowe narty, które są zazwyczaj dużo droższe od tych używanych paradoksalnie możemy właśnie zaoszczędzić pieniądze. W takim przypadku kiedy w sezonie pojedziemy na stok kilkukrotnie to możemy być pewni, że kupiliśmy sprzęt na co najmniej kilka sezonów. Serwisowana i dobrze przechowywana narta posłuż nam wiele lata. Narty w dobrym stanie, niezużyte szybko też znajdą nowego kupca, który jest w stanie zapłacić wcale nie niską cenę.

Jeżeli nie chcemy wydawać jednorazowo większej ilości gotówki, to przy zakupie nowych nart możemy skorzystać z zakupu na raty. My mamy pewny sprzęt, bez niepewnej przeszłości, a stopniowanie płatności jest bardzo wygodne dla naszego budżetu.

Dlaczego lepszym rozwiązaniem jest zakup nowych nart?

 • Mamy pewność, że kupujemy towar pewny
 • Możliwość zakupu na raty
 • Olbrzymi wybór produktów
 • Wybór tego czego tak naprawdę potrzebujemy
 • Konsultacja i fachowe doradztwo ze strony sklepu
 • Dostęp do najnowszych technologii
 • Gwarancja na towar
 • Możliwość odsprzedaży w wysokich pieniądzach

Kiedy kupisz już nowe narty koniecznie je regularnie serwisuj, nawet we własnym zakresie. Na naszej stronie https://snowsport.pl/tag/serwis_narciarski-51.html znajdziesz szereg artykułów, które pomogą zachować Twoje nowe narty w doskonałej kondycji na lata i cieszyć tym samym się nimi przez wiele kolejnych sezonów zimowych!

Dlaczego nie warto kupować nart używanych to już wiemy! Największy w Polsce wybór nowych nart dostępny na stronie SnowSport.pl!

Narty najnowsze rocznikowo i z najnowszymi technologiami w atrakcyjnych cenach kupimy na stronie naszego sklepu internetowego snowsport.pl. Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem nowych nart skontaktuj się z nami telefonicznie +48 76 862 91 83 a my doradzimy co będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednie. Zachęcamy również do przeczytania naszego poprzedniego atrykuły jeżeli interesują Ciebie innnarty z grupy VIP “Narty Atomic Cloud 11 WB 2021 – dla wymagających kobiet!” do przeczytania tutaj blog.snowsport.pl.

0
Narty HEAD V-Shape 2021 - jeździj tak jak zapragniesz

Narty HEAD V-Shape 2021 – jeździj jak zapragniesz!

Narty HEAD V-Shape 2021 to zupełnie niekonwencjonalne podejście konstrukcyjne do desek przeznaczonych na stok i incydentalne harce poza trasą. Najlżejsza linia nart allmountain na rynku. Przekroczą wszelkie granice, które można zrobić z tradycyjnymi deskami. Swoje nietuzinkowe właściwości trakcyjne zawdzięczają niespotykanej u konkurencji proporcji dziobów do piętek. Większa różnica pomiędzy tymi elementami nart gwarantuje poruszającemu się na nich narciarzowi zwielokrotnioną wydajność, a to wszystko przy mniejszym nakładzie energii wkładanym w manewrowanie. Niewątpliwie odczujesz łatwość wchodzenie w skręt, reaktywność oraz błogą stabilność. Od teraz możesz w końcu bardzo precyzyjnie kontrolować tor jazdy. To doskonałe narty dla tych, którzy chcą prędko i intuicyjnie wjechać na nowy poziom umiejętności technicznych.

Narty-HEAD-V-Shape-2021-cytat
V-Shape 21
Kolekcja V-Shape

Kolekcja nart Head V-Shape 2021 opiera się przede wszystkim na materiale konstrukcyjnym Graphene, którzy w większości modeli tej ultralekkiej serii jest połączony z carbonem, a także drewnianym rdzeniem. Bardzo lekkie drewno Karuba przebiega przez całą ich długość. W rezultacie te starannie dobrane połączenie materiałów rzutuje na zwiększoną wytrzymałość i trwałość. Deski zyskują przy tym również naprawdę niską wagę. Pogrubienie zauważymy na dziobach i piętkach. Zmniejszenie grubości w środkowej strefie jest tutaj wyznacznikiem optymalnego rozłożenia masy co w konsekwencji zaowocowało genialnie wręcz zbalansowanymi nartami.

taliowanie
Tabela taliowania i rozmiarów

Narty HEAD V-Shape V10 2021

Narty HEAD V-Shape V10 + wiązania PRD 12 GW 2021
Head V-Shape V10 21

Narty HEAD V-Shape V10 pojeżdżą tam gdzie tylko zapragniesz. To jeden z najlepszych współtowarzyszy Twoich śnieżnych przygód. Charakteryzują się bardzo uniwersalnym promieniem skrętu. Jeżeli tylko zechcsz możesz zboczyć z trasy i cieszyć się mało uczęszczanymi fragmentami stoku. Jeżeli zapragniesz wrócić na trasę, możesz to zrobić w każdym dowolnym momencie i kształtować swoją technikę narciarską.

To zupełnie nowy model na sezon 20/21. Sprawdzi się u średnio zaawansowanych jak i u doskonałych techników. Niezwykle uniwersalna maszyna od Head. Ich wzorowa geometria sprawia, że skręcają jak marzenie. Znaczną rolę w aktywnym inicjowaniu każdego skrętu ma znaczna szerokość na dziobach. W wyniku tego jazda nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach pogodowych, czy nawierzchni będzie niezmiernie komfortowa. Dadzą Tobie również ogrom radości na przygotowanej trasie.

V10 + wiązania PRD 12 GW 2021
Narty V-Shape V10 21

Z ultranowoczesnym Graphene…

Jak przystało na topowe narty Head z linii V-Shape 2021 posiadają niezmiernie innowacyjny materiał konstrukcyjny Graphene. Zdecydowanie wpływa on na konstrukcję nart przez co są one zdecydowanie bardziej podatne na każdy Twój impuls. Poczujesz zupełnie inne, na zdecydowanie wyższym poziomie przyspieszenie, sterowanie i doładowanie podczas wychodzenia z zakrętów. Materiał ten wpływa również na dokładne wyważenie w tych nowych deskach.

Budowa V-10 2021 opiera się na wspomnianym Graphenie, który jest połączony z niebywale lekkim carbonem, a także drewnianym rdzeniem Karuba przebiegającym przez cała długość nart. W rezultacie narty są bardzo wytrzymałe i trwałe, a przy tym lekkie.

Era 3.0 oznacza progresywny promień i przyspieszenie. Totalnie nowe odczucie podczas jazdy dzięki połączeniu 10% Rockera z 90% Camberem.

Head V-Shape 10 to uniwersalne deski. Doskonałe dla różnych grup zaawansowania. Czynią jazdę na trasie niezwykle przyjemną i umożliwiają wjazd na nieprzygotowane fragmenty wzgórza. Zabawka na cały sezon!

Narty HEAD V-Shape V8 2021

Narty HEAD V-Shape V8 + wiązania PR 11 GW BR 78 2021
Head V-Shape V8 2021

V-Shape V8 2021 to dosknałe narty all-mountain o znakomitych właściwościach trakcyjnych. Na ten sezon specjalnie wzmocnione. Jeszcze bardziej udoskonalone niezwykle lekkimi materiałami konstrukcyjnymi.

Na przygotowane trasy…

Ten model będzie najlepszym wyborem jeżeli lubisz jazdę przede wszystkim na przygotowanych trasach. Dopiera tam wyzwala się ich prawdziwa natura. Niezmiernie lekkie, a jednocześnie stabilne. Cechują się niebywałą płynnością jazdy. Reagują błyskawicznie na każdy Twój ruch przez co w rezultacie możesz śmiało wycinać ostre skręty. To narty jednym słowem do odkrywania tego jak wiele radości może dawać swobodna jazda na stoku.

Nowy model V-Shape V8 21 w konstrukcji bazuje na Graphene Carbon Sandwich Cap. Drewno Karuba, Carbon i Graphene gwarantują najwłaściwsze rezultaty przy możliwie najniższej wadze. W wyniku niepowtarzalnej lekkości tych nart, narciarz otrzymuję wręcz nieskrępowaną radość z przemierzania stoku.

Konstrukcja LYT TECH opiera się na szczególnej dystrybucji wagi. Dziób oraz piętki są nieco grubsze, natomiast centralna część zdecydowanie bardziej cienka. Efektem tego jest wręcz bez wysiłkowa kontrola, bardziej precyzyjne manewrowanie i banalnie łatwa inicjacja przy skręcaniu.

V8 + wiązania PR 11 GW BR 78 2021
Narty V-Shape V8 2021

Narty Head V-Shape 2021 wykorzystują rozwiązanie Era 3.0. Zaprojektowana i zainspirowana z nart przeznaczonych dla profesjonalistów. Wyposażona w Rocker, promień skrętu, który jest progresywny. W rezultacie osiągnięto niedoścignioną trakcję i genialne przyspieszenie. Absolutnie bajeczne odczucia z jazdy to zasługa połączenie 10% Rockera z 90% Camberem. Wszystko zwieńcza Ślizg UHMC, który jest niezmiernie wytrzymały i jeszcze bardziej szybki.

V8
V-Shape V8 21

Dodanie technologi Graphene nadało zupełnie nowy wymiar jazdy na tych nartach. Ten innowacyjny materiał nie bez kozery został nagrodzony nagrodą Nobla. Pozwolił zbudować narty o niespotykanej dotąd konstrukcji. W rezultacie narciarz otrzymuje pełną kontrolę od pierwszego po ostatni zjazd. Optymalnie rozłożona masa pozwoliła na otrzymanie idealnego przyspieszenia, sterowania i zyskanie dodatkowej mocy w każdych warunkach.

Narty Head V-Shape 8 2021 będą najlepszym wyborem dla wszystkich tych, którzy lubię bez wysiłkowe skręcanie na dobrze przygotowanych trasach. Jazda na krawędziach przez doświadczonych narciarzy nie będzie stanowić najmniejszego problemu.

Narty HEAD V-Shape V6 2021

Narty HEAD V-Shape V6 + wiązania PR 11 GW BR 78 2021
Head V-Shape V6 21

V-Shape 6 2021 jest nartą charakterystyczną. Model, który sprawdzi się w każdym terenie i w każdych warunkach. Doskonałe by zdobyć pewność jazdy i odjechać na zupełnie nowy poziom narciarstwa. Odczujesz z nimi dużo satysfakcji podczas wykonywania łatwych skrętów, które tak banalnie dają się inicjować. Zadowoleni z wyboru tych desek będą średnio zaawansowani i najlepsi narciarze.

Bazę nowych V6 2021 stanowi drewniany rdzeń otoczony kompozytem. Odpowiednią ochronę przez uszkodzeniami mechanicznymi gwarantują ścianki boczne ABS oraz zaokrąglona górna warstwa wewnętrzna. Takie nietypowe połączenie dwóch materiałów doskonale tłumi wszelkie wibracje i zapewnia płynną i wydajną jazdę.

Zbudowane z bardzo lekkich materiałów…

Technologia Lyt-Tech to już sprawdzone rozwiązanie opierające się na symbiozie ultralekkich składników, a mianowicie drewna Karuba i Graphene. Biegnie wzdłuż całej długości nart. Efektem jest nieprzeciętnie wysoka wytrzymałość owych desek. Posłużą przez wiele sezonów nawet przy bardzo intensywnej eksploatacji. Warto zauważyć, że tak dużą trwałość osiągnięto przy naprawdę relatywnie niewielkiej masie.

V6 + wiązania PR 11 GW BR 78 2021
Narty V-Shape V6 21

Wyposażone w Rocker z progresywnym promień i niebywałym przyspieszeniem. To właśnie Era 3.0 zero zapewnia zupełnie nowe odczucie podczas jazdy dzięki połączeniu 10% Rockera z 90% Camberem. Znakomity Allride Rocker. Ślizg UHMC nada Twojemu tempu jazdy odpowiednio wysoki rytm.

V6 21 to bardzo sprawna narta dla różnych grup zaawansowania. Sprawi, że jazda będzie lekka i to niezależnie od tego po jakim terenie zjeżdżasz. Jeżeli jesteś doświadczony w bojach na stoku, możesz być pewien wjazdu na jeszcze wyższe szczeble umiejętności narciarskich.

Narty HEAD V-Shape V4 2021

Narty HEAD V-Shape V4 + wiązania PR 11 GW BR 78 2021
Head Narty V-Shape V4 21

V-Shape V4 to sprzęt dla znających już sztukę jazdy, ale chcących dość prędko poprawić swoją technikę. Odznaczają się niebywałą łatwością prowadzenia, a to zdecydowanie skraca drogą do osiągnięcia perfekcyjnego stylu.

Te deski to znakomity wybór dla osób, która mają już opanowane podstawy jazdy, natomiast duże brakuje im jeszcze techniki do sprawnego poruszania się po stoku. Tak skonstruowane, aby dodać Tobie pewności siebie. Aktywnie wspierają we wszystkich aspektach zjazdów. Jest to efekt przede wszystkim odpowiednio dobranej geometrii, by tak posłusznie zachowywała się ta narta. Szerokie dzioby naprawdę aktywnie wspomagają skręt, natomiast zwężona piętka pozwala je płynnie wykańczać. Owa pewność siebie prędko przełoży się na progres Twojej techniki.

Nowe Head V-Shape V4 2021 bazują na konstrukcji Superlite Power Sidewall Jacket. To lekki rdzeń kompozytowy. Samo serce nart jest wykonane z charakteryzującego się lekkością budulca. Warstwa Graphene poprawia jakość jazdy oraz niweluje sztywność desek. W rezultacie jest ona w stanie wybaczyć wiele błędów, które przecież tak często przytrafiają się początkującym. Deski są jednocześnie niesamowicie precyzyjne.

V4 + wiązania PR 11 GW BR 78 2021
Narty V-Shape V4 21

W konstrukcji odnajdziemy także rozwiązanie Era 3.0. To kombinacja technologii, kształtu i geometrii zapewniająca bezwysiłkowe prowadzenie, większą kontrolę i odpowiednie trzymanie krawędzi.

Z super lekki rdzeniem…

Na uwagę zasługuję również Konstrukcja Lyt Tech. Oznacza serię nart z super lekkim rdzeniem i wzmocnieniem z Graphenem na całej długości narty. Zwiększono jej moc oraz wytrzymałość, jednocześnie czyniąc ją niewiarygodnie lekką. Unikalna dystrybucja wagi zaowocowała tym, że dziób i piętka narty są grubsze, a część środkowa cieńsza. V-Shape LYT zapewnia bezwysiłkową kontrolę, lepsze sterowanie i inicjację skrętu.

Allride Rocker to rocker stworzony zarówno na przygotowane stoki jaki i do jazdy w puchu. Podkreśla to niezmierzoną uniwersalność V-Shape V4 20/21. Profil ten łączy podniesienie dziobów z tradycyjnym wygięciem (camber) w pozostałej części narty. 20% rocker, 80% camber. Poprawne osiągi wspiera ponadto ślizg UHM C. Jest on bardzo wytrzymały. Działa niezawodnie. Zdecydowanie nie jest efekciarski. Jest za to pewny i stabilny. Posłużył przez wiele sezonów.

Nowe narty Head V-Shape V4 2021 to doskonały wybór przede wszystkim dla średnio zaawansowanych. To właśnie na nich można poczynić prędki progres umiejętności. Bardzo łatwo się prowadzą, co zdecydowanie ułatwia szlifowanie techniki.

Narty HEAD V-Shape V4 XL 2021

Narty HEAD V-Shape V4 XL + wiązania PR 11 GW BR 78 2021
Head V-Shape V4 XL 21

V-Shape V4 XL 2021 to szersza wersja zwykłej V4. Jej szerokość w talii to aż 84 mm. W rezultacie dają sporą dawkę stabilność nawet w trackie jazdy po nierównym i rozjeżdżonym stoku. Odpowiednie dla średnio i zaawansowanych narciarzy. Owa zwiększona szerokość tych desek niewątpliwie sprawdzi się w trakcie pierwszych prób jazdy poza trasą.

Jeżeli jeździsz już na pewnym, określonym poziomie to z tymi nartami w mig wjedziesz na jeszcze lepsze horyzonty narciarstwa. Zwiększona szerokość pozwoli stosunkowo gładko pokonać bardziej strome fragmenty stoków. Zdecydowanie będzie się Tobie łatwiej skręcać na stoku z muldami. Przemyślana geometria pozwala przede wszystkim na łatwe inicjowanie skrętów. W rezultacie oszczędzasz przy manewrowaniu swoje siły.

Kompozyt dla minimalnej wagi…

W budowie V-Shape V4 XL 2021 także odnajdziemy super lekki rdzeń wykonany z kompozytu Superlite Power Sidewall Jacket. Warstwa Graphene zastosowana w konstrukcji poprawia jakość jazdy, także niweluje sztywność desek. W wyniku tego jest ona w stanie wybaczyć wiele błędów, które nader często popełniają żółtodzioby. Narty są przy tym niesamowicie precyzyjne.

W konstrukcji umieszczono rozwiązanie Era 3.0. To swoiste połączenie wyważonej technologii, kształtu i geometrii gwarantująca bezwysiłkowe prowadzenie, zwiększoną kontrolę i właściwe trzymanie krawędzi.

V4 XL + wiązania PR 11 GW BR 78 2021
Narty V-Shape V4 XL 21

Warta także zwrócić tutaj uwagę na Konstrukcja Lyt Tech. Oznacza ona serię nart z super lekkim rdzeniem i wzmocnieniem z Graphenem na całej długości narty. Zwiększono jej moc oraz wytrzymałość, jednocześnie czyniąc ją niewiarygodnie lekką. Unikalna dystrybucja wagi zaowocowała tym, że dziób i piętka narty są grubsze, a część środkowa cieńsza. V-Shape LYT zapewnia bezwysiłkową kontrolę, lepsze sterowanie i inicjację skrętu.

Allride Rocker to rocker doskonały na przygotowane stoki, a także do jazdy w puchu. Podniesienie dziobów łączy się z tradycyjnym wygięciem (camber) w pozostałej części narty. 20% rocker, 80% camber. Za lekkość poruszania się odpowiada ślizg UHM C. Jest on bardzo wytrzymały ślizg. Działa niezawodnie. Nie jest efekciarski. Pewny i stabilny. Posłużył przez wiele lat.

Narty Head V-Shape V4 XL 2021 to narty, które niezależnie od tego na jakim poziomie umiejętności się jeździ dodadzą pewności siebie. Zwiększona szerokość to coś dla tych, którzy lubią stabilną jazdą na trasie jak i ślizgi poza przygotowanymi szlakami.

Narty Head V-Shape 2021 – do kupienia już od września na Snowsport.pl!

Te niezwykle wszechstronne deski dostępny już od września w naszym internetowym sklepie na snowsport.pl. Zapraszamy także do przeczytania naszej wcześniejszej publikacji jeżeli interesują Ciebie także narty Atomic Redster “Narty Atomic Redster X7 WB 2021 – na wszystkie trasy!” do przeczytania tutaj blog.snowsport.pl.

0
Narty Atomic Redster X7 WB 2021 - na wszystkie trasy!

Narty Atomic Redster X7 WB 2021 – na wszystkie trasy!

Narty Atomic Redster X7 WB 2021 + wiązania F 12 GW 2021 to bardzo specyficzne deski pochodzące z najnowszej kolekcji Redster 21. Zdecydowanie najszersze z całej serii. Wyjątkowa szerokość tych nart przekłada się na zwiększoną kontrolę i wyraźne odczuwanie mocy przede wszystkim w trakcie pokonywania zakrętów. Narty sprawdzą się zwłaszcza podczas jazdy po niezbyt dobrych jakościowo trasach. Nieprzeciętnie wszechstronne. Idealne na stoki gdzie panują rozmaite warunki terenowe.

Redster X7 WB 2021 - cytat

Stworzone do jazdy w każdych warunkach…

Narty Atomic Redster X7 WB Green + wiązania F 12 GW 2021
REDSTER X7 WB 2021

Jak wiadomo warunki atmosferyczne i terenowe mogą się wyraźnie zmieniać w trakcie jednego dnia spędzonego na stoku. To właśnie z tego powodu Narty Redster X7 WB Green 2021 będą stanowić najlepszy wybór jeżeli chcesz być względnie mobilny i zabrać ze sobą na wyjazd wyłącznie jedną parę nart, a nie możesz być pewien warunków w jakich będziesz pokonywać kolejne metry stoku w ciągu reszty pobytu na narciarskim wyjeździe.

Narty Atomic Redster X7 WB 2021 – technologia wspierająca komfortową jazdę

X7 21
REDSTER X7 WB 2021

Nowe Redster X7 WB to deski zaprojektowane w taki sposób, aby dostarczyć narciarzowi komfort i pewność siebie. W rezultacie wszelkie technologie zastosowane w tych deskach mają właśnie wnieść niebywałą wygodę i radość odczuwaną z jazdy. Niewątpliwie takim budulcem jest warstwa tytanu umieszczona zaraz pod drewnianym rdzeniem. Metaliczna warstwa rewelacyjnie wyważa narty. W wyniku tego doskonale tłumi ona wszelkie wibracje, generowane w trakcie jazdy po rozbitym śniegu, czy przy znacznych prędkościach. Titanal nadaje również optymalną elastyczność tak niezbędną podczas inicjowania skrętów.

Nieprzeciętne właściwości jezdne nowych nart Atomic Redster X7 WB 2021 to także zasługa wspomnianego już drewnianego rdzenia Power Woodcore. Jego bazę stanowi swoista mieszanka drewna jesionowego i topolowego. Jesion jest dość twardym budulcem, natomiast topola stosunkowo miękkim. Symbioza tych dwóch właściwości zaowocowała wyraźną dynamiką i sportowym sznytem tych desek. W rezultacie tej korelacji jest również wyraźnie zrównoważona i wybiera niemalże całkowicie wszelkie wibracje.

Skręcaj tak jak lubisz…

Swoją nieprzeciętną wszechstronność X7 zawdzięcza również Multi Radius Sidecut. Efektem tego rozwiązania jest pełne panowanie nad nartami i to niezależnie od tego w jakim stylu zdecydujesz się pokonywać kolejne metry stoku. To Ty decydujesz, czy wykonujesz skręty krótkie, czy długie, a nie narta. W rezultacie można śmiało rzec, że jedna para nart spełnia funkcję co najmniej dwóch par. Za sprawą ich ogromnej uniwersalności zaoszczędzasz pieniądze i miejsce w bagażniku w swoim aucie.

W konstrukcji nowych Redster X7 2021 nie znajdziemy rockera. To czysty camber. Jest to argument, którzy przemawia za tym, że to deski przeznaczone przede wszystkim dla średnio oraz zaawansowanych jeźdźców. Dzięki Active Camber możemy błyskawicznie dokonywać przeskoki z jednej krawędzi na drugą.

Warto zauważyć, że za sprawą Structured Top Sheet deski pozostaną w dobrej kondycji przez wiele sezonów. Warstwa trwałego laminatu to wypróbowany i bardzo praktyczny sposób chroniący górny laminat przez zarysowaniami, czy inni wierzchnimi uszkodzeniami mechanicznymi.

Wiązania Atomic F 12 GW 2021

F 12 GW 2021

To zaawansowane technologicznie wiązania, które wyraźnie pozwalają zwiększyć wydajność oraz prędkość. Dobry wybór dla narciarzy, którzy pożądają doskonałych osiągów. Zakres siły wypięcia od 4 do 12 wpływa na najlepszą transmisję energii. Absolutna kontrola i doskonałe osiągi pod względem prędkości. Wyposażone w rozwiązanie Full Flex, które jest gwarantem zachowania naturalnej linii wygięcia nart pod wiązaniem i stabilnego oddawania energii podczas skręcania. Regulacja przebiega bez zastosowania narzędzi. Kompatybilne naturalnie z systemem Grip Walk.

Narty Atomic Redster X7 WB 2021 – do kupienia już od września na Snowsport.pl!

Narty Atomic Redster X7 WB + wiązania F 12 GW 2021
X7 WB 2021

Te niezwykle wszechstronne deski dostępny już od września w naszym sklepie na snowsport.pl. Zapraszamy także do przeczytania naszej wcześniejszej publikacji jeżeli interesują Ciebie także inne deski z serii Redster “Atomic Redster G9 2021 – Przejedź Się Czerwonym Bolidem!” do przeczytania tutaj blog.snowsport.pl.

0
Atomic Redster G9 2021 - przejedź się czerwonym bolidem!

Atomic Redster G9 2021 – przejedź się czerwonym bolidem!

Atomic Redster G9 2021 na nadchodzący sezon to wręcz techniczna perfekcja. Wzorowo zaprojektowana konstrukcja. Dokładnie przemyślana, niczym opływowa sylwetka samochodu stworzonego do wyścigów. Charakteryzują się sportowym rodowodem. Wpinając się w nowe Redster G9 20/21 możesz spodziewać się ogromu radości z prędkiego pokonywania białej trasy. Wyróżniają się stabilnością, odpowiednią sztywnością oraz właściwą przyczepnością krawędzi. Wyśmienicie sprawdzą się na zawodach lub podczas dynamicznej, rekreacyjnej jazdy. Czerwona szata graficzna podkreśla ich zdecydowanie sportowy charakter.

Narty-Atomic-Redster-G7-2021-polubisz-kazdy-zakret-cytat

Dla kogo nowe Narty Atomic Redster G9 2021?

Narty Atomic Redster G9 Servotec + wiązanie X 14 GW 2021
Redster G9 2021

Nowe Atomic Redster G9 2021 można przyrównać do czerwonego bolidu F1 tyle, że startującego na białych, zaśnieżonych trasach. Czerpią szereg rozwiązań technologicznych z zawodów Pucharu Świata. Naturalnie więc ich potencjał wykorzystają wyłącznie doskonali narciarze z finezyjną wręcz techniką. Jeżeli preferujesz dynamiczne, przepełnione energią pokonywanie trasy powinieneś rozważyć wybór właśnie tych nart.

Najlepsza technologia…

G9 21
Redster G9 2021

To jedne z topowych przedstawicieli serii Redster. Na pokładzie nart trudno nie zauważyć legendarnego rozwiązania Servotec. Jeszcze do niedawna wykorzystywany przede wszystkim w nartach, na których startują zawodnicy biorący udział w zawodach Pucharu Świata. To swoiste rozwiązanie pełni funkcję wspomagania kierownicy, niczym w aucie. Jest to stalowy pręt odznaczający się pewną elastycznością. Elastometr nadaje narcie właściwej zwrotności na zakrętach z jednoczesną stabilnością dającą duży komfort przy jeździe ze znacznymi prędkościami.

Rodem z Pucharu Świata…

Narty Redster G9 21 wyposażono wzdłuż całej długości w Full Sidewall. Nawet przy energicznej jeździe dobry technicznie narciarz będzie w pełni panować nad deskami. Nacisk na narty będzie błyskawicznie przekierowany na jej krawędź. W rezultacie efektywność trzymania krawędzi zostanie podniesiona nawet na zmrożonej powierzchni stoku. Warto wspomnieć także o charakterystycznej konstrukcji tych nart. Ich wyjątkowa geometria to High-Speed Sidecut. Rozwiązanie to polega na nieco mniejszym taliowaniu. W wyniku tego narciarz prowadzący ten czerwony bolid będzie teraz jeszcze płynniej wchodzić w zakręty. Będzie panować w pełni nad nartami. Absolutny brak rockera, czyli czysty camber oznacza, że to narty dla stokowych “wymiataczy”.

Pod i nad drewnianym rdzeniem Power Woodcore nart Atomic Redster G9 2021 umieszczono aż 0,6 mm warstwy Ultra Titanium Powered. W rezultacie wnosi ona do desek idealny flex poprzeczny, idealna absorpcję drgań i stabilność charakterystyczną dla produktów zawodniczych. W wyniku tego otrzymujemy nartę idealnie usztywnioną. Warto zaznaczyć, że ta drogocenna warstewka w poprzednich modelach wynosiła 0,4 mm.

Wiązanie X 14 GW 2021

Wiązanie X 14 GW 2021
X 14 GW 2021

Atomic X 14 GW to najlepszy wybór dla osób, które zawsze liczą na profesjonalne rezultaty. Skala DIN to 6 do 14 zapewnia wzorową transmisję energii, totalną kontrolę i osiąganie wysokich prędkości. Ponadto wyposażone w technologię Full Flex, która gwarantuje przede wszystkim zachowanie naturalnej linii wygięcia narty pod wiązaniem oraz stabilne oddawanie energii w trakcie skręcania. Regulacja przebiega bez użycia narzędzi. Kompatybilne naturalnie z rozwiązaniem Grip Walk.

Narty Atomic Redster G9 2021 – do kupienia już od września na Snowsport.pl!

Narty Atomic Redster G9 Servotec + wiązanie X 14 GW 2021
Redster G9 2021

Ten czerwony race’owe bolid stoków narciarskich dostępny już od września w naszym sklepie na snowsport.pl. Zapraszamy także do przeczytania naszego wcześniejszego wpisu jeżeli interesują Ciebie także inne deski z serii Redster “Narty Atomic Redster G9 2021 – Poczuj Prędkość!” do przeczytania tutaj blog.snowsport.pl.

0