SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

1293
post-template-default,single,single-post,postid-1293,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Atomic Redster X7 vs Atomic Redster XTi

Atomic Redster X7 vs Atomic Redster XTi

Atomic Redster X7 vs Atomic Redster XTi

Atomic Redster X7 vs Atomic Redster XTi

Porównanie nart od firmy Atomic do szybkiej i dynamicznej. Jednak narciarze jeżdżący rekreacyjnie też będą mieli z niej sporo frajdy. Ubiegło sezonowy model Redster XTi stanie w szranki z najnowszą propozycją austriackiego producenta czyli Redster X7. Jakie zaszły zmiany? Czym różnią się oba modele? Rewolucja czy ewolucja? Atomic Redster X7 vs Atomic Redster XTi – który wygrywa? Na te pytania będzie można znaleźć odpowiedź w poniższym tekście.

W budowie rdzenia obu nart zastosowano technologię Power Woodcore, czyli mix twardego drewna jesionu i elastycznej topoli. Powyżej i poniżej rdzenia użyto laminat z tytanu. Dzięki temu uzyskujemy lepszą amortyzację, stabilność i odpowiednią odporność na skręcanie się podłużne.

Promień skrętu obu nart jest kompromisem pomiędzy nartami slalomowymi i gigantowymi. Nie uległ on większej zmianie, ale zmniejszył się z 16,4m na 16,2m.

Zmieniła się długość nart. X7 są o 1 cm krótsze od poprzedniczki i są dostępne w długościach 156, 163, 168 i 175. Zdecydowano się również na zwężenie nart o ok 2 mm.

Talia nart Atomic:

Redster X7      115,5 – 70 – 102,5  (175cm)

Redster XTi     117 – 72 – 104        (176cm)

W przeciwnym kierunku nastąpiła zmiana jeśli chodzi o grubość nart. Redster X7 jest grubszy na całej długości o ok 1 mm.

 

Waga nart uległa obniżeniu bez straty na wytrzymałości i twardości nart. Pojedyncza narta waży o ok 400 gram mniej niż w modelu z zeszłego sezonu. Zakładając narty mamy w sumie prawie kilogram mniej na nogach. Ma to niebagatelne znaczenie na redukcję zmęczenia w czasie całodniowej jazdy.

Atomic Redster X7 vs Atomic Redster XTi

Krawędzie w jednym i drugim modelu zbudowane są tej samej technologii Full Sidewall. Wysokie ścianki boczne rozciągają się na całej długości narty pozwalając na bardzo dobrą kontrolę podczas szybkiej i dynamicznej jazdy. Jednak w związku z tym, że X7 jest grubsza, wyższe ma też ścianki boczne.

Model XTi posiada Race Rocker 5/95/0. W X9 zdecydowano się odejść od rockera i zastosowano tak jak w najwyższych modelach z grupy Race konstrukcję Active Camber.

Atomic Redster X7 vs Atomic Redster XTi

Szata graficzna i powierzchnia nart uległy niewielkim zmianom. Zastosowano specjalną strukturę na wierzchu dodatkowo zabezpieczającą przed przyklejaniem się śniegu  do nart. Grafika nie zmieniła się znacząco. Wykorzystano charakterystyczne kolory dla XTi, ale doszło nieco więcej czerni.

Atomic Redster X7 vs Atomic Redster XTi

 

 

No Comments

Post a Comment