SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

13468
post-template-default,single,single-post,postid-13468,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Jak wybrać narty dla dzieci? Sięgnij po poradnik!

Jak wybrać narty dla dzieci

Jak wybrać narty dla dzieci? Sięgnij po poradnik!

5/5 - (1 ocena)

Jak wybrać narty dla dzieci? Pytanie te niejednokrotnie zadają rodzice, którzy chcą kupić narty dla dzieci. Czy lepiej zatem wybrać te dłuższe, które posłużą im dłużej, czy też krótsze, ale dostosowane do ich aktualnych umiejętności i możliwości. Na krótszych nartach nauka powinna przebiegać łatwiej, ale za to jak możemy się spodziewać, nasze dzieci szybko z nich wyrosną. Jaką podjąć więc decyzję przy tym niełatwym wyborze?

Czym kierować się przy wyborze nart dla juniorów?

W przypadku dzieci najważniejszym kryterium przy wyborze nart dla dzieci jest ich wzrost. Istotne są również umiejętności Twoich dzieci. Nawet i w kategorii junior znajdziemy przecież narty dla zaawansowanych, które swoimi parametrami przypominają bardzo narty race’owe.

Jak wybrać narty dla dzieci?
Jak wybrać narty dla dzieci?

Narty juniorskie dla początkujących będą zwykle szersze. Będą one też charakteryzować się większym poczuciem stabilności w trakcie szusowania. Wybór nart powinny determinować również trasa, po której będziemy przede wszystkim jeździć. Na gorzej przygotowane trasy, z muldami rónież lepiej wybrać narty szersze. Te wąskie, będą lepsze na perfekcyjnie przygotowane trasy.

Narty dla chłopców i dziewczynek?

Płeć przy wyborze nart dla dzieci nie ma najmniejszego znaczenia jeżeli sądzimy, że ma to znaczenie pod względem konstrukcji nart. Narty dla płci różnią się wyłącznie kolorystyką. Często te same narty konstrukcyjnie odróżniają się wyłącznie barwą, czy też grafiką.

Narty dla młodszych dzieci?

Narty dla dzieci w wieku powyżej 7 lat muszą być krótsze od ich wzrostu. Powinny im sięgać najlepiej do brody lub ewentualnie do ramion. Przyjęło się, że dla dzieci powyżej 7 lat nie powinno wybierać się nart dopasowanych do ich wzrostu, gdyż z takich szybko wyrosną. Jednak pamiętajmy, że nie możemy kupować za długich nart, gdyż będą one zdecydowanie utrudniać jazdę. Nie przesadzajmy zatem z kupowaniem zbyt długich nart.

Jak wybrać narty dla dzieci?
Jak wybrać narty dla dzieci?

Poziom umiejętności dzieci

Narty dłuższe będą lepsze dla bardziej zaawansowanych młodych narciarzy. Dłuższe deski pomogą mu w osiąganiu większych prędkości i nie będą jednocześnie przeszkadzać w manewrowaniu. Pamiętajmy również o tym, że narty będziemy zmieniać wraz ze wzrostem dziecka.

Narty nowe nie będą zużyte

Kupując narty dla dzieci mimo wszystko nie warto interesować się używanym sprzętem. Podobnie jest ze sprzętem z wypożyczalni. Tego typu sprzęt będzie zazwyczaj już zużyty. Tak samo jak buty narciarskie dla dzieci. Warto zatem dołożyć te kilkaset złotych i pozwolić Twojemu dziecku na czerpanie pełnej frajdy z jazdy na nartach. Nauka z nowym sprzętem przebiega zresztą również najbardziej właściwie.

Narty dla dzieci znajdziesz na SnowSport.pl!

Jak wybrać narty dla dzieci?
Jak wybrać narty dla dzieci?

Dobre narty dla dzieci znajdziesz w naszym sklepie. Przeczytaj także nasz poprzedni tekst –  Jak Smarować Narty? Serwis I Konserwacja.

No Comments

Post a Comment