SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

13487
post-template-default,single,single-post,postid-13487,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,smooth_scroll,no_animation_on_touch,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Narty biegowe dla początkujących jakie wybrać?

Narty biegowe dla początkujących jakie wybrać

Narty biegowe dla początkujących jakie wybrać?

Narty biegowe dla początkujących powinny przede wszystkim pozwolić na płynne kształtowanie umiejętności. Dzięki takim nartom sprawnie opanujesz styl klasyczny oraz łyżwowy. Na jakie zatem elementy zwrócić uwagę wybierając swoje pierwsze biegówki?

Wybierz swój styl – klasyczny, czy łyżwowy?

Styl klasyczny i styl łyżwowy wymagają odmiennego przygotowania pod względem kondycji jak i umiejętności. Jak wiemy styl łyżwowy pozwala na solidne rozpędzenie się. Jednakże wymaga on od narciarza dobrego przygotowania pod względem kondycji jak już wspomnieliśmy. Do poprawnego kroku niezbędna będzie również właściwa technika. W wyniku tego nie będzie to właściwy wybór dla początkujących narciarzy biegowych.

Zdecydowanie łatwiejszy do nauki jest styl klasyczny. Można porównać go do chodzenia szybkim krokiem. Praktykując go nie odrywamy wówczas właściwie nart od śnieżnego podłoża. Jeżeli posiadasz słabszą wydajność organizmu to Twój wybór powinien być właśnie na te opcję. W rezultacie jest najlepszy jeżeli stawiasz przede wszystkim na narciarstwo biegowe w rozumieniu rekreacyjnym. Ten styl łatwo sobie przyswoić.

Jakie narty biegowe wybrać?

Narty biegowe wybieramy pod kątem naszych umiejętności, stylu jazdy, a także miejsc po jakich chcemy się poruszać na biegówkach, a istotny może być również rodzaj śniegu. Musimy bacznie również zwrócić uwagę na nasz wzrost, a także wagę.

Narty biegowe do stylu łyżwowego

Przeznaczone są przede wszystkim do sportowej jazdy. Charakteryzują się dość wąską budową. Nie posiadają najczęściej taliowania. W rezultacie pozwalają na niesamowicie prędką jazdę. Te narty będą zatem dla sportowców lub tych preferujących dynamiczne bieganie z nartami. Nadają się tylko na przygotowane trasy i wymagają smarowania.

Narty biegowe klasyczne

Narty biegowe dla początkujących jakie wybrać?
Narty biegowe dla początkujących jakie wybrać?

Dzielimy je na kilka kategorii. Pierwszą z nich są narty turystyczne i rekreacyjne. Zaopatrzone w łuskę, czy też fokę. Polecane przede wszystkim dla początkujących. Charakteryzują się stabilnością oraz łatwością prowadzenia. Znajdziemy tutaj modele, które będą nadawać się do jazdy po nieprzygotowanych, leśnych ścieżkach, gdzie nie znajdziemy ubitego śniegu. Nie będziemy mogli na nich jeździć z dużymi prędkościami. Przy lepszej technice, będzie na nich można jeździć stylem łyżwowym.

Wyróżniamy w tej grupie narty z łuską. Chroni ona przed cofaniem się nart. Zapewnia ona również zwiększoną przyczepność do nawierzchni. Narty biegowe z łuską są zazwyczaj szersze. W rezultacie gwarantują lepsze poczucie stabilności i równowagi. Na takich nartach nie będziemy również mogli poruszać się ze z wysokimi prędkościami. Lepszą opcją niekiedy od łuski wydaje się być foka, czyli specjalne moherowe futerko znajdujące się na spodniej części płozy narty.

Wybór narty biegowych, a nasz wzrost i waga?

Narty biegowe musimy dopasować do naszego wzrostu oraz wagi. Uznaje się, że długość narty do stylu klasycznego, musi być dłuższa od narciarza o od 15 do 25 cm. Do stylu łyżwowego dobieramy narty dłuższe od nas od 5do 15 cm. Istotna jest również waga. Im jesteśmy ciężsi, tym dłuższe i bardziej sztywne narty powinniśmy wybrać. Taki wybór wpłynie na komfort naszego biegania.

Narty biegowe dla początkujących znajdziesz na SnowSport.pl!

Narty biegowe dla początkujących jakie wybrać?
Salomon – Narty biegowe dla początkujących jakie wybrać?

Znakomitej jakości narty biegowe znajdziesz w naszym sklepie. Przeczytaj także nasz poprzedni tekst –  Narty Biegowe Do Stylu Klasycznego Jakie Wybrać?

No Comments

Post a Comment