SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

6443
post-template-default,single,single-post,postid-6443,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,smooth_scroll,no_animation_on_touch,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Jak zachować formę poza sezonem?

jak zachowac formę

Jak zachować formę poza sezonem?

Zakończenie sezonu zimowego to dla narciarzy i snowboardzistów bardzo smutny okres. Zamiast jednak popadać w sportową apatię, warto już teraz zacząć przygotowania do kolejnej zimy. I nie, nie chodzi tutaj bynajmniej o przygotowanie samego sprzętu. Równie ważne jest bowiem to, aby utrzymać swoją formę do następnego sezonu. Oczywiście jest to jak najbardziej możliwe, ale z pewnością wymaga nieco wysiłku. Jak zachować formę poza sezonem?

jak zachować formę poza sezonem zimowym?

Jak zachować formę? Po pierwsze – zadbaj o kondycję!

Wielu narciarzy i snowboardzistów wychodzi z mylnego założenia, że wzmożona aktywność fizyczna w sezonie zimowym wystarczy na cały rok. Niestety, nasze ciała nie funkcjonują w taki sposób. Każda dłuższa przerwa od ćwiczeń powoduje spadek pod względem wydolności i wytrzymałości organizmu. Zatem jak zachować formę nawet poza sezonem? Jedynym sposobem jest regularne uprawianie aktywności fizycznej przez cały rok!

Stosunkowo najprościej jest zadbać o kondycję. Tak naprawdę można ją ćwiczyć w trakcie uprawiania wielu różnych dyscyplin sportowych. Piłka nożna, tenis ziemny, bieganie, jazda na rowerze, basen; to wszystko sprzyja zachowaniu odpowiedniej kondycji. Kluczowe znaczenie ma tutaj systematyczność, ponieważ bez niej nawet najbardziej wyczerpujące treningi nie przyniosą oczekiwanych rezultatów.

jak zachować formę po zimie?

Jak zachować formę pod względem motoryki i przygotować się do jazdy na nartach lub snowboardzie?

Dbałość o odpowiednią motorykę i ogólną sprawność fizyczną to już nieco większe wyzwanie. Przede wszystkim pasjonaci sportów zimowych powinni pamiętać o regularnym wykonywaniu ćwiczeń rozciągających. Takie zalecenie wynika z faktu, że mięśnie oraz ścięgna są poddawane dużym obciążeniom podczas jazdy na nartach lub snowboardzie. Dlatego też codzienne rozciąganie pozwoli nie tylko zachować odpowiednią motorykę, ale również poprawi mobilność stawów.

Jeśli chodzi o snowboardzistów, mogą oni dodatkowo surfować lub jeździć na deskorolce. W trakcie uprawiania tych dyscyplin sportowiec musi wykazać się podobną mobilnością, co w przypadku jazdy na desce snowboardowej. Naturalnie nie będzie to stuprocentowe podobieństwo, jednak taka aktywność z pewnością pozwoli zachować formę poza sezonem. Co w przypadku narciarzy? Niestety, tutaj ciężko będzie wskazać dyscyplinę, która w znaczącym stopniu imitowałaby jazdę na nartach. W ostateczności amatorzy mocnych wrażeń mogą spróbować przejażdżki na nartach wodnych. Całkiem nieźle sprawdzi się także jazda na rolkach lub łyżwach, ponieważ taka aktywność angażuje do pracy mięśnie nóg. Ponadto jest ona dobrym sposobem na ćwiczenie koordynacji ruchowej.

Jak widać, każdy narciarz i snowboardzista może zadbać o swoją formę nawet poza sezonem zimowym. Regularne uprawianie sportu z pewnością zaprocentuje w trakcie kolejnej zimy spędzanej na stokach. Pomocna będzie także odpowiednia dieta, która pozwoli utrzymać wagę na stałym poziomie. Przy okazji warto również pamiętać o konserwacji sprzętu sportowego po zakończeniu sezonu. Dzięki temu wasz sprzęt także będzie gotowy na nadejście następnej zimy.

No Comments

Post a Comment