SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

16124
post-template-default,single,single-post,postid-16124,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Jakie narty zjazdowe dla zaawansowanych?

Jakie narty zjazdowe dla zaawansowanych

Jakie narty zjazdowe dla zaawansowanych?

Jakie narty zjazdowe dla zaawansowanych? Jeśli jesteś zaawansowanym narciarzem, to wiesz, że wybór odpowiednich nart jest kluczowy dla Twojego komfortu i bezpieczeństwa podczas zjazdów. Narty zjazdowe dla zaawansowanych to zupełnie inna kategoria sprzętu, niż te dla początkujących lub średnio-zaawansowanych narciarzy. Dlatego w tym wpisie omówimy, na co zwrócić uwagę przy wyborze nart zjazdowych dla zaawansowanych, a także zaproponujemy kilka ciekawych modeli.

Geometria nart

Jakie narty zjazdowe dla zaawansowanych
© Fischer Sports GmbH

Dla zaawansowanych narciarzy, którzy lubią szybko i dynamicznie jeździć, geometria zjazdowe jest kluczowa. Im szersze są narty race w środkowej części, tym lepiej radzą sobie z jazdą po miękkim śniegu. W przypadku nart zjazdowych dla zaawansowanych, szerokość w talii powinna być jednak dość wąska, by pozwolić na szybką jadę.

Promień skrętu

To nic innego jak promień łuku, który narta rysuje podczas skrętu. Dla zaawansowanych narciarzy zalecany jest niski promień skrętu, który pozwala na łatwe i dynamiczne pokonywanie wiraży. Zazwyczaj narty zjazdowe dla zaawansowanych mają promień skrętu poniżej 17 metrów.

Tworzywo – Jakie narty zjazdowe dla zaawansowanych?

Jakie narty zjazdowe dla zaawansowanych
Jakie narty zjazdowe dla zaawansowanych?

W przypadku nart zjazdowych dla zaawansowanych, ważne jest również, z jakiego tworzywa zostały wykonane. Wymagają one znacznie większej wytrzymałości i odporności na uszkodzenia niż narty dla początkujących. Najlepsze modele są wykonane z tworzyw kompozytowych lub laminatów zmieszanych razem z rdzeniem drewnianym. Taka budowa w rezultacie zapewnia wysoką wytrzymałość przy niskiej wadze.

Propozycje modeli

Wśród nart zjazdowych dla zaawansowanych, jednym z ciekawszych modeli jest Fischer RC4 The Curv GT. To narty o szerokości w talii 80 mm, z niskim promieniem skrętu wynoszącym tylko 14 metrów. Dzięki temu łatwo pokonasz każdy zakręt i osiągniesz dużą prędkość. Wykonane są z materiałów gwarantujących wysoką wytrzymałość i stabilność.

Kolejnym modelem wartym uwagi są Head Supershape i.Speed. To narty o szerokości w talii 72 mm, z promieniem skrętu tylko 14,5 metra. W wyniku tego świetnie sprawdzają się na stromych stokach i w trudnych warunkach. Zapewniają dobrą sztywność, a jednocześnie lekkość i elastyczność.

Ostatnim modelem, który warto wziąć pod uwagę, są Atomic Redster S9. To narty o szerokości w talii 68 mm z promieniem skrętu wynoszącym tylko 12,7 metra. To idealny wybór dla narciarzy, którzy cenią sobie szybkość i precyzję. Narty te wykonane są z tworzywa kompozytowego, drewna i aluminium, co zapewnia wytrzymałość i stabilność.

Konkluzja

Wybór odpowiednich nart zjazdowych dla zaawansowanych narciarzy nie jest łatwy, ale warto poświęcić czas na dokładne przeanalizowanie swoich potrzeb i oczekiwań. Zwróć uwagę na geometrię nart, promieńn skrętu oraz materiał, z którego są wykonane. Jeśli szukasz modeli wartych uwagi, to Fischer RC4 The Curv GT, Head Supershape i.Speed oraz Atomic Redster S9 to narty, które warto wziąć pod uwagę. Z pewnością pozwolą Ci cieszyć się szybką jazdą na odpowiednim poziomie zaawansowania i zwiększą Twoje bezpieczeństwo na stoku.

Narty dla zaawansowanych znajdziesz na SnowSport.pl!

Jakie narty zjazdowe dla zaawansowanych
Jakie narty zjazdowe dla zaawansowanych?

Narty znajdziesz na SnowSport.pl. Przeczytaj także nasz poprzedni tekst – Narty Dla Początkujących Kobiet – Jak Wybrać?

No Comments

Post a Comment