SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

2208
post-template-default,single,single-post,postid-2208,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,smooth_scroll,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Narty Atomic- Zwycięstwo w Alpine World Cup

narty atomic

Narty Atomic- Zwycięstwo w Alpine World Cup

W ostatni weekend zakończył się FIS Alpejski Puchar Świata 2016/17. Nie ukrywając niczego, narty Atomic i ich sportowcy spisali się bezbłędnie.

FIS Alpine World Cup

The International Ski Federation (FIS; Międzynarodowa Federacja Narciarstwa) pierwszy sezon Alpejskiego Mistrzostwa Świata zorganizowała 50 lat temu, dokładnie w styczniu 1967 roku. 22 grudnia 2016 rozpoczął się już 50 sezon tych niesamowitych mistrzostw świata.

Jak można zgadywać, mistrzostwa są jednymi z największych znanych mistrzostwach tego rodzaju. Bardzo szanowane w gronie profesjonalistów i zagorzałych fanów.

 narty atomicNarty Atomic i ich udział w sezonie

Można zakładać, że po tych niesamowitych zmaganiach, które zakończyły się dosłownie w ostatni weekend, Atomic musi być okropnie zadowolony ze swoich sportowców. To chyba nie sekret, że marki liczą na swoich sportowców na każdym kroku, ale wygranej z takim przytupem mało kto się spodziewał. Można śmiało powiedzieć, że zazdroszczenie Atomic w tej sytuacji nie jest niczym dziwnym.

Zdecydowanie był to niesamowity rok dla drużyny. To do nich należy zwycięstwo w klasyfikacji Mistrzostw Świata i w klasyfikacji generalnej Alpejskiego Pucharu Świata. Gdyby tego wszystkiego mało, Marcel Hischer oraz Mikaela Shiffrin zdobyli Kryształową Kulę za klasyfikację generalną Pucharu Świata. Peter Fil otrzymał ją za “Zjazd”, a Tina Weirather za Super-G.

Osiągnięcia ogólne Teamu Atomic 2016/17:

24 zwycięstwa

66 miejsc na podium

oraz 7 z 12 Kryształowych Kul

narty atomic

Gwiazdy drużyny

narty atomicNie ubliżając żadnemu z członków Teamu, można wyróżnić osoby, które w tym sezonie wyróżniły się najbardziej. Jedną z takich osób w pewności jest pochodzący z Austrii, Marcel Hischer. Dla niego ten sezon był niepodważalnie niesamowity. Mianowicie, zdobył on wcześniej wspomnianą Kryształową Kulę, trzeci raz w tym sezonie wygrał GS, co pozwoliło mu na zdobycie swojego czwartego już pod rząd tytułu Mistrza Świata GS. Do tego zdobył swój szósty już ogólny tytuł Mistrza Świata. Co ciekawe, jest jedynym męskim sportowcem tej kategorii, który to osiągnął.

narty atomicNastępnie możemy spojrzeć na Mikaele Shiffrin, Amerykańska zdobywczyni złotego medalu olimpijskiego w 2014. W tym również udało się jej zdobyć Kryształową Kulę. Ponadto otrzymała swój trzeci złoty medal w slalomie, co uczyniło ją pierwszą kobietą, która tego osiągnęła. Do tego wygrała “super combined race“, który łączy w sobie zjazd downhilowy i dwa biegi slalomowe. Było to jej dziewiąte zwycięstwo, a to wszystko jedynie w wieku 22 lat.

Najlepsze produkty Atomic można znaleźć w naszym internetowym sklepie snowsport.pl, a poradnik jak dobrać najlepsze narty można dowiedzieć się z tego artykułu:

Jak dobrać Narty Atomic?

No Comments

Post a Comment