SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

4074
post-template-default,single,single-post,postid-4074,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Narty Head V-Shape 2019 – Technologia i Właściwości

Narty Head V-Shape

Narty Head V-Shape 2019 – Technologia i Właściwości

Narty HEAD V-Shape oferują na sezon 18/19 najlżejszą linię nart z grupy Allmountain. Zupełnie nowa seria nart V-Shape. Lekkość to mega trend! Graphene, drewno Karuba oraz nowe konstrukcje zapewniają radość, lekkość i jednocześnie bardzo dobre osiągi i unikalne właściwości tych nart. Jazda na nartach w każdym terenie, w każdych warunkach. Kiedykolwiek. Gdziekolwiek.

Narty Head V Shape i unikalny TAPER RATIO

Linia nart Head V-Shape tu zupełnia nowa kolekcja nart, debiutująca w sezonie narciarskim 2018/2019. Co takiego charakteryzuje tę linię? Jakie właściwości techniczne charakteryzują poszczególne narty?

Nowa koncepcja. Unikalny parametr – TAPER RATIO (współczynnik zwężania się). Wcześniej: mniejsze taper ratio. Teraz: większe i indywidualne taper ratio w każdej narcie.

Narty Head V-Shape Taper Ratio

Narty Head V-Shape Taper Ratio

Taper Ratio – O co w tym chodzi?

Jest to rozwiązanie dla zwiększenia komfortu jazdy, zwłaszcza pośród narciarzy, których technika nie jest jeszcze tak bardzo precyzyjna jak u zawodowców. Chodzi o to aby odczuwać absolutną przyjemność z jazdy na nartach. Większy TAPER pozwala na na jazdę z nieco mniejszą techniką, ale również z mniejszą siłą, ponieważ narta Head V-Shape pomaga inicjować skręt i wspiera narciarza w każdym skręcie.

Wcześniej: Mniejsze TAPER RATIO

Head 2019 V-Shape Taper Ratio

Taper Ratio – wcześniej

Teraz: Większe i indywidualne Taper Ratio

Narty Head 2019 V-Shape Taper Ratio

Taper Ratio – teraz

Austriacki producent w swojej nowej linii Narty Head V-Shape zastosował unikalne Taper Ratio dla różnych grup docelowych w zależności od indywidualnych preferencji i techniki narciarzy. Szerokości poszczególnych nart różnią się od siebie, pomagając narciarzom z jak najlepszą trafnością podczas wyboru nart dla siebie.

Unikalny Taper Ratio Narty Head V-Shape

Narty Head V-Shape – Unikalny Taper Ratio Narty

Narty Head V-Shape i Taper Ratio w praktyce

Każda z nart nowej linii Head V-Shape posiada unikalne zalety. Odnajdziemy pośród tej linii łatwość jazdy w modelach opatrzonych niższą cyfrą, oraz stopniowe właściwości i cechy nart dla bardziej zaawansowanych narciarzy wraz ze wzrostem oznaczenia numerycznego.

Unikalne zalety Taper Ratio

Narty Head V-Shape – Unikalne zalety Taper Ratio

Narty Head V-Shape – Indywidualny Rocker

Narty Head V-Shape posiadają indywidualny Rocker w zależności od modelu. Większy Rocker odnajdziemy w szerszych nartach. Wszystko po to, aby wybrać nartę, na której będziemy się czuć najlepiej.

Narty Head V-Shape - Indywidualny Rocker

Narty Head V-Shape – Indywidualny Rocker

Narty Head V-Shape – Różne wysokości i promienie dziobów

Linia V-Shape wyróżnia się posiadaniem różnej wysokości i zróżnicowanymi promieniami dziobów. Niższy promień dedykowany na przygotowane trasy, wyższy idealnie sprawdzi się na gorzej przygotowanych stokach jak i poza trasą.

Wysokości i promienie dziobów - Narty Head V-Shape

Wysokości i promienie dziobów – Narty Head V-Shape

Narty Head V-Shape – Indywidualny flex

Poszczególne Narty Head V-Shape posiadają Indywidualny flex, po to aby można było łatwiej spersonalizować narty do swoich potrzeb. Flex bardziej miękki zalecany jest dla osób z mniejszą techniką ku łatwiejszej jeździe. Twardszy Flex wybiorą osoby z lepszą techniką, bardziej doświadczone preferujące bardziej dynamiczną, szybszą i agresywniejszą jazdę ze stoku.

Narty Head V-Shape - indywidualny flex

V-Shape – indywidualny flex

Narty Head V-Shape – Konstrukcja Nart

Tabela właściwości Narty Head V-Shape

Konstrukcja Nart V-Shape 2018/2019

Konstrukcja Nart Head V-Shape 2018/2019

Kolekcja Nart Head V-Shape cechuje się niezwykle lekkim rdzeniem drewnianym Karuba i wzmocnionym Graphenem na całej długości narty. Daje to zwiększenie mocy narty powodując, że staje się ona niezwykle lekka. Unikalna dystrybucja wagi zaowocowała tym, że dziób i piętka narty są grubsze, natomiast część środkowa cieńsza. Producent zaopatrzył narty w technologię ERA 3.0: Rocker, progresywny promień oraz włókna Intelligence w przedniej części narty. V-Shape LYT gwarantuje łatwą kontrolę narty, ułatwione sterowanie, a także inicjację skrętu. Osiągnięto idealne trzymanie na śniegu, zwiększoną stabilność i wysoką neutralizację wibracji.

Head_V-Shape_technologia_2018

Head_V-Shape_technologia_2018/19

  • GRAPHENE – Użycie Graphenu w konstrukcji nart niesie dwie główne właściwości: niweluje wagę oraz zwiększa osiągi.
  • KARUBA – Użycie rdzenia drewnianego Karuba gwarantuje najlepszy balans między gęstością, wytrzymałością, a wagą.
  • ERA 3.0 – to kombinacja technologii, kształtu i geometrii zapewniająca łatwe prowadzenie, zwiększą kontrolę i trzymanie krawędzi narty.
  • TAPER RATIO – jest to różnica w szerokości dzioba i piętki narty. Większa różnica pozwala na jazdę z mniejszą techniką i umiejętnościami oraz z mniejszym wysiłkiem, gdyż narty pomagają inicjować skręt i dają komfort narciarzowi w każdej sytuacji na stoku. Mniejsza różnica (taper ratio) umożliwia bardziej dynamiczną i agresywną jazdę, dokładną inicjację skrętu oraz zapewnia wyjątkowo dużą stabilność.

Narty Head V-Shape – czyli Seria V

Seria Head V-Shape 2018/2019 oferuje niespotykane dotąd na rynku właściwości. Początkujący wybiorą modele V2 i V4, które ułatwiają praktycznie bez wysiłkowe skręty oraz dużą kontrolę. Natomiast modele V6, V8 i V10 to duża moc, dokładna inicjacja skrętów i nieoceniona stabilność.

Head V-SHAPE V2

Z Head V-Shape V2 powrót po latach do narciarstwa, jak i stawianie pierwszych kroków na nartach będą niezwykle łatwe. Wracasz na stok? Zacznij łatwo: lekka i prosta w prowadzeniu narta na pewno ułatwi początki zabawy z białym szaleństwem.

ART. NR 315288

Właściwości: • Konstrukcja LYT Tech • ERA 3.0 • Konstrukcja Power Fiber Jacket • Rdzeń kompozytowy • Ślizg UHM C • Allride Rocker

DŁUGOŚCI 149 / 156 / 163 / 170
WYMIARY 128 / 70 / 108 dla długości 170
PROMIEŃ 12,4 dla długości 170
PŁYTA LYT Powerrail
WIĄZANIA 100746 PR 11 GW BRAKE 85 [G]

Head V-SHAPE V2

Head V-SHAPE V2

Head V-SHAPE V4

Przyjemne i łatwe w kontroli narty do całodziennej jazdy. Wspierają narciarza w podnoszeniu poziomu jazdy i czerpaniu z niej przyjemność. Z nartami Head V4 możesz cały dzień spędzić na stoku, a dalej będzie ci mało.

ART. NR 315268

Właściwości: • Konstrukcja LYT Tech • ERA 3.0 • Graphene • Konstrukcja Power Sidewell Jacket • Lekki rdzeń kompozytowy • Ślizg UHM C • Allride Rocker

DŁUGOŚCI 149 / 156 / 163 / 170 / 177
WYMIARY 132 / 73 / 113 dla długości 170
PROMIEŃ 12,5 dla długości 170
PŁYTA LYT Powerrail
WIĄZANIA 100746 PR 11 GW BRAKE 85 [G]

Head V-SHAPE V4

Head V-SHAPE V4

Head V-SHAPE V6

Narty stworzone do absolutnej zabawy. Wesołe, swawolne, na każdy teren. Narty allmountain. Teraz możesz oddać się przyjemnej jeździe i niezwykłej zabawie. Z V-Shape V6 możesz puścić wodze fantazji i robić co tylko zechcesz.

ART. NR 315248

Właściwości: • Konstrukcja LYT Tech • ERA 3.0 • Graphene • Konstrukcja Power Sidewell Jacket • Rdzeń kompozytowo-drewniany • Ślizg UHM C • Allride Rocker

DŁUGOŚCI 149 / 156 / 163 / 170 / 177
WYMIARY 132 / 78 / 113 dla długości 170
PROMIEŃ 13,5 dla długości 170
PŁYTA LYT Powerrail
WIĄZANIA 100747 PR 11 GW BRAKE 90 [G]

Head V-SHAPE V6

Head V-SHAPE V6

Head V-SHAPE V8

Doładowane narty allmountain. Najbardziej uniwersalne narty w świecie narciarskim. Sprawdzą się doskonale poza trasą, na stoku, powoli, szybko … jedź jak tylko zechcesz? Rdzeń drewniany z warstwą titanalu gwarantuje zwinność i dużą dynamikę. Te narty pomogą stać się Tobie lepszym narciarzem. V-SHAPE V8 sprawia, że dobrzy narciarze stają się jeszcze lepsi.

ART. NR 315228

Właściwości: • Konstrukcja LYT Tech • ERA 3.0 • Graphene • Konstrukcja Carbon Sandwich Cap • Rdzeń drewniany KARUBA • Ślizg UHM C • Allride Rocker

DŁUGOŚCI 149 / 156 / 163 / 170 / 177
WYMIARY 130 / 75 / 112 dla długości 170
PROMIEŃ 13,2 dla długości 170
PŁYTA LYT Powerrail
WIĄZANIA 100748 PR 11 GW BRAKE 85 [G]

Head V-SHAPE V8

Head V-SHAPE V8

Head V-SHAPE 10

Jazda wszędzie! Bez ograniczeń? Jeżeli ograniczenia istnieją to chyba tylko w Twojej głowie. Te narty pojadą z Tobą gdzie tylko zechcesz. To przyjaciel którego szukałeś. V-Shape V10 to narta dla zaawansowanych narciarzy z dobrątechniką.

ART. NR 315208

Właściwości: • Konstrukcja LYT Tech • ERA3.0 • Graphene • Konstrukcja Carbon Sandwich Cap • Rdzeń drewniany KARUBA • Ślizg UHM C • Allride Rocker

DŁUGOŚCI 163 / 170 / 177 / 184
WYMIARY 139 / 85 / 121 dla długości 170
PROMIEŃ 13,6 dla długości 170
PŁYTA LYT Powerrail
WIĄZANIA 100749 PR 11 GW BRAKE 90 [G]

Head V-SHAPE V10

Head V-SHAPE V10

Zobacz nasz wcześniejszy wpis o nartach V-Shape: Head V-Shape Najnowsza Kolekcja 2018/2019

Autor: Tomasz Kulczyk e-mail: fittomkul@gmail.com

No Comments

Post a Comment