SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

2031
post-template-default,single,single-post,postid-2031,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Salomon – Sztuka projektowania sprzętu zimowego

Salomon – Sztuka projektowania sprzętu zimowego

Jaką drogę przechodzą narty, buty lub snowboard, które zabierasz ze sobą w góry? I to zanim zaczną wyglądać i staną się tym, co trafia na sklepowe półki i w twoje ręce? To precyzyjna mieszanka wydajności i kunsztu. David Farcot, dyrektor kreatywny sekcji sportów zimowych firmy Salomon, usiadł do rozmowy i podzielił się historiami o estetycznym rozwoju wielu nowych produktów przed nadchodzącej zimy.

Sztuka tworzenia produktów Salomon

Tim Sweeney: David jest odpowiedzialny za projekty wszystkich produktów zimowych Salomon i zamierza pomóc nam zrozumieć jak to działa, jak produkty przychodzą tutaj do życia.

David Farcot: To, co tu robimy, to staranie się zadowolić konsumentów w najlepszy sposób. Sprawiając, by wyglądali i czuli się niezwykle. A więc to co robimy, jak to robimy – zajmuje dużo czasu i dużo wspólnej pracy inżynierów, projektantów i sprzedawców.

TS: Więc twoja drużyna działa na rzecz kilku sezonów i teraz masz ludzi wszelkiego rodzaju…

DF: Tak, mamy wielu projektantów, oczywiście zawsze za mało, ale wiele osób działa na rzecz produktów. Od tych kluczowych dla marki Salomon, do kasków, gogli, butów snowboardowych, snowboardowych wiązań, nart biegowych etc.

TS: Chciałbym trochę zrozumieć jak twoja drużyna nieustanne innowacje w nowych produktach. Może pokażesz nam przykłady, jeśli masz kilka rzeczy z nowego sezonu Salomon jesień-zima?

DF: Jako przykład: oczywiście można powiedzieć, że na pierwszym miejscu jest wydajność, ale w rzeczywistości trzeba myśleć o produkcie i osobie razem. A więc tym właśnie zajmują się projektanci – dbają czy o relacji człowieka i produktu, która przypomina sytuację zakochiwania się.

Nowości Salomon na kolejne lata

TS: Chciałbym mieć bliską relację z tą deską.

buty snowboardowe

DF: Więc to jest to co musi się stać. Nie ma możliwości, by wypróbować wydajność deski przed wszystkim innym. Więc my musimy sprawić, by ten produkt wyrażał to do czego i jak będzie służyć. W czym jest najlepszy, to że będzie sprawdzał się znakomicie i dlaczego miałbyś chcieć się z nim zaprzyjaźnić lub w nim zakochać. A więc tym właśnie zajmują się projektanci. Upewniają się, że zapadniesz w miłość od pierwszego wejrzenia, po której nastąpi realizacja obietnic, które złożyliśmy, pokazując wam, mówiąc o technologii. Pokazując kształt, kolor – tak, że gdy w rzeczywistości zobaczysz produkt, jesteś jeszcze bardziej zaskoczony, że podoba ci się nawet bardziej, niż sobie wyobrażałeś.

Nasz produkt – te nowe buty do snowboardu o nazwie Salomon HiFi są pełne innowacji w tym, jak zostały zbudowane. Praktycznie całkowicie przeprojektowaliśmy to jak robimy buty snowboardowe, zastępując ścieg i klej – miękkie części, przez wstrzykiwanie ich. A więc technologia przejęta z butów narciarskich. Chodzi o to, że kiedy zakładasz ten but, jest idealny od pierwszego dnia i jego elastyczność nigdy nie zmieni się w twoim życiu. Jest to prawdziwym problemem, z którym spotykają się wszyscy. Kiedy kupujesz buty snowboardowe, zazwyczaj są piekielnie sztywne w ciągu pierwszych kilku dni, a po roku stają się miękkie i rozlazłe. Te buty będą się sprawdzać równie dobrze pierwszego i pięćsetnego dnia.

Salomon Sick Stick

A deska snowboardowa, to maleństwo – Salomon Sick Stick, to moja ulubiona deska i nie jestem jedynym. Razem z Jeff’em Mcfetridge’m, który jest najwyższej klasy artystą z Los Angeles, przez ostatnich osiem lat pracowaliśmy nad tą deską, starając się opowiedzieć spójną historię na przestrzeni wielu lat. Jednocześnie zachowaliśmy jej świeżość i wyjątkowość.

TS: Czy możesz pokazać nam coś przedpremierowego, co nadchodzi? Nie możesz powiedzieć dokładnie się dzieje, ale jakie są główne punkty?

DF: Mamy niesamowite rzeczy nadchodzące w ciągu najbliższych dwóch lat, więc już i tak jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, co pokazałem na sezon ‘17. Mamy pełno nowych produktów w rękawie.

No Comments

Post a Comment