SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

1719
post-template-default,single,single-post,postid-1719,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,smooth_scroll,no_animation_on_touch,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Narty Volkl 2018 – Technologia prosto z gór. Część 1

volkl 2018

Narty Volkl 2018 – Technologia prosto z gór. Część 1

W sercu każdej wielkiej firmy tkwi pasja, która wyróżnia ją spośród innych i czyni jej produkty wyjątkowymi. W sercu firmy Völkl tkwi pasja do narciarstwa oraz do konstruowania. Co wynika z tego połączenia? Od lat tworzy ona najwyższej klasy sprzęt narciarski w oparciu o najnowsze i najbardziej innowacyjne rozwiązania. Mamy nadzieję, że ta praca pozwoli tej historii trwać, nieustannie inspirować innych i dawać radość z jazdy na nartach, między innymi za pośrednictwem nowej kolekcji Volkl 2018.

Volkl zaczynał jako grupa zapalonych inżynierów – pasjonatów, których napędzały tradycyjne niemieckie wartości: precyzja, wrażliwość na najdrobniejsze szczegóły, wytrwałość, determinacja i ambicja. Wartości, które są przekazywane w tej firmie z pokolenia na pokolenie od 1923 roku. „Wyprodukowano w Niemczech” to symbol, za którym kryje się nie tylko obietnica dopracowanego produktu, ale również spoczywająca na nas odpowiedzialność. Dlatego każdego dnia jej specjaliści pracują z myślą o tym, aby sprostać oczekiwaniom związanym z tym oznaczeniem. Ich główna fabryka w Straubing należy do najbardziej zaawansowanych technologicznie zakładów produkcyjnych na świecie. Klasyczne rzemiosło łączy się tam z najwyższej jakości materiałami oraz innowacyjnymi rozwiązaniami, dzięki którym powstają jedyne w swoim rodzaju narty Völkl. Sprzęt wykonany z niesamowitą precyzją i wyprzedzający panujące na rynku trendy.

Mamy przyjemność przedstawić Wam kolekcję VÖLKL 2017/2018: udoskonaloną, wzbogaconą o nowe fascynujące produkty i wyposażoną w jeszcze bardziej innowacyjne rozwiązania.

Technologia Volkl 2018:

ROCKER

Volkl 2018

 • Łatwiejsza inicjacja skrętu
 • Pozwala na zmianę długości stylu krawędzi nart ze śniegiem, w zależności od kąta ich zakrawędziowania oraz prędkości
 • Wydłużenie aktywnej krawędzi przy zwiększeniu zakrawędziowania nart

.

.

EFFICIENT SKIING

Lżejsze wersje flagowych nart marki Volkl 2018: Racetiger SC UVO, Code UVO i RTM 81. Narty Efficiency zachowują sportowy charakter i potencjał swoich prototypów, niemniej jednak są lżejsze i wymagają mniejszego wysiłku ze strony narciarza. Więcej przyjemności za mniej wysiłku!

Konstrukcja:

 • waga zredukowana o 12%
 • zoptymalizowana sztywność rdzenia
 • zredukowana waga wiązań

Korzyści:

 • większa kontrola nad nartami
 • łatwiejsze sterowanie nartami
 • bardziej przyjazne narty

Efekt:

 • mniejsze zmęczenie narciarza
 • zachowanie sportowego potencjału nart

3D.RIDGE

volkl 2018

Niezwykle efektywna konstrukcja nart Volkl. 3D.Ridge to charakterystyczny karbonowy grzbiet, biegnący przez całą długość deski. Pod nim kryje się drewniany rdzeń, który zapewnia większą sztywność, oraz lepszą stabilizację. Jest najgrubszy w miejscu wiązania, gdzie narta przenosi największe siły. Idąc w stronę przodów, tyłów i krawędzi, grubość rdzenia jest redukowana, a jego rolę zapewnienia sztywności i stabilności przejmuje karbonowa powłoka i tłumik drgań UVO. Taki kształt rdzenia, w połączeniu z nową geometrią, znacznie zmniejsza bezwładność narty w skrajnych miejscach oraz pozwala na harmonijny rozkład jej sztywności, zwiększając dzięki temu uczucie podłoża. Zwiększona sztywność poprzeczna, dzięki natychmiastowej reakcji na impulsy narciarza, ułatwia manewrowanie nartą. Uzyskana niska waga narty, przy zachowanych parametrach jezdnych, w niesamowity sposób potęguje możliwość sprzętu. Dynamikę nart z 3D.Ridge można śmiało porównać do bardzo lekkich bolidów Formuły 1, w których zamontowane są silniki o dużych mocach.

 • Większa sztywność i stabilność narty
 • Większa kontrola nad nartami
 • Mniejszy ciężar sprzętu
 • Dynamika na najwyższym poziomie

ICE.OFF TOPSHEET

Ice.Off Topsheet to kolejny krok w kierunku zmniejszenia wagi nart ski touringowych. Dzięki jasnej górnej powierzchni o specjalnej strukturze, śnieg i lód nie przywierają do nart. W efekcie – podczas podejść – będziemy dźwigać średnio o 30% mniej ciężaru. Zaoszczędzoną w ten sposób energię możemy przeznaczyć na sporą dawkę śnieżnego szaleństwa.

 • śnieg i lód nie przywierają do narty
 • redukcja ciężaru narty podczas podejścia nawet o 30%

Zapraszamy do 2 części artykułu:

Narty Volkl 2018 – Technologia prosto z gór. Część 2

No Comments

Post a Comment