SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

16243
post-template-default,single,single-post,postid-16243,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Jak przeserwisować narty?

Jak przeserwisować narty

Jak przeserwisować narty?

Jak przeserwisować narty? Troszczenie się o sprzęt narciarski jest kluczowym, aby zapewnić mu długotrwałe użytkowanie i lepszą wydajność podczas jazdy. Sprawdź, jak dbać o swoje narty i pozostały sprzęt narciarski, aby utrzymać go w doskonałej kondycji przez wiele sezonów.

Trzy niezbędne etapy prac serwisowych nad nartami

Smar TOKO Express 2.0
Smar TOKO Express 2.0 – Jak przeserwisować narty?

Jazda na nartach to olbrzymia przyjemność ze zjeżdżania po stoku. Po skończonym sezonie zimowym należy zatroszczyć się o odpowiednią konserwację nart i pozostałego sprzętu, aby przetrwały w doskonałej kondycji do kolejnych dni kiedy to górskie zbocza znów zostaną pokryte warstwą białego puchu. Jak zadbać zatem w tym czasie o nasze narty? Możesz to zrobić, przestrzegając trzech prostych kroków, które omówimy. Pierwszy krok to dokładne czyszczenie. Drugi krok to ostrzenie krawędzi. Trzeci krok to dokładne smarowanie.

Szczegółowe oczyszczenie nart

Szczotka Vola Racing Nylon / Miedź
Szczotka Vola Racing Nylon / Miedź – Jak przeserwisować narty?

Niezwykle istotnym elementem w konserwacji nart jest dokładne wyczyszczenie ich po zakończonym sezonie. Musimy wiedzieć, że powierzchnia ślizgowa nart jest narażona na różne zanieczyszczenia, a także uszkodzenia mechaniczne takie jak kamienie.

Przed nałożeniem nowej warstwy smaru, istotne jest gruntowne oczyszczenie nart ze wszelkich zabrudzeń. W przeciwnym razie, zanieczyszczenia zostaną wgniecione w powierzchnię ślizgu podczas procesu konserwacji. Istotne jest także usunięcie pozostałości poprzedniego smaru przed nałożeniem nowej warstwy. Do tego celu zaleca się zastosowanie specjalnego zmywacza do smaru. Zdecydowanie ułatwi on usunięcie zabrudzeń z powierzchni nart lepiej, niż zwykły detergenty odtłuszczający.

Spraw, aby krawędź była ostra

Po dokładnym wyczyszczeniu nart z zanieczyszczeń, możesz przystąpić do kolejnego etapu konserwacji, czyli ostrzenia krawędzi nart. Dobrze naostrzone krawędzie są niezwykle ważne dla płynności jazdy. Przekłada się to też bezpośrednio na nasze bezpieczeństwo. Proces ten zdecydowanie możesz wykonać samodzielnie przy użyciu pilnika do ostrzenia. Podczas ostrzenia wykonuj regularne i jednostajne ruchy. Przesuwaj pilnik od dziobu do pięty narty zjazdowe.

Kto smaruje ten jedzie

Smarowanie to najistotniejszy krok w konserwacji nart. Gwarantuje protekcję i poprawia jakość samego szusowania po białym stoku.

Celem przystąpienia do tego zadania i wykonania go zgodnie ze sztuką, będziesz nam niezbędne żelazko do smaru, kostki smaru, kawałek plastikowej cykliny oraz szczotki nylonowe, bądź brązowe. Do stabilizacji nart w czasie tej czynności przyda się stół serwisowy z imadłami, bądź jakiś roboczy blat, np. w garażu.

Jak nanosić smar na narty? – Jak przeserwisować narty?

Jeżeli chcemy właściwie rozprowadzić smar po nartach, należy najpierw rozgrzać żelazko do smaru, a kolejno stopić substancję smarną. Krople smaru powinny być równomiernie rozprowadzone na całej powierzchni ślizgu. To właśnie ta część nart wymaga największej uwagi podczas ich serwisowania. Kolejno, delikatnie rozprowadzamy roztopiony smar za pomocą wspomnianego wcześniej żelazka.

Należy unikać pozostawiania żelazka w jednym miejscu przez dłuższy czas, aby nie uszkodzić ślizgu. Zwróćmy na to szczególnie uwagę. Po smarowaniu narty powinny być pozostawione na bez prowadzenia dalszych czynności najlepiej przez co najmniej 30 minut. Teraz możemy usunąć nadmiar smaru przy pomocą plastikowej cykliny. Zakończmy proces czyszczenia szczotkowaniem szczotką z włosiem z nylonu i brązu. Musimy jeszcze pozbyć się wilgoci z nart. Nie ma konieczności korzystania z suszarek, ani innych podobnych urządzeń. Wystarczy wystawić narty w przewiewnym miejscu. Teraz narty możesz spakować do pokrowca i mogą w takim stanie oczekiwać na kolejny sezon.

Ważne. W celu uniknięcia uciążliwych, toksycznych oparów podczas tych czynności, zaleca się wykonywanie ich w odpowiednio przewiewnym miejscu. Jeśli konserwujemy nasze narty w garażu, pamiętajmy o otwarciu drzwi i zapewnieniu wentylacji temu pomieszczeniu.

Akcesoria, smary i narzędzia kupisz na SnowSport.pl

Smary i narzędzia, a także inne akcesoria do serwisowania nart znajdziesz na SnowSport.pl. Przeczytaj także nasz poprzedni tekst – Kask Narciarski Z Przyłbicą Dla Kogo?

Jak przeserwisować narty?
Narty Atomic
No Comments

Post a Comment