SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

13547
post-template-default,single,single-post,postid-13547,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,smooth_scroll,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Sprzęt na narty biegowe co kupić?

Sprzęt na narty biegowe co kupić

Sprzęt na narty biegowe co kupić?

5/5 - (1 ocena)

Sprzęt na narty biegowe – co kupić? Narty biegowe w naszym kraju zaczynają coraz wyraźniej konkurować z narciarstwem biegowym. Nie ma co się dziwić, wszak mamy coraz więcej perfekcyjnie przygotowanych ścieżek, na których można w pełni cieszyć się z uprawiania tej fantastycznej dyscypliny. Jaki sprzęt będzie nam potrzebny zatem do rozpoczęcia i efektywnego narciarstwa biegowego?

Narty biegowe

Narty biegowe Atomic Savor 52 Grip
Narty biegowe Atomic Savor 52 Grip – Sprzęt na narty biegowe co kupić?

Ten element jest tutaj bazowy. Powinniśmy przemyślanie dobrać biegówki do naszych potrzeb. Zwróćmy zatem uwagę przede wszystkim na stopień naszego zaawansowania oraz styl jakim chcemy się poruszać. Istotny jest także teren, a więc czy będą to przygotowane ścieżki, czy naturalne, np. leśne. Istotnym parametrem jest również waga narciarza.

Początkujący powinny wybrać narty biegowe klasyczne. Rozwiniemy na nich umiarkowaną prędkość, ale będą nadawać się idealnie do jazdy rekreacyjnej. Tego typu biegówki są raczej miękkie i do tego mają ślizg gładki. Ci zaawansowani raczej powinni wybierać pomiędzy nartami biegowymi sportowymi, bądź wyczynowymi. Tego typu sprzet jest wąski, sztywny I można na nich jeździć już z naprawdę wysokimi prędkościami. Dobre narty biegowe zarówno do stylu klasycznego jak I łyżwowego kupimy już w przedziale 600-1200 zł.

Kijki do narty biegowych

Kijki biegowe Fischer XC Performance 2022
Kijki biegowe Fischer XC Performance 2022 – Sprzęt na narty biegowe co kupić?

Odgrywają w tej dyscyplinie ogromne znaczenie. Zadaniem ich jest odpychanie, a także napędzanie. Warto wybrać kije lekkie z wygodną, miękką rączką. Do narciarstwa biegowego w stylu klasycznym wybierzmy kije o 30 cm niższe, niż nasz wzrost. Do jazdy łyżwą kupujemy kijki do nart biegowych o 20 cm niższe od nas.

Buty do nart biegowych

Buty biegowe Salomon Pro Combi Pilot 2022
Buty biegowe Salomon Pro Combi Pilot 2022 – Sprzęt na narty biegowe co kupić?

Ten sprzęt jest równie istotny jak same narty. W przeciwieństwie do butów narciarskich konwencjonalnych, czyli zjazdowych te przeznaczone do narciarstwa biegowego są elastyczne I pozwalają na zginanie nogi. Stopa w nich nie zmarznie za sprawą ocieplenia. Charakteryzują się również grubą podeszwą. Poprzez swoje dokładne przyleganie do całej stopy, zachowują się stabilnie w najbardziej newralgicznym punkcie jaką jest kostka.

Naturalnie poszczególne egzemplarze różnią się od siebie wzajemnie swoimi cechami. W wyniku tego powinniśmy buty do nart biegowych zawsze dobierać do poziomu naszych umiejętności, ulubionego stylu jazdy. czy podłoża, po którym najczęściej będziemy się poruszać. Złotą zasadą w butach narciarskich do back country, czy tak samo tych do stylu klasycznego i techniki łyżwowej jest to, aby wybrać wkładkę butów, dłuższą od naszej stopy o pół centymetra.

Narty biegowe, buty, kijki i inne akcesoria znajdziesz na SnowSport.pl!

Sprzęt na narty biegowe co kupić
Sprzęt na narty biegowe co kupić?

Znajdziesz u nas sprzęt na narty biegowe jak  narty biegowe i wszystkie inne niezbędne akcesoria. Przeczytaj także nasz poprzedni tekst –  Narty Biegowe Do Stylu Łyżwowego Jak Wybrać?

No Comments

Post a Comment