SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

13569
post-template-default,single,single-post,postid-13569,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,smooth_scroll,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Narty dla średnio zaawansowanych jakie wybrać?

Narty dla średnio zaawansowanych jakie wybrać

Narty dla średnio zaawansowanych jakie wybrać?

5/5 - (1 ocena)

Narty dla średnio zaawansowanych jakie wybrać? Przede wszystkim zacznij o tego i zastanów się, czy jazda na nartach nie jest już dla Ciebie świeżym tematem? Masz już wyrobioną pewną technikę i chciałbyś dalej rozwijać swoje umiejętności? W takim razie to odpowiednia pora na zakup nowego sprzętu, który powoli lepiej wykorzystać Twój aktualny poziom zaawansowania. Sprawdź czym kierować się podczas wyboru nart dla średnio zaawansowanych.

Czy to już czas na narty dla średnio zaawansowanych?

Jak wiemy narty dla osób początkujących powinny pozwalać na stabilne szusowanie i wykonywanie w prosty sposób skrętów. Te dla początkujących są zazwyczaj krótsze, a także szersze.

Kiedy już opanowałeś podstawową technikę jazdy i dobrze czujesz się na nartach, to czas na wjechanie na wyższy poziom. Czas zatem na jazdę nieco bardziej sportową. Osoby jeżdżące już na poziomie średnio zaawansowanym korzystają już z tzw. skrętów ślizgowych. Ta załóżmy już jazda sportowa wpływa na inną konstrukcję desek. W rezultacie będą one zatem charakteryzować się innym profilem, szerokością, a także długością, aniżeli narty dla osób początkujących. W wyniku tego Twoje osiągi będą się zwiększać, nabierzesz również wyższych prędkości na nartach.

Pamiętaj, że musisz stopniowo zwiększać możliwości Twojego sprzętu. Nie powinieneś zbyt szybko wybierać nart dla zaawansowanych. Progres umiejętności narciarskich powinien być procesem, który musi ewoluować niezbyt prędko.

Jaka szerokość nart dla średnio zaawansowanych?

Narty dla średnio zaawansowanych jakie wybrać?
Narty dla średnio zaawansowanych jakie wybrać?

Czas w końcu wybrać nieco węższe narty. W rezultacie będziesz mógł szybciej jeździć, ale to jednocześnie będzie wymagać od Ciebie wkładania więcej wysiłku w czasie pokonywania wiraży. Pamiętajmy o tym, że im węższa narta na dziobie i ogonie, to tym trudniej wykonywać płynne skręty w sposób zupełnie kontrolowany. W wyniku tego taka jazda będzie wymagać lepszego przygotowanie fizycznego od narciarza, czyli lepszej kondycji. Do bardziej sportowej jazdy musimy mieć lepiej wyćwiczone ciało.

Postaw na złoty środek!

Narty Atomic Cloud 9 + wiązania M10 GW Black 2022 - Narty dla średnio zaawansowanych jakie wybrać?
Narty Atomic Cloud 9 + wiązania M10 GW Black 2022 – Narty dla średnio zaawansowanych jakie wybrać?

Jeżdżąc na nartach na średnio zaawansowanym poziomie powinieneś znaleźć odpowiedni dla Ciebie balans pomiędzy prędkością jazdy, a stabilną jazdą na nartach. Warto jako swoje pierwsze narty dla średnio zaawansowanych wybrać takie, które są dość elastyczne, czyli nie za sztywne, a ich centralna część musi być szersza, natomiast dziób i ogon odpowiednio wąskie. Dobierz również promień skrętu do poziomu swoich umiejętności technicznych. Przykładowo można zwrócić uwagę na narty Atomic Cloud 9.

Jaka długość nart dla średnio zaawansowanych?

Jak wiemy narty dłuższe, pozwalają na szybszą jazdę na nartach. Kiedy poziom Twoich umiejętności będzie rósł, to Twoje narty powinny być naturalnie coraz bardziej długie. Narty tego rodzaju powinny być krótsze od twojego wzrostu od 10 do 20 centymetrów.

Zwróć uwagę, czy narty, którymi jesteś zainteresowany posiadają rocker. Co to jest? To odpowiednie wygięcie dziobów i ogona. Wnosi do jazdy odpowiednią stabilność, pomaga w zakrętach. Pomaga on również w skorzystaniu na potencjale całej długości krawędzi desek. W wyniku tego będziesz jeździć zdecydowanie prędzej. Analizując długość nart dla średnio zaawansowanych musisz pamiętać, że te krótsze będą lepsze dla jazdy slalomowej, a te dłuższe dedykowane do zjazdówek zorientowanych przede wszystkim na osiąganie jak najwyższych prędkości. Jeżeli nie możesz się zdecydować pomiędzy tymi dwoma charakterystykami desek, to wybierz uniwersalne deski allround.

Narty dla średnio zaawansowanych znajdziesz na SnowSport.pl!

Narty dla średnio zaawansowanych jakie wybrać?
Narty dla średnio zaawansowanych jakie wybrać?

Znajdziesz u nas w atrakcyjnych cenach narty zjazdowe i inne akcesoria jak np. kaski. Przeczytaj także nasz poprzedni tekst –  Jak Wybrać Narty Dla Dzieci? Sięgnij Po Poradnik!

No Comments

Post a Comment