SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

7167
post-template-default,single,single-post,postid-7167,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Narty w ciepłych krajach

narty w ciepłych krajach

Narty w ciepłych krajach

5/5 - (6 ocen)

Szusowanie na nartach nieodzownie kojarzy się nam z górskim klimatem Alp, Dolomitów. Czy można jeździć na nartach także w Turcji bądź na Cyprze? Ależ oczywiście, że można! Narty w ciepłych krajach to nie mit!

Przedstawiamy kilka ciepłych krajów, gdzie można oddać się narciarskiej pasji.

Turcja

Kapadocja jest sercem Turcji. Miejsce zachwyca swoim urokiem i formami tufowymi (specyficznymi skałami, które przypominają krajobraz księżycowy). Niezwykłe ukształtowanie terenu to wynik erupcji wulkanu Erciyes około 30 milionów lat temu. Jedną z największych atrakcji Kapadocji, a właściwie Erciyes, są świetne stoki narciarskie. Miejsce to jest uznawane za raj dla narciarzy oraz snowboardzistów. Sezon trwa od grudnia do kwietnia. Miłośnicy białego szaleństwa znajdą tutaj trasy o zróżnicowanym stopniu trudności, zawsze świetnie przygotowane. Erciyes jest nowoczesnym ośrodkiem narciarskim, który ma kilkadziesiąt tras narciarskich, ciągnących się przez wiele kilometrów. Na wielu kilometrach tras działają systemy sztucznego naśnieżania, a także są miejsca regularnego ratrakowania. Na narciarzy czeka kilkanaście wyciągów, kolejka kabinowa i wyciągi krzesełkowe tu wyjazdy na narty do Turcji samolotem)Ze szczytu Erciyes roztacza się widok na Morze Czarne z jednej i na Morze Śródziemne z drugiej strony. W przerwach od nart warto pozwiedzać Kapadocję. Niedaleko ośrodka narciarskiego znajdują się skalne kominy, w których wydrążone zostały dawno temu domy oraz świątynie. W Kayseri, jednym z najstarszych miast Anatolii, znajdują się zabytki z czasów bizantyjskich. 

Cypr

Wyjazd na narty, na Cypr brzmi wyjątkowo egzotycznie. Wakacje w tym miejscu kojarzą się głównie ze słońcem i wypoczynkiem na plaży. Tereny narciarskie znajdują się na północnych stokach Olimpu (najwyższy szczyt Cypru – 1951 m n.p.m.) i w położonej u jego stóp Dolinie Słońca. Stoki i orczyki noszą mitologiczne nazwy. Na północne zbocza powiozą nas wyciągi Hera bądź Zeus. Na Dolinę Słońca dostaniemy się Afrodytą lub Hermesem. Trasy zjazdowe o żeńskiej nazwie charakteryzują się mniejszym stopniem trudności. Sprzęt narciarski i snowboardowy można wypożyczyć na miejscu.

Maroko

Dobre warunki narciarskie są w marokańskich górach Atlas. Największym kurortem jest Oukaimeden z dobrą bazą noclegową i wyciągami, które czasami są zastępowane przez osiołki. Miejsce to jest polecane zaawansowanym narciarzom, ze względu na brak sztucznego naśnieżania oraz wymagające podłoże. Do kurortu nie dotarła jeszcze masowa turystyka, schodząc ze stoku można natrafić na oryginalne berberyjskie domy i knajpki.

Dubaj – narty w ciepłych krajach

Ski Dubaj mieści się w centrum handlowym Emiratess Hall. Jest to drugie, co do wielkości centrum handlowe w Dubaju. To kryty ośrodek narciarski. Znajduje się tu kilka sztucznie naśnieżanych stoków narciarsko – snowboardowych, o różnym stopniu trudności. Wyciągi orczykowe oraz krzesełkowe. W pobliżu stoków znajduje się snowpark, który jest największym tego typu zamkniętym obiektem na świecie. Na terenie snowparku mieści się m.in. tor saneczkowy, lodowisko, jaskinia lodowa, szkółka narciarska. Dodatkową atrakcją są pingwiny, kilka razy dziennie wypuszczane na teren obiektu.

2 komentarze
  • Babulinka

    17 października 2019 at 16:28

    Nie mit ale to jednak dziwne – jechać w ciepłe miejsce żeby szukać śniegu….

  • Mateusz

    10 listopada 2020 at 21:09

    Turcja nie jest taka ciepła, to normalne, że śnieg i mróz występuje w tym górzystym kraju. Jest on na południu ale tylko z naszej perspektywy, to względnie północny kraj którego mieszkańcy przybyli z zimnych rejonów Azji.

Post a Comment