SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

6332
post-template-default,single,single-post,postid-6332,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Narty dla dziecka – nowe, używane, czy z wypożyczalni?

narty dla dziecka

Narty dla dziecka – nowe, używane, czy z wypożyczalni?

5/5 - (2 oceny)

Zagorzali pasjonaci narciarstwa czekają z niecierpliwością na dzień, w którym będą mogli przyjść na stok wraz ze swoim dzieckiem. Niektórzy nawet decydują się na zakup juniorskiego sprzętu narciarskiego, aby ich pociechy rozpoczęły naukę już z własnym wyposażeniem. Inni z kolei wolą skorzystać ze sprawdzonych wypożyczalni, które w swoim asortymencie mają także narty dla dzieci. Które z tych dwóch rozwiązań okazuje się bardziej opłacalne? A może jeszcze lepszą alternatywą będą używane narty dla dziecka?

jakie narty dla dziecka wybrać?

Narty dla dziecka – kiedy taki zakup jest opłacalny?

Posiadanie własnego sprzętu narciarskiego niesie ze sobą wiele istotnych zalet. Przede wszystkim dziecko uczy się jeździć na jednej i tej samej parze desek. Niestety, wypożyczalnie na ogół nie zapewniają takiego komfortu, ponieważ dziecko może za każdym razem otrzymywać inne narty. Co prawda, ich rozmiar powinien być identyczny, ale poszczególne modele i tak będą różnić się pod względem właściwości.

Drugim ważnym aspektem jest fakt, że częste wypożyczanie nart będzie wiązało się ze sporymi kosztami. Wypożyczalnie są więc polecane narciarzom, którzy jeżdżą dość okazjonalnie. Wówczas zakup własnego sprzętu może faktycznie okazać się niepotrzebnym wydatkiem. Jeżeli jednak dziecko ma jeździć regularnie, własne deski będą zdecydowanie wskazane.

Nowe czy używane? Jakie narty dla dziecka wybrać?

Kolejny bardzo istotny dylemat dotyczy wyboru pomiędzy sprzętem nowym i używanym. Oczywiście głównym atutem używanych nart jest niższa cena w porównaniu do nowej pary desek. Tutaj jednak pojawia się także kilka problemów. Pierwszym z nich są ewentualne uszkodzenia nart wynikające z ich wcześniejszej eksploatacji. Drugi problem to ograniczona dostępność używanego sprzętu. Oczywiście sam zakup nart z tzw. drugiej ręki nie stanowi większego problemu. Jednak w przypadku desek dla dzieci ważne jest to, aby były one dobrze dopasowane do potrzeb młodych sportowców. Z kolei ograniczona dostępność sprzętu znacząco utrudnia to zadanie.

narty dla dziecka – nowe czy używane?

Powyższe informacje dowodzą, że nowe narty dla dziecka stanowią nieco droższe, ale i bezpieczniejsze rozwiązanie. Przy zakupie fabrycznie nowego sprzętu istnieje możliwość złożenia reklamacji, jeżeli będzie on w jakikolwiek sposób uszkodzony. Co więcej, duża dostępność nart dla dzieci z pewnością ułatwi znalezienie idealnego modelu dla każdego młodego sportowca.

Co więc mają zrobić osoby, które nie chcą wydawać dużych pieniędzy na nowy sprzęt dla dzieci? Czy są one skazane na ciągłe korzystanie z wypożyczalni? Niekoniecznie! Istnieje bowiem jeszcze jedno ciekawe rozwiązanie, czyli zakup fabrycznie nowych nart pochodzących ze starszej kolekcji. Jak wiadomo, praktycznie każdy producent sprzętu narciarskiego co roku tworzy nowy asortyment. Jednak w sklepie SnowSport można również natrafić na modele wyprodukowane w ubiegłych sezonach. Takie narty są fabrycznie nowe, ale ich cena jest znacznie niższa! Wobec tego mogą one stać się idealnym kompromisem dla ludzi, którzy chcą kupić dobry sprzęt, a przy okazji trochę zaoszczędzić.

No Comments

Post a Comment