SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

5819
post-template-default,single,single-post,postid-5819,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Narty Head Supershape 2020

narty head supershape 2020

Narty Head Supershape 2020

4.7/5 - (10 ocen)

Linia Head SuperShape 2020 to jak co roku „czarny koń” kolekcji narciarskiej Head. W sezonie 2019/20 jest tak samo, narty z tej linii wyglądają wspaniale i z pewnością będą święciły tryumfy na stokach narciarskich. Wieloletni już fenomen sukcesu tej linii polega głównie na tym, że 4 modele nart, które znajdują się w tej linii pokrywają główne spectrum potrzeb większości dobrych narciarzy. Znajdziemy tu zarówno sportowe narty do szybkiej jazdy średnim i dłuższym skrętem (SuperShape i.Speed), narty ze slalomowym zacięciem (SuperShape i.Magnum) oraz szersze narty o talii 76mm (SuperShape i.Rally) czy też najszersze SuperShape i.Titan o talii 80mm.

Co łączy te wszystkie tak różne modele w linii Head Supershape 2020 ?

Linia nart Supershape to przede wszystkim najnowsza, innowacyjna technologia wypracowana przez Head i umieszczona w tych nartach. Konstruktorzy Head umieścili w nartach tej linii wszystko co najlepsze.
Nartom tym nadano też od samego początku spójną szatę graficzną, która łączy wszystkie cztery modele. Tym co je rozróżnia są kolory dominujące, czyli: żółty, zielony, czerwony, niebieski.
W sezonie tym linia Head Supershape 2020 uzyskała jednak nowy element w postaci stalowo-karbonowej grafiki w przedniej części nart wszystkich 4 modeli. Designe ten nadaje nartom z tej linii jeszcze bardziej sportowego charakteru, wyglądają teraz jeszcze bardziej rasowo. Nowy wyglad nart z linii Supershape 2019/20 widoczny jest na zdjęciu poniżej.
Również dostępne długości wszystkich nart z linii Head Supershape są takie same.
Trzon wszystkich 4 modeli stanowią narty o długości: 156, 163, 170, 177cm, natomiast w modelu Supershape i.Magnum dodana jest jeszcze narta o długości 149cm a w modelu Supershape i.Speed, najdłuższa 184cm.

Narty Head Supershape 2020 Magnum

Technologia w nartach Head Supershape 2020

Wszystkie 4 modele nart w linii Head Supershape 2020 wyposażone są w identyczne nowinki technologiczne marki Head.
Poniżej opisujemy kilka najistotniejszych z nich:

  • KERS – czyli system „ekstra doładowania” zastosowany w nartach Head Supershape 2020 ma bezpośredni wpływ na elastyczność wzdłużną nart oraz ich możliwości błyskawicznego dopasowania się do nierówności terenowych na jakie napotykają te narty podczas jazdy.
  • ERA 3.0 S  – łączy w sobie 3 elementy: Allride Rocker, czyli optymalne podgięcie dziobów nart tak aby podczas jazdy osiągnąć jak najlepsze efekty niezależnie od stylu jazdy jak i terenu narciarskiego. Kolejny element to Progresywny Promień, który znacząco ułatwia i przyśpiesza inicjację skrętu. Ostatni element to Intellirise Rebound, czyli inteligentne włókna piezoelektryczne, które umieszczone są w przedniej części nart, usztywniając je poprzecznie i tłumiąc drgania.
  • Graphene –  to materiał, którego specyficzna budowa cechuje się bardzo niską waga i wytrzymałością. Dzięki jego zastosowaniu w nartach Head Supershape 2020 modele z tej linii uzyskały specyficzny kształt, czyli cieńszą część środkową i pogrubione dzioby i piętki nart. Dzięki temu narty Head Supershape 2020 wyginają się bardziej jednolicie jeszcze lepiej dają się docisnąć do stoku.
  • Konstrukcja Worldcup Sandwich Cap – to ta sama konstrukcja, która jest wykorzystywana w sportowej linii nart Head Worldcup Rebels. Konstrukcje nart produkowanych w tej technologii składa się z rdzenia drewnianego, kilku warstw włókna szklanego i graphenu.
  • Speed Rocker – delikatne uniesienie dziobu nart, które powoduje że proporcje pomiędzy camberem i rockerem sa optymalne i umożliwiają szybką jazdę w twardych warunkach, łatwą inicjację skrętu ale też uniwersalność nart w miękkim śniegu.

Przegląd modeli nart Head Supershape 2020 – opinie testowe

Przejdźmy teraz do krótkiego opisu poszczególnych modeli desek z rodzinki SuperShape 2020. Łączy je technologia (opisana powyżej) a różni je geometria i przeznaczenie. My przetestowaliśmy wszystkie te modele i trudno jednoznacznie wskazać najlepsze narty z tej grupy. Każde mają swoje baardzo mocne strony i sprawdzają się w odrębnych warunkach terenowych. Dla tych nart nie ma czegoś takiego jak za twardy lód, za miękki śnieg, za ciasny skręt czy za szybki zjazd… Testy tych nart to była czysta przyjemność.

313349 Narty Head Supershape i.Rally SW MFPR GR/RD 2019/20

Narty z grupy Head SuperShape 2020 o szerokości 76mm – są to uniwersalne narty allmoutain, które poradzą sobie doskonale zarówno na przygotowanej, twardej trasie jak i na marcowym mokrym śniegu oraz na słabo przygotowanej trasie. Te narty to typowe całodzienne, uniwersalne deski. Pojadą bezproblemowo po trasie o różnej nawierzchni śniegowej.

Nasza opinia: Narty Supershape Rally gwarantują świetną zabawę przez cały dzień.

Narty Head Supershape 2020

313329 Narty Head Supershape i.Speed SW MFPR GR/YW 2019/2020

Najwęższe narty w grupie Head Supershape 2020. Talia o szerokości 68mm powoduje że przejście z krawędzi na krawędź na tych nartach jest błyskawiczne. Najbardziej “sportowe” z całej linii Supershape – pozwalają rozwinąć największe prędkości i dają masę satysfakcji narciarzom o najwyższych umiejętnościach. Zresztą ich nazwa “SPEED” do czegoś zobowiązuje. Jeśli szybkość to Twój żywioł i źródło Twojej narciarskiej radości wybierz w linii Head SuperShape 2020 właśnie te narty.

Nasza opinia: Będziesz zachwycony nartami Speed a na dole trasy znajdziesz się jeszcze zanim inni o tym pomyślą. 🙂

Narty Head Supershape 2020

313309 Narty Head Supershape i.Magnum SW MFPR GR/GE 2020

Najbardziej popularne narty w grupie Head Supershape 2020 – dzięki talii 72mm dają się prowadzić łatwo i dość “bezwysiłkowo”, choć to model dla raczej doświadczonych narciarzy. Chętnie szukają krótkiego, slalomowego skrętu ale i średnich łukach jadą bardzo stabilnie. Płynna, rytmiczna jazda “ze skrętu w skręt” to domena nart Supershape Magnum. Najchętniej wybierane ogólnie narty, przez fanów marki Head, ze wszystkich modeli nart Supershape.

Nasza opinia: Chcesz i lubisz “pokręcić sobie” jeżdżąc na nartach ? – wybierz Magnum-ki a będziesz wręcz w narciarskim niebie :-).

Narty Head Supershape 2020

313289 Narty Head Supershape i.Titan SW MFPR GR/BL 19/20

Narty na każde warunki, niezależnie od stopnia przygotowania trasy, od pory roku i od ilości zalegającego na trasie śniegu, Supershape Titan poradzą sobie doskonale. Z talią 80mm są najszersze w całej grupie Supershape. Świetnie trzymają na twardej trasie ale ponieważ mają prawdziwy allmoutainowy charakter lubią uciekać na boki trasy gdzie jest bardzie miękko. Właśnie tam “błyszczą” najjaśniej świetnie utrzymując się na powierzchni i jadąc bardzo płynnie.
Te narty to chyba najlepsze połączenie pomiędzy nartami na trasę a deskami all-moutain.

Nasza opinia: Jeśli szukasz nart na wszystkie warunki – polecamy Supershape Titan.

Narty Head Supershape 2020

Wiązania w nartach Head Supershape 2020

Wszystkie narty z linii Supershape 2020 wyposażone są w fabryczną płytę Multuflex Power Rail na której montowane są dedykowane wiązania PRD 12 GW. Wiązania te są kompatybilne z systemem Grip Walk oraz wyposażone są w Ski-stopery (Brake) o szerokości 85mm.
Zarówno płyta jak i wiązania są optymalnie dobrane do nart z linii Supershape a ich konstrukcja zapewnia harmonijną  pracę nart podczas jazdy oraz równomierne ich ugięcie.
Oczywiście wszystkie wiązania Head PRD 12 są dopasowane kolorystycznie do odpowiednich modeli nart Head Supershape 2020. Kolekcja nart Supershape 2020 to nie jest produkt tworzony “na szybko” a bardzo dobrze przemyślana i przetestowana koncepcja nart. Wszystko jest tu dobrane idealnie i dopasowane technicznie i technologicznie, ale również pod względem kolorystycznym jest perfekt.

Head Supershape 2020 – świetny wybór z dodatkową opcją wyboru

Na czym polega sukces tej grupy nart?
Dlaczego właśnie te narty wybierane są co roku przez wielu fanów narciarstwa?
Dlaczego linia nart Supershape jest kontynuowana przez Head-a przez tak wiele sezonów?

Na te wszystkie pytania odpowiedź można znaleźć w powyższym tekście ale podsumujmy to dodatkowo tutaj:

  • Wszystkie narty z linii Head Supershape to konstrukcyjnie zbiór najlepszych technologii marki Head: ERA 3.0, Kers, Graphen itp
  • Sukces linii nart Head Supershape polega również na ich uniwersalności. Znajdziemy w niej narty o różnym charakterze, przeznaczeniu i geometrii oraz szerokości pod butem w zakresie 68-80mm.
  • Linia Head Supershape to połączenie technologii, która jest ciągle unowocześniana z nowoczesnym designe

Cała kolekcja 2020 nart Head Supershape dostępna już w naszym sklepie

No Comments

Post a Comment