SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

5566
post-template-default,single,single-post,postid-5566,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Narciarstwo biegowe – czy warto?

narciarstwo biegowe - czy warto?

Narciarstwo biegowe – czy warto?

5/5 - (5 ocen)

W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH! Narciarstwo biegowe wpływa przede wszystkim bardzo korzystnie na zdrowie. Nie jest to jednak jedyna zaleta tego sportu. Nadaje się on dla każdego, ponieważ nie wymaga zaawansowanych umiejętności. Narciarstwo nordyckie, jako uzupełnienie treningu sportowego, uprawia wielu zawodowych sportowców – należą do nich m.in. kolarze, wioślarze, kajakarze itp. Ale sportem tym interesują się również liczne osoby, które biegają po prostu dla przyjemności. Dlaczego warto spróbować tego sportu? Odkryjcie korzyści płynące z biegania na nartach i przekonajcie się sami!

narciarstwo biegowe

UPRAWIANIE NARCIARSTWA BIEGOWEGO

WYCHODZI NA ZDROWIE

Ogromną zaletą tego sportu jest to, że w czasie biegania angażujemy największe partie mięśni całego ciała, nie tylko nóg (w przeciwieństwie do narciarstwa alpejskiego). Narty nordic to sport, który znacznie wpływa m.in. na poprawę sylwetki i postawy ciała. Dzieje się tak dzięki dużej pracy mięśni kończyn górnych i dolnych, a także mięśni grzbietu i brzucha. Ich zrównoważony rozwój oraz wzmocnienie zapewnia ochronę przed przeciążeniami i urazami.

Nie należy zapominać, że uprawianie narciarstwa biegowego poprawia naszą kondycję oraz koordynację ruchową. Poza tym, mniej lub bardziej intensywny ruch wpływa korzystnie na układ krążenia, odporność organizmu czy też utrzymanie prawidłowej masy ciała. W porównaniu do nart zjazdowych, biegówki o wiele bardziej wzmacniają nasz układ oddechowy.

Jeśli zależy nam na zrzuceniu zbędnych kilogramów, to zdecydowanie się na uprawianie narciarstwa biegowego okaże się idealnym rozwiązaniem. Ćwicząc regularnie, można schudnąć aż kilkanaście kilogramów! W końcu podczas biegu na nartach angażujemy wiele partii mięśniowych.

Jak w przypadku innych sportów, również narciarstwo biegowe przyczynia się do doskonałego samopoczucia. Dzięki długotrwałemu wysiłkowi fizycznemu wydzielają się endorfiny, które sprawiają, że możemy poczuć się szczęśliwi.

narciarstwo biegowe

INNE ZALETY NARCIARSTWA BIEGOWEGO

Poza wymienionymi wcześniej korzyściami zdrowotnymi istnieje szereg pozytywów wynikających z biegania na nartach. Po pierwsze, nie musimy szukać przygotowanych stoków, aby jeździć na biegówkach – wystarczy po prostu zwykła nawierzchnia, na której leży śnieg. Dzięki temu możemy zaoszczędzić na korzystaniu z płatnych tras i wyciągów narciarskich. Podczas biegu mamy okazję cieszyć się z bliskiego kontaktu z naturą i podziwiać piękne, niekiedy nawet baśniowe, krajobrazy.

Uprawiając narciarstwo biegowe, nie musimy obawiać się niebezpieczeństw. Ryzyko kontuzji jest bardzo niewielkie, a upadek nie spowoduje złamania kończyny lub gorszych urazów (w przeciwieństwie do narciarstwa zjazdowego).

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż sprzęt do biegówek jest stosunkowo tani, więc nie obciążymy zbytnio swojego budżetu.

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Was do tego wspaniałego, przyjemnego sportu!

Jeśli macie ochotę dowiedzieć się czegoś więcej na temat nart biegowych, zachęcamy do przeczytania naszego artykułu: Nie Tylko Z Górki Czyli O Nartach Biegowych

No Comments

Post a Comment